От мобилни телефони до цифрови камери
fox_vt - майстор
Мисля че между 150 и 200 ама не съм сигурен. Като дойде електролита ще смъкна този да измеря със точност.
fox_vt - майстор
За трети път пиша тоя пост да му и сайта смотан..... :x :x Докато дойде кондензатора и машината умря. Намерих инфо за проблема и то е проблем с капацитета на електролита. От там гори igbt греца и бушона. Греца е здрав но един от четирите транзистора е окъсил. Освен това счупих елемента до греца , някакъв диод е излезе от корпуса си #-o . Какъв аналог мога да ползвам. Третото нещо е този мисля диод между плюс на грец плюс на електролита. Той е трети на снимката с листа. Провежда и в двете посоки.
Прикачен файл:
IMG_20231208_143939_copy_1094x1459.jpg
Прикачен файл:
IMG_20231208_143645_copy_1094x1459.jpg
Прикачен файл:
IMG_20231208_143624_copy_1094x1459.jpg
Прикачен файл:
IMG_20231208_143637_copy_1094x1459.jpg
fox_vt - майстор
Елемента до греца излезе термостат. А другото диод ама ще трябва аналог.
hidrazin - майстор
пет дек 08, 2023 6:17 pmfox_vt написа:
проблем с капацитета на електролита
Ми казах ти още преди месец къде да се насочиш...
А диода - вероятно грешно си го записал. Накрая е S а не 5 - демек 20ETS08S

:partyman:
fox_vt - майстор
Да де ама на кондензатора му отне почти месец да дойде. Тука със тези части е пълен ташак. Авто частите идат за час в магазина ама такива части.. Предполагам защото никой не прави такива ремонти а сменят цели платки. Един въпрос,игбт тата трябва ли да са изолирани от радиатора, тази подложка ми прилича на изолационна не на термо. Инак поръчах ги от американски сайт базиран в тексас. Просто оригинални елементи няма никъде другаде. Американска джаджда кво да ги правиш. За пет дена казаха че ще са тука. Да за диода си прав накрая е S. Диода дали е изгорял в момента на късото или преди това. Стария кондензатор показа същите стойности но предполагам като загрее ще паднат. И все още се чудя защо гореше варистора .
hidrazin - майстор
съб дек 09, 2023 8:50 pmfox_vt написа:
... Да за диода си прав накрая е S...
И не само за него де... :-D
съб дек 09, 2023 8:50 pmfox_vt написа:
Да де ама на кондензатора му отне почти месец да дойде.
И аз к'во да направя? К'вото можах - направих ама Мара си дигна гащите. :-D
съб дек 09, 2023 8:50 pmfox_vt написа:
...игбт тата трябва ли да са изолирани от радиатора, тази подложка ми прилича на изолационна не на термо...
Да. Подложката освен изолационна е и термопроводима. И това е последния "бонус" от мен. Краварите да се оправят.
Аз се изнасям от темата и честно казано съжалявам че се включих, ама съм си такъв...
Достатъчно крадат за да им спестявам и такива дреболии.
Айде ЧАО! И без нови срещи... Нищо лично!
:partyman:
brum - майстор
Къде е това "тука". Щото онлайн ако ги поръчам ще дойдат за дни. С малката разлика, че няма да се утрепя да търся същите, а нещо с подходящи параметри дето да го замести.

България - Комет, Англия - Фарнел, Щатско - ДигиКей.

Selco L100 е термостат за 100 градуса. Отваря на 100, затваря на 85. И без него можеш да минеш ако няма нищо подходящо наоколо (окъсяваш двата крака). Пази греца от прегряване.

За диода е малко тегаво. Първо - сигурен ли си, че не работи? В Комет погледнах, но няма наличен заместител. Евентуално бих пробвал с два S8MC-13, ама преди това бих проверил в коя верига е и дали е удачно да бъде заместен с такива. Па като се види в коя верига е може да се избере нещо по-подходящо.
fox_vt - майстор
Ее хидра стига де. В Англия съм и тая машина ни трябва за работа. Поръчах частите от американски сайт. Днес беше пробата и пак си светна.... Дали защото смених дано един от четирите игбт. Утре ще ги смъкна отново за проверка. Ще откача греца и ще сглобя една пробна лампа за да включвам през нея. Ще подам напрежение на входа през лампата да видя дали двата трансформатора работят. Сякаш ми се видя че светна нещо отвътре. Ама откъде.. Знам че дистанционно зор се ремонтира , ама тука е България. Правим каквото можем.
fox_vt - майстор
пон дек 11, 2023 9:43 ambrum написа:
Къде е това "тука". Щото онлайн ако ги поръчам ще дойдат за дни. С малката разлика, че няма да се утрепя да търся същите, а нещо с подходящи параметри дето да го замести.

България - Комет, Англия - Фарнел, Щатско - ДигиКей.

Selco L100 е термостат за 100 градуса. Отваря на 100, затваря на 85. И без него можеш да минеш ако няма нищо подходящо наоколо (окъсяваш двата крака). Пази греца от прегряване.

За диода е малко тегаво. Първо - сигурен ли си, че не работи? В Комет погледнах, но няма наличен заместител. Евентуално бих пробвал с два S8MC-13, ама преди това бих проверил в коя верига е и дали е удачно да бъде заместен с такива. Па като се види в коя верига е може да се избере нещо по-подходящо.
Диода е сменен. Сега след това късо оцеля. Или трябва да сменя всичките 4 игбт или има нещо друго. Дали ще е проблем за схемата ако подам захранване без да има игбт и грец. Ще видя утре дали има друг изгорял ако има ще поръчам всичките.
fox_vt - майстор
Май няма да я бъде тая платка. :| Оказа се че няма изгорял игбт. Но има два диода свързани последователно с двата колектора на всяка двойка транзистори. На едната двойка са изгорели. Проблема е че незнам нищо за тях. Номера им е CU310 51 но нищо не намирам за тях за да търся заместител. В този размер има много варианти откъм ток и напрежение. Я кажете двете двойки транзистори работят заедно и се предполага че параметрите им трябва да са еднакви нали така. На единия пада на диода е 0,62 докато на другите 0,77 а на новия 0,72V.

Тема "Индукционен нагревател" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: