• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
От мобилни телефони до цифрови камери
goran67 - специалист
Подадох напрежение на L4, тръгва моторчето. Явно L4 е във веригата на двигателя, а не при аудио сигналите.
hidrazin - майстор
ср апр 03, 2024 9:05 pmgoran67 написа:
Подадох напрежение на L4, тръгва моторчето. Явно L4 е във веригата на двигателя, а не при аудио сигналите.
А, точно така. Подавай напрежение дето се сетиш. И после направо го засилвай към кофата.
:partyman:
goran67 - специалист
вт апр 02, 2024 7:47 amkozl написа:
Изображение
Аз от тази снимка виждам как след дозата има 2 предусилвателя с по 1 транзистор и двата сигнала за стереото отиват към ИС до кварца в 13 и 14 крак.
Това черното в дясно от превключвателя е вероятно входа LINE IN от който пак двата стереоканала пътуват към ИС до кварца в 23 и 24 краче.
И още 2 писти от 16 и 17 на ИС до кварца (изходен стерео сигнал към крайния усилвател) минават покрай превключвателя и стигат до потенциометъра.
Та според тези мои халюцинации превключването на канали е в ИС до кварца. И тази ИС не работи.
А дали защото не достига захранване до нея или...... :?
Подадох на 23 и 24 аудио сигнал. Изкара ми го на говорителите. Значи, схемата има захранване??
goran67 - специалист
ср апр 03, 2024 9:16 pmhidrazin написа:
ср апр 03, 2024 9:05 pmgoran67 написа:
Подадох напрежение на L4, тръгва моторчето. Явно L4 е във веригата на двигателя, а не при аудио сигналите.
А, точно така. Подавай напрежение дето се сетиш. И после направо го засилвай към кофата.
:partyman:
:finga:
MamaMy - майстор
Изхода на чипа е 16 и 17. Ти си подал сигнал на линейния вход. Отделно много бъркаш, че платката е едностранна. Всяка точка като тези заградените, подава маса от големия остров към същата симетрична точка от другата страна. :evil:
Прикачен файл:
Клипборд02.jpg
goran67 - специалист
Грешка. Изтрих това, което написах.
goran67 - специалист
Подадох на 23 и 24 аудио сигнал. Изкара ми го на говорителите. Значи, схемата има захранване??
Тук всъщност нищо не съм направил. Просто съм взел сигнала от входа 23,24 и съм го подал директно на изхода, както и досега. Нищо ново не съм бил направил...
Позиция: изходна пак.
Като заключение: професорът има проблем, и аз не мога да му помогна. :)
hidrazin - майстор
Абе то и аз малко се подведох че чипа се захранва през 21-ви крак с 3,3 волта.
Не му е там захранването. Захранва се през 28-ми крак и вероятно работи до към 5,5 волта.
А въпросния 21-ви крак е ИЗХОД на 3,3 волта които се изработват в чипа.
Необходими са както за бутоните (ако ги има) и захранване на SD картата (ако има слот за такава) която иска 3,3 волта захранване на 4-ти пин (на самата карта).
В случая нямаме бутони за МР3, нямаме радио, нямаме четец за SD карти така че 21-ви пин може въобще да не свързан. :-D
Даже може въобще в дадения вариант да не изработва 3,3 волта.
СЕГА:
- На 29-ми пин имаме 5 волта - чипа е захранен.
- Пак опираме до ... превключвателя. Трябва да се проследи неговата верига и какво се случва като се превключва.
На първо четене покрай него виждам два резистора - R35 и R42
R35 е 6,8 килоома и отива към базата на транзистора Q1 а колектора му е свързан с L4 - демек от там се пуска матора на грамофона и минава в този режим.
R42 е 10 килоома и отива към професора, вероятно за да превключи в друг режим...
:partyman:
goran67 - специалист
R 42 e свързан с R30 вляво до професора. А R30 от своя страна има връзка с 22 крак на чипа.
hidrazin - майстор
ср апр 03, 2024 8:10 pmpetromaniq66 написа:
... действат с неразгадаем софтуер - ...
Не ме питай к'ъв сме го яли...
Идват инвертори - по два в контейнерче барабар с трафа, общо едното контейнерче е 17 тона.
Идва и първия проблем със софта - няколко не тръгват. Объркали версията за нас и не знаят коя трябва да е!
И почнаха - пращат една версия, после втора, после трета ... накрая изпратиха май всички едишни...
Втори проблем със софта - не тръгва комуникацията. Викаме си пак ще пратят. Пратиха.
Да ама там софта се налива със друг софт (голям и с много възможности) и всичко ... на китайски.
Няма на английски. Е тоя път им го върнахме.
Даваме им дистанционен достъп, лаптопа свързан с добичето, влиза китаеца и ... всичкия му софт и файлове подреден в папки и подпапки с имена на БЪЛГАРСКИ.
Лаптопа и той на български а му трябва и там да бара... :lol:
Голямо броене на "квадратчета" падна...
На тоя чип ей му SDK пакета - надолу са близо 700 файлчта...

Прикачен файл:
SDK.png
SDK.png (23.17 KиБ) Видяна 261 пъти
ср апр 03, 2024 8:10 pmpetromaniq66 написа:
На хидразин чак сега му стана интересно, като разбра, къде е джиктак проФесора.
Нормално, повечето такива чипове са си само bluetooth трансмитер без друго вътре.
:partyman:
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Грамофон hif1970bt" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: