От мобилни телефони до цифрови камери
batkoradko - специалист
Благодаря, ама как се свързва тази интегралка.
ivanovbg - майстор
Изображение
И му сложи радиатор за всеки случай
hidrazin - майстор
вт апр 23, 2024 10:33 pmMamaMy написа:
Компютъра който го управлява работел само с една батерия на 9 волта. Естествено никой не му казал колко струва компютъра.
И никой не му е казал колко струват и другите неща - като клапани например дето са в ПЪТИ по-скъпи.
На Rain Bird пък и на HUNTER нисковолтовите системи на батерии са безумно скъпи.
Иначе клапаните са си клапани и нямат моторче. Програматорите само обръщат поляритета.
Не съм разглобявал такива и даже не съм монтирал - кой луд ще си сложи такива?
Но предполагам на какъв принцип работят.
На принципа на механичните импулсни релета - с импулс за намагнитване - Latching relay към средата на страницата.
Иначе няма как батерийка KRONA 9V да устиска тока на електромагнита часове наред. Че и месеци ...
Па дори и само за един клапан.
:partyman:
hidrazin - майстор
вт апр 23, 2024 9:33 pmbatkoradko написа:
Благодаря, намерих реле със закаснение за 11 лв. и въпроса е решен.
Ми явно не е решен. Дай да го видим това ш...ибано реле де... Стига си крил информация...
Колко пъти да казвам?
:partyman:
MamaMy - майстор
вт апр 23, 2024 11:29 pmhidrazin написа:
На принципа на механичните импулсни релета - с импулс за намагнитване - Latching relay към средата на страницата.
Иначе няма как батерийка KRONA 9V да устиска тока на електромагнита часове наред. Че и месеци ...
Па дори и само за един клапан.
:partyman:
Taкa разсъждавах и аз. Направих платка с две релета за време. Едното импулсно. И понеже не знам колко трябва да са дълги импулсите ги направих регулируеми. Клиента обаче пак подведен от приятел се набутал в Елимекс и си напазарувал релета, трансформатор и разни други боклуци. При мен дойде чак накрая с искане да направя всичко с негови части. Оказа се, че тъпите релета са някакви супер извратена система. Не съм ги разглобявал , но при наличие на един превключващ контакт, в момента на превключване дава всички пера на късо и чак тогава разкъсва нормално затворения. Направо ме побъркаха докато разбера каква тъпня са. След подмяна с други всичко тръгна, но се наложи да правя нова платка. За съжаление цялата система е извън града и няма как да правя пробите аз. Собственика прави някакви проби и накъсил платката. Донесе ми я с изпарени писти. Правих трета платка. Според него не е тръгнала, но подозирам, че той съвсем не разбира и прави всичко на принципа проба грешка. Нямам време да уча някой и да си губя времето повече. :cool:
batkoradko - специалист
благодаря за схемичката.

Тема "таймер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: