• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17
От мобилни телефони до цифрови камери
Fredfred7171 - специалист
Здравейте, искам да направя от адаптер за телефон, захранване за стенен часовник!!
Моля за съвет как да го постигна, как да намаля напрежението и да бъде стабилно като от батерия, доколкото съм чел това става с ценеров диод и кондензатор като филтър, но може би бъркам и не съм наясно как да го направя??
Мерси предварително на отзовалите си, ако има и схеми ще е идеално!!
fbr - майстор
Най-лесно с една никел-кадмиева батерия АА на мястото на обикновената батерия и резистор 110 -150 Ом последователно от 5 -те волта на адаптора. Даже не спира часовника при спиране на тока.
ESPACE - майстор
пет мар 15, 2024 1:47 pmfbr написа:
Най-лесно с една никел-кадмиева батерия АА на мястото на обикновената батерия и резистор 110 -150 Ом последователно от 5 -те волта на адаптора. Даже не спира часовника при спиране на тока.
=D> :thumbs:
NiCd АА сигурно няма живи вече. NiMh да е.
hidrazin - майстор
пет мар 15, 2024 1:54 pmESPACE написа:
NiCd АА сигурно няма живи вече.
Да бе, да ... ама не. :)

Изображение

Изображение

:partyman:
ESPACE - майстор
Първата снимка-неподходящ размер. Не знаех че батерии от снимка са живи. А и човека може да има нещо налично и да не е необходимо да купува акумулатори с архивна химия.
Последна промяна от ESPACE на пет мар 15, 2024 5:02 pm, променено общо 5 пъти.
iliya_i - майстор
пет мар 15, 2024 4:50 pmESPACE написа:
Първата снимка - неподходящ размер.
Ще подложи 5-6 монети по 1 ст. от към минуса.
ESPACE - майстор
пет мар 15, 2024 4:53 pmiliya_i написа:
Ще подложи 5-6 монети по 1 ст. от към минуса.
Поне
Lisko - майстор
В къщи имам два часовника които работят с батерия D, при положение, че оригинално са за батерия АА.
Силно препоръчвам този метод, ако тялото на часовника позволява батерията да се скрие вътре (имам и два други където няма начин). Тези с голямата батерия издържат години.
hidrazin - майстор
пет мар 15, 2024 4:50 pmESPACE написа:
Първата снимка-неподходящ размер.
Баш си е подходящия размер - ще може направо да запои изводите на батерията в леглото за батерията в часовника.
Плюс жиците от адаптора че място ще му остане за резистора...
Ама всичко е въпрос на творчество и ръчички.
А какво има налично, няма как да знам.
:partyman:
B0bi - специалист
Имам часовник с "гасящ кондензатор" от много години. Без батерия. Вярно - спира, при спиране на тока, на пък го приемам като вторична информация :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17

Тема "Здравейте, искам да направя от адаптер за телефон, захранване за стенен часовник!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: