• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
Някакви схеми литература и неща който могат да ми сваршат работа, че трябва да си правя дипломната работа.
Мерси предварително!!!
Сори станала е грешка в бързината и съм написал генератор.
Трябва ми "токов трансформатор за постоянен ток"
Последна промяна от ARCHANGEL на чет яну 10, 2008 10:02 am, променено общо 1 път.
pavelari - майстор
абе това лм317 не беше ли стабилизатор на напрежение 12/1.2 ?!!?
А самото понятие токов трансформатор за постоянен ток звучи мета-физично.... За какво става дума все пак
Дипломанта, нещо ме затрудняваш - да не затрудниш и комисията :)
ELEMENTAL - специалист
LM317,138 и 350 са стабилизатори на напрежение, но могат да се използват, и като стабилизатори на ток.
hygro - майстор
ARCHANGEL написа:
Трябва ми "токов трансформатор за постоянен ток"
Хм, мисля, че трансформаторите за постоянен ток тепърва трябва да бъдат изобретени...
Тани - модератор
Е нищо не пречи с дипломата да вземе и нобелова награда :-D
Palawnik - специалист
Измислени са и то доста отдавна. :lol: Някога други колеги обслужваха точно такива токови трансформатори за постоянен ток. Съжалявам, че тогава не вникнах повече в подробностите. Този преобразувател се използва за измерване на тока от акумулаторни батерии. Или за измерване на тока в галванични вани с постоянен ток.
http://www.widebandcts.fsnet.co.uk/Intro.htm
Гледам в доста форуми си пуснал това запитване. И май за сега удряш на камък.
Моя съвет е потърси големите предприятия за галванизиране, може да провериш и електрическите централи. Сети се къде има около теб големи потребители на постоянен ток. Потърси как се измерва тока в трамваите например или в трамвайните депа. Предполагам е реализирано с делител, но не се отчайвай.
hygro - майстор
Palawnik написа:
Измислени са и то доста отдавна. :lol: Някога други колеги обслужваха точно такива токови трансформатори за постоянен ток. Съжалявам, че тогава не вникнах повече в подробностите. Този преобразувател се използва за измерване на тока от акумулаторни батерии. Или за измерване на тока в галванични вани с постоянен ток.
http://www.widebandcts.fsnet.co.uk/Intro.htm
Palawnik, това не са ТРАНСФОРМАТОРИ, дори и да изглеждат като тях. Трансформатор по определение е устройство с индуктивно свързани проводници и като такова не може да работи с постоянен ток.

За измерване на постоянни токове се използват най-различни магниточувствителни датчици. Този, за който говориш вероятно работи чрез измерване на асиметрията в насищането на феритен магнитопровод (fluxgate measurement), но въпреки идентичната конструкция, това не е трансформатор. И за неговата работа е нужен помощен променливотоков източник.
pavelari - майстор
с трансформатор има метод да се определи големината на постоянен ток и това е балистичния метод - уреда за измврване няма компенсационна пружина и стрелката излита за да се отчете тока - едва ли става дума за това все пак. май става дума за преобразователи -демек и новобранец е на път да ни изпокара в една нова тема :)
  • 1
  • 2

Тема "токов трансформатор за постоянен ток" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: