• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10
От мобилни телефони до цифрови камери
kozl - майстор
Аз не мога да преценя по снимките дали превключвателя комутира механично или подава напрежения към ИС.
Но ако има 3 канала и е стерео за механично превключване са необходими 8 пина срещу 4 за напрежение.
Ако е моно обаче и в двата варианта са 4 пина.
По принципTC4863 e стерео крайно стъпало, но може да е свързано като моно :?
goran67 - специалист
Стерео е. 8 пина е. Още не съм приключил с изследването, не остава много време за играчката.
Ще прегледам по-добре превключвателя (може пък и да е механично превключването) и ще проверя изхода на преобразувателя по съвета на Хидразин.
goran67 - специалист
Прикачен файл:
20240401_201812_copy_2560x1184.jpg
Прикачен файл:
20240401_201820_copy_2560x1184.jpg
Прикачен файл:
20240401_201829_copy_2560x1184.jpg
Прикачен файл:
20240401_202042_copy_4080x1884.jpg
Прикачен файл:
20240401_204802_copy_4080x1884.jpg

Подадох 5V на преобразувателя (второто фото), на изхода имам над 8V, сиреч работи, но когато му подавам директно. Иначе на входа няма никой. Това едно. Другото е, че дори подадено, това напрежение не върши работа. Няма полезен сигнал, който да бъде усилен. Тъмна работа.
petromaniq66 - специалист
Работата е в отшумял процесор. Как мериш 8V на степдаун конвертор не знам. Не че не може, но не знам за какво са и на тази гайда с крайно макс 6 и адаптер 5/1А.
hidrazin - майстор
пон апр 01, 2024 9:56 pmgoran67 написа:
Иначе на входа няма никой. Това едно. Другото е, че дори подадено, това напрежение не върши работа. Няма полезен сигнал, който да бъде усилен. Тъмна работа.
Добре де, на предната страница се вижда че си подкарал сигнала от грамофона. Как?
Така или иначе трябва да откриеш къде се прекъсва сигнала.
Един осцилоскоп в случая би бил много полезен нооо...
Предполагам на платката отдолу няма елементи ама все пак да попитам?
пон апр 01, 2024 11:05 pmpetromaniq66 написа:
Работата е в отшумял процесор.
Къде на снимките го видя тоя проФесор?
пон апр 01, 2024 11:05 pmpetromaniq66 написа:
Как мериш 8V на степдаун конвертор не знам.
От къде на къде реши че е степдаун?
:partyman:
goran67 - специалист
Добре де, на предната страница се вижда че си подкарал сигнала от грамофона. Как?
Така или иначе трябва да откриеш къде се прекъсва сигнала.
Един осцилоскоп в случая би бил много полезен нооо...
Предполагам на платката отдолу няма елементи ама все пак да попитам?
Привет!
Да, отдолу няма елементи.
Подкарал съм го по най-тъпия и надежден начин. :) Подавам сигнала от дозата (1) директно на потенциометъра (2), или от буксата
line in (3) пак на (2).
Прикачен файл:
20240402_001250~2_copy_4080x1884.jpg
petromaniq66 - специалист
Професора е до антената за блутуут и кварца и едва ли може да прекодира аудио в МП3., обратното да слушаш от флашка записани тройки.Става с компютър чрез звукова карта. Продавача си фантазира, след като само отворил капака за снимка.
kozl - майстор
Изображение
Аз от тази снимка виждам как след дозата има 2 предусилвателя с по 1 транзистор и двата сигнала за стереото отиват към ИС до кварца в 13 и 14 крак.
Това черното в дясно от превключвателя е вероятно входа LINE IN от който пак двата стереоканала пътуват към ИС до кварца в 23 и 24 краче.
И още 2 писти от 16 и 17 на ИС до кварца (изходен стерео сигнал към крайния усилвател) минават покрай превключвателя и стигат до потенциометъра.
Та според тези мои халюцинации превключването на канали е в ИС до кварца. И тази ИС не работи.
А дали защото не достига захранване до нея или...... :?
petromaniq66 - специалист
На прав път си! Китайски чип JS XXXXXXX. Само джиктак знаят какво може и с ФМ плеъри ги правят. Но само може да се фърля боб. Имайте предвид че се храни от 3.3V. Да ме извини хидразин и каже за какво са 8V в таз ебейска гайда?
goran67 - специалист
Мога да кажа, че 8-те волта не са за двигателя на грамофона. Защото той работи без участието на преобразувателя и превключвателя го включва.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10

Тема "Грамофон hif1970bt" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: