От мобилни телефони до цифрови камери
sstefanov - майстор
lyubohar написа:
В провинцията може и да няма ефирна,но в София има.
Навсякъде има ефирна, но не е аналогова, а цифрова!
lyubohar - майстор
Сигурно.На Филипса на дистанционното няма копчета за аналогова и цифрова,за разлика от другите ми телевизори.
Така,че вероятно е цифрова.Значи неработещия вече телевизор в кухнята няма да работи на ефирна.
DMN - майстор
lyubohar написа:
Значи неработещия вече телевизор в кухнята няма да работи на ефирна.
Директно няма да работи, но с декодер за ефирна цифрова телевизия, ще работи.
Така си ползвам два стари телевизора с два декодера на село.
kr1100 - майстор
Ефирна ТВ. То голяма разлика с над 100 те канал по А1 и др няма. Все боза и архивни филми от преди 20г. За новини ефирна ти стига, като не искаш да плащаш такси.
П.П. има и друг начин - ефирна на компа - джаджа за 20 лв с антебка и гледаш на монитора ефирна.
вт фев 28, 2023 12:19 pmkozl написа:
вт фев 28, 2023 11:34 amLutchezar написа:
Хванал си ефирна цифрова според мен.
И аз така мисля. Модерните телевизори си имат и цифрови тунери.
Аз с дъртото Sony Тритона не можех да фатам нищо аналогово ефирно, обаче по кабела фатах аналогови канали бол. И са кат ги спреха и тех и му скопих тунера на Тритона да не берем ядове като се ползва само като монитор през чинчовия вход AV.
При майка ми дрътия Самунг лови само говор по цифровия тунер, защото няма mpeg4 декодиране.
lyubohar написа:
Всички оператори са една и съща стока.Те си се договарят за всичко.
Така излиза. И с надценките пак така стана.
Аз бях на Близу за TV, и към Спектрумнет за интернет. Сега и двете ги налапаха от А1 и плащаме 2 такси, защото за една трябвало да сменят системата Fouad. И като ми додоха некви да ми коват паяжини с кабели по стените, оти новата техника била и с нови кабели и ги изгоних и нема нов договор. Още съм на Близоо и Спектрумнет с техниката :-D

Тези от А1 искаха да ми отрежат коаксиала и да ми прекарват оптика до TV-то. Е да ама аз се не съгласих да ми ковът кабели по стените. А пък ако бяха направили тази връзка дали щях да мога да ползвам кам модула? Или трябва пак някакъв приемник- декодер + дистанционно и за него :?
Наистина благодаря, получих информацията, която търсех.
kr1100 - майстор
вт фев 28, 2023 12:19 pmkozl написа:
....Тези от А1 искаха да ми отрежат коаксиала и да ми прекарват оптика до TV-то. Е да ама аз се не съгласих да ми ковът кабели по стените.
Нямаше и да го усетиш . На оптика на А1 "кабелчето" е тъничко пр. 3,5х1,5 мм. А коаксиал да не ти е по тавана ? :-D
P.P. Сега чета какво си писал преди време.
В четвъртък 22.06 ми скапа "Ху@чето" на А1 / ТВ хич, нет едва/,пуснах заявка и в събота - следващия ден дойдоха и бучнаха ново, без да сменят захранващото . За вечерта се оправих "флашчето" за ефирна ТВ към компа купувано някъде 2013-14г
kozl - майстор
чет юни 29, 2023 5:52 pmkr1100 написа:
вт фев 28, 2023 12:19 pmkozl написа:
....Тези от А1 искаха да ми отрежат коаксиала и да ми прекарват оптика до TV-то. Е да ама аз се не съгласих да ми ковът кабели по стените.
Нямаше и да го усетиш . На оптика на А1 "кабелчето" е тъничко пр. 3,5х1,5 мм. А коаксиал да не ти е по тавана ? :-D
P.P. Сега чета какво си писал преди време.
Прочел си, но си с грешни заключения.
Спектрум Нет бяха първите в квартала, които вкараха оптиката в дома, но по оптичния кабел и до сега само интернет. Така че оптичен кабел имам отдавна. И оптичният кабел и коаксиалния за TV са скрити под мазилка у дома и не се виждат като "паяжините" в общите части.

Тема "Спиране на аналоговата телевизия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: