• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
floydogi - специалист
Мда, hidrazin е прав. Прословутият GDPR наложи ограничения и при видеонаблюдението. Ако си администратор на лични данни можеш да снимаш и улицата, след съответното предупреждение с табелки, стикери и т.н. Ако не си - снимаш си коридора и толкоз. Не, че не можеш, ама не трябва.
По темата - камера за обзорно наблюдение и камера за разпознаване на регистрационни табели са две различни неща, но останах с впечатление, че автора пита за камера с оптичен зум, с който да види номер, ако пожелае. Ако иска да снима все що мине - без пари не става.
hidrazin - майстор
нед фев 04, 2024 11:20 pmfloydogi написа:
Мда, hidrazin е прав. Прословутият GDPR наложи ограничения и при видеонаблюдението.
Мдааа... И даже прословутият GDPR е много мек. Трябват по-строги рестрикции и наказания.
Всеки шушляк видял се с малко кинти (примерно пишман "бизнесмен" или друг дето мое да си позволи) решава че мое да снима всичко и навсякъде.
И почва да снима и записва... Такъв е за бой ама як.
Не стига че една камара фирми, служби ... снимат всичко и навсякъде и то безогледно.
Остава и всеки ка...ут да почне да снима и записва. Аман!
Да слагат камери и в тоалетната чиния - ще гледат как излиза "нещото". :weedman:
:partyman:
radius - майстор
Наясно съм със законовата страна и не мисля да я нарушавам. Засега нямам идеи за видеонаблюдение и подобни, най-много на двора. Малко ви подведох с тия автомобилни номера, не са ми фикс идея, просто ги ползвах като нещо ОБЕКТИВНО, по което да сравня камерите като качество, защото разпознаването на лице не е такова.
Също така разбирам, че май няма подобна камера до 200лв, макар почти да съм доволен от Шаоми-то за 130лв. Никой не каза нищо за колебанието ми относно Imou Cruiser, но понеже е и 200+лв, най-вероятно ще поръчам отново на ТП Линк-този 520, който посочих в първия пост.
Поне лови белки .

П.С. Ако някой стигне до същите лутания, мисля че намерих нещо задоволително, но на мен ми е скъпо за целите
https://www.jarcomputers.com/ip-kamera- ... 5m0we.html
radius - майстор
Уж не ми се занимава с нонейм продукти, но дали пък тази камера няма да е достойна за моите цели?
Описанието, колкото повече четете, толкова повече грешки се откриват, но това не е мой проблем. Не че ще е 8 реални Мпиксела, но и 5 да е, може да ми свърши работа.

https://www.robicam.bg/product/new-495-icsee/

Мнение от някой препатил, по форумите уж доволни от "марката", но всичко е субективно.
Lutchezar - майстор
Тези имат няколко реални магазина със шоуруми. Ако можеш да отидеш на място ще намериш твоята "истина".
radius - майстор
Видях че имат , ама в София. Поръчах въртящия тп линк и дано да мирясам.
Nimi - специалист
Imou Cruiser е в пъти по-добро от Тапо-to но не е PTZ, само PT e.
Вчера си играх с една PTZ на Dahua - https://tekra.bg/shop/product/ip-ptz-ka ... ense-7117/. Ще свърши работа, но е далече от бюджета.
radius - майстор
Е това много далеч отива.
То всъщност аз PT, съм търсел а не PTZ, но не съм бил в час с термините като писах темата.
Новото ми тапо е малко по-добре от старото и за парите си ме задоволява
  • 1
  • 2

Тема "избор на външна PTZ IP wi-fi камера" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: