• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
От мобилни телефони до цифрови камери
ivanovbg - майстор
съб мар 30, 2024 1:53 pmFredfred7171 написа:
съб мар 30, 2024 1:45 pmFredfred7171 написа:
съб мар 30, 2024 1:37 pmivanovbg написа:


Подходяща е. Нагласи потенциометъра на 2,1в и приключвай темата.
Колкото до другите ти тъпи въпроси, запомни: Не е нужно да знаеш всички биологични процеси в растенията за да отгледаш цвете в саксия! Просто сглобяваш: саксията, земята и разсада и само поливаш!.
Много ви пречи темата..май и кво ви пречи..аз по- долу попитах за схемата с транзистора..това за Lm317 може би става, но да бързам да запоявам че Хидразин много зор ми дава..да се науча да запоявам че май това е основното..
Тука виждам цитат за Lm317 по схемата която е дал колегата там няма дколкото виждам потенциометър, освен ако не казваш за схемата с транзистора, но цитираш за Lm317, но както и да е няма да пиша повече, ще си пробвам там да видя каквото стане и с двата варианта когато имам време пък ще напиша отзиви..и благодаря за "Отношението"
Точно за схемата с транзистора съм писал, че е ок и как да я настроиш.

А основното е кое как работи и защо С поялника е лесно да се научиш. https://kolegite.com/EE_library/books_a ... %D0%B5.pdf можеш да почнеш от тук.
petromaniq66 - специалист
Абе що не се откажете от тез "гасящи" резистори и шунтове. У ваше село енергийна ефективност нема ли? То ако беше тема...по лесно да беше се обяснило, как да настроим зарядното да вади 1.5V.
ivanovbg - майстор
Принципно си прав, но човека дотук показа, че няма никакви знания, аз не бих го посъветвал да пипа нещо в което има 220.
gogo7777 - майстор
съб мар 30, 2024 5:33 pmivanovbg написа:
Принципно си прав, но човека дотук показа, че няма никакви знания, аз не бих го посъветвал да пипа нещо в което има 220.
Верно.....220 е опасно, а му предложихме 317......баси :lol:

:drinkers:
Fredfred7171 - специалист
съб мар 30, 2024 2:24 pmbatkoce написа:
Тъй като вече темата стана сапунен сериал, да дам и аз някои варианти.
Не съм прочел всички мнения и е възможно някой да е предложил подобни решения. Това, което давам, са идеи в суров вид, измислени набързо.

Стойностите на резистори и кондензатори могат да се променят в широки граници. За начало:

R1=1 килоом
R2=1 до 100 ома
С1=С2=1000 микрофарада
Диодите са произволни, силициеви. Може вместо с три диода, да пробваме и само с два...
Схемата с транзистора считам за неподходяща.
Благодаря, а защо смяташ че схемата с транзистора не е подходяща..
Последна промяна от Fredfred7171 на нед мар 31, 2024 11:28 am, променено общо 1 път.
Fredfred7171 - специалист
съб мар 30, 2024 7:46 pmhidrazin написа:
Изображение

:partyman:
Защо така от тебе не чух един коментар по същество, освен това дето ми предложи от магазина, ти сигурно си най-умния тука, другите хора да не са по-тъпи, та ми предложиха варианти и коментираха..а това дето си сложил като снимка, ако искаш си го..тури на десктопа..за background..
hidrazin - майстор
съб мар 30, 2024 9:03 pmFredfred7171 написа:
Защо така от тебе не чух един коментар по същество,...
Защото темата не се нуждае от коментари. Питал си, отговорили са ти, правиш → филма приключва.
Благодариш на отговорилите.
съб мар 30, 2024 9:03 pmFredfred7171 написа:
...освен това дето ми предложи от магазина, ...
Предложил съм работещи неща, което е и целта на задачата.
Останалото е непостижими за теб неща.
съб мар 30, 2024 9:03 pmFredfred7171 написа:
... та ми предложиха варианти и коментираха...
Ми забавляват се хората. Кога друг път ще им попадне такъв... :?
съб мар 30, 2024 9:03 pmFredfred7171 написа:
а това дето си сложил като снимка, ако искаш си го..тури на десктопа.
Няма да имам възможност. В момента летя през прозореца и пиша летейки.
Това след като се сетих за постовете ти по дадената тема...
:partyman:
Последна промяна от hidrazin на нед мар 31, 2024 12:25 am, променено общо 1 път.
batkoce - специалист
съб мар 30, 2024 7:28 pmFredfred7171 написа:
Благодаря, а защо смяташ че схемата с транзистора не е подходяща..
Управляващият ток на транзистора протича през базата, емитера и товара. Товарът е електрониката на часовника. За нея не знаем подробности и не знаем какво влияние ще има. Такъв часовник може да се захрани по безброй много начини. Не би трябвало да му е нужно добре стабилизирано захранване, защото батерията изменя напрежението си по време на работа. Може да работи и при не съвсем перфектна схема. И обратно може да не работи добре и при най-добре "изпипана" схема. Нали си даваш сметка какво е качеството на подобни битови устройства...
hidrazin - майстор
съб мар 30, 2024 9:52 pmbatkoce написа:
Товарът е електрониката на часовника. За нея не знаем подробности и не знаем какво влияние ще има.
Възможно е тъпия часовник да няма никаква електроника.
Такива са "тихите" и "плавни" механизми.
Електроника имаха старите руски механизми и вероятно други, освен руските.
Руските съм им дал схемата по-назад.
Ма той толкова си може - к'ви подробности очакваш от човек на светлинни години от електроника и електротехника? :?
Да си намери там някой да ми запои три елемента или още по-добре да си купи батерийка.
Не струва майка си и баща си.
:partyman:
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17

Тема "Здравейте, искам да направя от адаптер за телефон, захранване за стенен часовник!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: