• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
От мобилни телефони до цифрови камери
hidrazin - майстор
ср апр 03, 2024 11:19 pmgoran67 написа:
R 42 e свързан с R30 вляво до професора. А R30 от своя страна има връзка с 22 крак на чипа.
Не очаквах да е точно 22-ри крак ноооо... не ясно какво и как е конфигурирано.
Сега остава да провериш какво се случва след R42 и преди R30 като въртиш превключвателя.
Два варианта:
- Единия без да е захранен да измерваш дали се променя съпротивлението спрямо маса като щракаш.
Ако не се променя пробваш след R42 и 21-ви крак или след R42 и 28-ми крак.
- Втория е същото но със захранване и измерваш напрежение - дали се променя като щракаш.
:partyman:
petromaniq66 - специалист
Преди към 2 години рових в нета за деиташити, щото имам към 10 платки с такива джиктаци. Казаците бяха писали че са много версии и жълтъците крият данните. Може да е туй, ама и друго. Мътни са.
goran67 - специалист
Разбрано! Но ... утре! :)
goran67 - специалист
Докладвам:
Превключвател на грамофон: след R42 0 Ома, след R30 32 Ома
на лайн ин : след R42 5 кОма, след R30 32 Ома
на блутут: след R42 10 кОма, след R30 32 Ома

Това че след R 30 няма промяна ми се струва показателно. Какво може да се предприеме?

Напрежение отсъства, освен някакви части от миливолт ,7 mV на лайн ин и 1.6 mV на блутут след R42. На грамофон няма и миливолтове.
Не знам това дали има някакво значение.
hidrazin - майстор
чет апр 04, 2024 6:28 pmgoran67 написа:
Това че след R 30 няма промяна ми се струва показателно. Какво може да се предприеме?
Беше написал че:
ср апр 03, 2024 11:19 pmgoran67 написа:
А R30 от своя страна има връзка с 22 крак на чипа.
Това означава ли че единия край на R30 е директно свързан към 22-ри крак (съпротивление близко до нулата)?
Иначе нещата се връзват. С резисторите R42 и R30 (и двата по 10 килоома) правят делител чиято стойност се променя на 3 стъпки.
Но трябва да има напрежение - както показах по-напред с бутоните ако има МР3 и радио.
Самия 22-ри крак на схемата е означен като ADC9/AUX0R/SD0CLKB/PB5 (функциите които може да изпълнява).
Тази първата ADC9 е аналогово дигитален конвертор.
Демек като му подаваш (на 22-ри крак и ако наистина е така свързан) напрежение, в зависимост от напрежението ще изработва дадени команди.
В дадения случай ще превключва източниците на сигнал. Ноооо... няма напрежение - демек няма какво да прочете/измери за да изработи команда.
Какво може да се предприеме? - не много неща. Поне не и така дистанционно по снимки.
- Включи го и измери напрежението на 21-ви крак, на 22-ри крак и на тази голямата пътечка с жълто.
(напреженията спрямо маса, оная голямата пътечка я тръкни със скалпел, ножче ... за да имаш контакт)

Прикачен файл:
Платка 3.jpg
Платка 3.jpg (100.98 KиБ) Видяна 271 пъти

- При включено положение виж дали имаш някакво напрежение на който и да е от 10-те крака на превключвателя.
Измерванията повтаряш във всичките три режима.
чет апр 04, 2024 6:28 pmgoran67 написа:
Напрежение отсъства, освен някакви части от миливолт ...
Тези части от миливолт не пеят в общинския хор. :-D
:partyman:
goran67 - специалист
Прикачен файл:
20240404_222248~2_copy_4080x1884.jpg
Това означава ли че единия край на R30 е директно свързан към 22-ри крак (съпротивление близко до нулата)?
Йес!
Така: измерих напреженията, които ми посочваш. Такива няма :) - при всички положения на превключвателя, мерени на 21 и 22 крак, както и на пистата, която си ми посочил.
На превключвателя намерих 5V да един крак от всичките (означения с червено), при положения блутут и лайн ин. На грамофон няма никъде напрежение, на нито един крак на превключвателя.
hidrazin - майстор
чет апр 04, 2024 10:40 pmgoran67 написа:
На превключвателя намерих 5V да един крак от всичките (означения с червено), при положения блутут и лайн ин. На грамофон няма никъде напрежение, на нито един крак на превключвателя.
90% прецакан превключвател
9% китаеца не е налял софтуер или е налял грешния
1% друго
:partyman:
goran67 - специалист
И аз си мислех за превключвателя, затова подадох :) 5V на R42 откъм превключвателя - хвърля искрица :)
Ще пробвам през крушка.
goran67 - специалист
Мда. Късо съединение. Лампата зачервява. Да не би този превключвател да превключва маса. Просто налучквам вече и говоря наизуст без разбиране.
hidrazin - майстор
чет апр 04, 2024 11:05 pmgoran67 написа:
... затова подадох :) 5V на R42 откъм превключвателя - хвърля искрица :)
Аха, така де:
ср апр 03, 2024 9:16 pmhidrazin написа:
А, точно така. Подавай напрежение дето се сетиш. И после направо го засилвай към кофата.
чет апр 04, 2024 11:05 pmgoran67 написа:
...Ще пробвам през крушка.
Аха, след дъжд качулка. Крушката е с предимство и напред с мат'риала...
Ся остава да го гръмнем. Да се обаждам ли на Ибушев (шефа на „АРСЕНАЛ“ АД) да прати тротил? :-D
:partyman:
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Грамофон hif1970bt" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: