От мобилни телефони до цифрови камери
ky-kyy - майстор
Отказваш се от кабела и слагаш чиния. Баси :)
lyubohar - майстор
Чиниите май вървят с допълнителни устройства и допълнителни дистанционни.
Половинката не може да се оправи и с едно. :-D
В оператора сега ми е всичко-телевизия,телефони,интернет.
ky-kyy - майстор
пон фев 27, 2023 8:38 pmlyubohar написа:
Чиниите май вървят с допълнителни устройства и допълнителни дистанционни.
Половинката не може да се оправи и с едно. :-D
В оператора сега ми е всичко-телевизия,телефони,интернет.
До сега, е било така. Вече и на3жицата ще има устройство с друго дистанционно. Вика му се, напредък на технологиите :lol:
kozl - майстор
пон фев 27, 2023 8:03 pmlyubohar написа:
Да,двата ми имат кам модули с карта третия е с допълнително устройство с карта.Този път го знам.Последният път техника се мота 1 час!
И понеже не успя да подкара ка модула сложи допълнителното устройство с допълнително дистснционно.Досадно.
Изглежда вече са решили да отрежат "тарикатите" де не плащат за повече от един телевизор.
Обаче иде ми идея, но първо да питам като имаш два кам модула става ли да работят с една и съща карта?
Аз съм с 1 кам модул и с външен приемник за 2-ри TV. И като разменя картите на кам модула става, но външния преебник не ще
Та доколко помня кам модула го платих, а приемника не.
Та ако имах 2 кам модула вероятно щях да ги ползвам с една карта и да им върна другата :roll: 8-[
fbr - майстор
Какво им гледате толкова на телевизиите, че си го причинявате всичко това.
kozl - майстор
вт фев 28, 2023 7:26 amfbr написа:
Какво им гледате толкова на телевизиите, че си го причинявате всичко това.
Изглежда най-зависи от възрастта и разликата в поколенията. Възрастните по-трудно, а в случаи и невъзможно се пригаждаме към динамиката на промените.
Синовете телевизия не ползват. Без интернет връзка не ги свърта.
Понекога, а и доста често напоследък пък ми се налага да ползвам TV-то за заглушител. Иначе сериалите със съседски случки ми се не следят.
Оно може и с рейдио, но .........
sstefanov - майстор
пон фев 27, 2023 7:15 pmlyubohar написа:
Въпроса ми е как мога да заобиколя проблема.
След като не ти харесва кабелния оператор най-логичното е да го смениш с друг, който предлага аналогова телевизия. И им кажи защо точно го сменяш. Ако така направят няколко хиляди абоната операторът ще се замисли какви глупости върши.
Ефирната аналогова я няма от много години.
lyubohar - майстор
Всички оператори са една и съща стока.Те си се договарят за всичко.
В провинцията може и да няма ефирна,но в София има.
Сега слизам от тавана и си гледах.Е,само май слушам,че няма как да гледам и да работя.
Имам си антенен усилвател и има 4-5 програми,които хващам.
Плащам за 3 телевизора-3 карти.За четвъртия аналогов не са ми правили проблем.
И на тях явно им е ясно,че няма кой да гледа повече от 2 телевизора.
Lutchezar - майстор
Хванал си ефирна цифрова според мен.
Като имаш договор, всеки мобилен оператор си има приложение за телевизора. Я за компютър, я за андроид, предполагам не ползваш iPhone, но и за там трябва да има.
В твоя случай
А1 Xplore TV

https://help.a1.bg/news/category/all/newsId/22849
kozl - майстор
вт фев 28, 2023 11:34 amLutchezar написа:
Хванал си ефирна цифрова според мен.
И аз така мисля. Модерните телевизори си имат и цифрови тунери.
Аз с дъртото Sony Тритона не можех да фатам нищо аналогово ефирно, обаче по кабела фатах аналогови канали бол. И са кат ги спреха и тех и му скопих тунера на Тритона да не берем ядове като се ползва само като монитор през чинчовия вход AV.
При майка ми дрътия Самунг лови само говор по цифровия тунер, защото няма mpeg4 декодиране.
lyubohar написа:
Всички оператори са една и съща стока.Те си се договарят за всичко.
Така излиза. И с надценките пак така стана.
Аз бях на Близу за TV, и към Спектрумнет за интернет. Сега и двете ги налапаха от А1 и плащаме 2 такси, защото за една трябвало да сменят системата. И като ми додоха некви да ми коват паяжини с кабели по стените, оти новата техника била и с нови кабели и ги изгоних и нема нов договор. Още съм на Близоо и Спектрумнет с техниката :-D

Тези от А1 искаха да ми отрежат коаксиала и да ми прекарват оптика до TV-то. Е да ама аз се не съгласих да ми ковът кабели по стените. А пък ако бяха направили тази връзка дали щях да мога да ползвам кам модула? Или трябва пак някакъв приемник- декодер + дистанционно и за него :?

Тема "Спиране на аналоговата телевизия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: