• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 17
От мобилни телефони до цифрови камери
Fredfred7171 - специалист
пон мар 18, 2024 11:58 amhidrazin написа:
Абе то е ясно че нищо няма да направи.
Да бяга в Елимекс и да си купи нещо от тези и да се свършват сизифовите мъки.
Конвертор понижаващ 1
Конвертор понижаващ 2
Конвертор понижаващ 3
Конвертор понижаващ 4
Който и да е от тях ще му свърши работа.
Лично аз препоръчвам последния че там не му трябва поялник.
Че като чета темата, и с поялника най-много да стопи някоя дамаска, дрехи или да си изгори пръстите...
Ако някъде не обърка -/+ и се сети да нагласи/регулира изходното напрежение преди да го ръгне към часовника, може и да стане...
А дано, ама надали.
:partyman:
Виж, мерси за предложенията, аз ако исках да си купя готово, досега да съм си купил, мене тук ми е идеята да науча нещо повече, и затова Илия го питам да ме извинява човека че го занимавам, но пак научих нещо..а иначе ча ще изгоря някоя дамаска това съм го правил, изгорих си клавиятурата, чак дамаска не съм..верно че разтеглих темата, но който иска чете, който иска не..и верно че тука не е училище, но пък никой не съм задължил да ми отговаря, или да чете, иначе, мерси, и най вече на Илия пак щото той ми обърна най-голямо внимание, иначе и на теб Благодаря защото преди това бях пуснал една тема за трансформатор, мисля че ти ми беше обяснил най-добре..
Иначе, е хубаво че има хора като вас светнати, да обясняват, аз не съм учил електроника, верно че имам техикум Киров отдавна, но не съм практикувал и не съм чел много, сега ми идва мерака покрай това че захванах да разглеждам схеми за захранвания, първо за компютърни захранвания..и така.. :rock:
Fredfred7171 - специалист
пон мар 18, 2024 3:03 pmiliya_i написа:
пон мар 18, 2024 10:35 amFredfred7171 написа:
съб мар 16, 2024 10:09 pmiliya_i написа:

Понеже ще работи на ръба на възможното минимално напрежение, вземи R1 фиксиран, а R2 потенциометър 2 пъти по-голям от сметката.
https://www.semiconductorforu.com/lm317 ... s-working/
Но му сложи още едно съпротивление - товарно, за около 10mA ток, паралелно на изхода, че при тази мижава консумация от часовника може и съвсем да не работи.

Не те разбах какво е ролята на това съпротивление на изхода 10ma... :?
Идеята е, че този стабилизатор е за прекалено голям ток в сравнение с часовника.
И нищо нама да стабилизира при тази консумация която имаш.
да му сложа 150ома паралелно на часовника, и да завърша дипломната работа, само че то това напрежение нали вече е стабилизарано от адаптера ще идва, сигурно искаш да кажеш че тока няма да достига до часовника а ще си минава през делитела и дотам..
iliya_i - майстор
пон мар 18, 2024 9:05 pmFredfred7171 написа:
пон мар 18, 2024 3:03 pmiliya_i написа:
пон мар 18, 2024 10:35 amFredfred7171 написа:


Не те разбах какво е ролята на това съпротивление на изхода 10ma... :?
Идеята е, че този стабилизатор е за прекалено голям ток в сравнение с часовника.
И нищо нама да стабилизира при тази консумация която имаш.
да му сложа 150ома паралелно на часовника, и да завърша дипломната работа, само че то това напрежение нали вече е стабилизарано от адаптера ще идва, сигурно искаш да кажеш че тока няма да достига до часовника а ще си минава през делитела и дотам..
Искам да кажа: направи си делител с 2 резистора (3300 ома и 1500 ома) и не се занимавай със стабилизатори. захранвани от стабилизирано захранване. Загубите, дето толкова те плашат, са същите както при стабилизатора и не надвишават 2 стотинки на месец.
hidrazin - майстор
пон мар 18, 2024 8:32 pmFredfred7171 написа:
...мене тук ми е идеята да науча нещо повече...
Не и в тази област. Намери си друга.
Техникум Киров не е техникум от 22 години, така че бая си отървал срока да научиш нещо в тая насока.
Ти ако тогава не си ги научил тези неща ... сега ЗАБРАВИ. Сериозно.
:partyman:
kaio - напреднал
И това върши работа.
Прикачен файл:
1711207337083.jpg
Захранването е 5 волта(червено и черно жило), резистора е 200 ома, диодите са силициеви. Крокодилчетата захранват часовника. Кондензатор 100-200 микро фарада на изхода е препоръчителен.

Прикачен файл

1711207064689.jpg
Fredfred7171 - специалист
съб мар 23, 2024 6:27 pmkaio написа:
И това върши работа.
1711207337083.jpg
Захранването е 5 волта(червено и черно жило), резистора е 200 ома, диодите са силициеви. Крокодилчетата захранват часовника. Кондензатор 100-200 микро фарада на изхода е препоръчителен.
Благодаря ти за поста, аз направих с делител от съпротивления, и получавам от едното рамо 1, 6v, но нещо не тръгва.. Иначе ми тръгва с трансформатор и грец и кондензатор, защо е така не ми е ясно..?
Може би целия ток минава през делителя, защото часовника едно че има малка консумация, а също и на импулси дърпа тока!
petromaniq66 - специалист
Сложи кондензатор на "едното рамо"!
fbr - майстор
Усещам че, след 7 страници, нещата ще се върнат към втори пост от темата.
Fredfred7171 - специалист
пон мар 18, 2024 11:07 pmiliya_i написа:
пон мар 18, 2024 9:05 pmFredfred7171 написа:
пон мар 18, 2024 3:03 pmiliya_i написа:

Идеята е, че този стабилизатор е за прекалено голям ток в сравнение с часовника.
И нищо нама да стабилизира при тази консумация която имаш.
да му сложа 150ома паралелно на часовника, и да завърша дипломната работа, само че то това напрежение нали вече е стабилизарано от адаптера ще идва, сигурно искаш да кажеш че тока няма да достига до часовника а ще си минава през делитела и дотам..
Искам да кажа: направи си делител с 2 резистора (3300 ома и 1500 ома) и не се занимавай със стабилизатори. захранвани от стабилизирано захранване. Загубите, дето толкова те плашат, са същите както при стабилизатора и не надвишават 2 стотинки на месец.
Здравей Илия, направих така делител, извадих 1,6v но не тръгва тока е 1-2mA, някъде толкова би трябвало да му стига и на часовника, но нещо май минава само през делителя, не съм наясно, но иначе с трансформатор като извадя 2 волта с грец и кондензатор тръгва..??
Fredfred7171 - специалист
Изображение
пон мар 25, 2024 11:20 pmFredfred7171 написа:
пон мар 18, 2024 11:07 pmiliya_i написа:
пон мар 18, 2024 9:05 pmFredfred7171 написа:


да му сложа 150ома паралелно на часовника, и да завърша дипломната работа, само че то това напрежение нали вече е стабилизарано от адаптера ще идва, сигурно искаш да кажеш че тока няма да достига до часовника а ще си минава през делитела и дотам..
Искам да кажа: направи си делител с 2 резистора (3300 ома и 1500 ома) и не се занимавай със стабилизатори. захранвани от стабилизирано захранване. Загубите, дето толкова те плашат, са същите както при стабилизатора и не надвишават 2 стотинки на месец.
Здравей Илия, направих така делител, извадих 1,6v но не тръгва тока е 1-2mA, някъде толкова би трябвало да му стига и на часовника, но нещо май минава само през делителя, не съм наясно, но иначе с трансформатор като извадя 2 волта с грец и кондензатор тръгва..??

Прикачен файл

Схема за редуциране на 5VVVVV.png
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 17

Тема "Здравейте, искам да направя от адаптер за телефон, захранване за стенен часовник!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: