• 1
  • 2
Коментари и препоръка за библиотеката към сайта.
EDI - майстор
Днес на будката за вестници видях, че от април тази година започва да излиза ново списание, казва се КАК ДА НАПРАВЯ.Доста е добро, вътре има схеми на различни неща, описание на различни продукти, съвети, скици и много други.Гланцово е, 100 листа, 4,50 лева, според мен си заслужава.
mladkal - майстор
Въпросното списание "КАК ДА НАПРАВЯ" е вече факт. Днес първи април му излезе пилотният брой. Всеки месец ще излиза. То е българският вариант на немското "Selber machen", което пък от своя страна било с 35 годишна история. По подобен начин се издават и "АВТО БИЛД" и ред други на нашият пазар.
Списанието е доста близко до българското му братче "Направи Сам" и като всяко едно друго списание на пазар има отделено количество страници за реклама (на Баумакс, Мосю Бриколаж, Практикер, Волфкрафт и др.) Основните аспекти като категории в списанието са : Техническа тематика
-проверка на къщата по 8 пункта
-Инструменти и машини- инструментите които ви трябват (става въпрос за дома и домашния майстор)

2. Конструкции
-мебел за ТВ и ДВД
-Зад голямото огледало
-Входни навеси
-Цъфтяща пергула - конструкция за пълзящи растения.

3. Градината
-да посрещнем пролетта

4. Енциклопедия
-Отпушване на тръби
-Грижа за паркета (естествен)
-Освежаване на гаража
-Водопропускливи плочници

5.Декорация
...
6.Още в броя....(разни теми и ревюта)
Уеб сайта на списанието:
www.diy-kakda.com

За повече подробности=> най-близката будка за вестници, 4,5лв и си преценяте сами за себе си :)
Дано съм ви бил полезен!
limp3r - специалист
Днес си взех 2-ри брой и определено списанието е хубаво. Има доста полезни трикове и номерца за които човек не би се сетил (поне аз не се бях сетил :) ). Сега си поръчах и първият брой. Мисля да ги скенирам и да ги пусна тука, като се надявам да не ме арестуват за нарушаване на авторско право :banned: Все пак ако имате пари и попаднете на него по-добре си го купете, че да не вземат да го спрат :)
solo5 - майстор
limp3r, дай му малко въздух на списанието :lol:
Още не е проходило и имаш желание да го сканираш и пуснеш тук
4.50лв не са толкова много, който иска ще си го купи

P.S. наистина може да ти създадат проблем за това което си намислил да правиш :roll:
limp3r - специалист
Аз и без това се отказах, че 100 страници на моя малкия скенер ще има да ги скенирам 2 дни :) Пък и не искам да си създавам неприятности. Идеята ми беше просто да го има за хора които поради една или друга причина нямат достъп до него. Аз винаги предпочитам да имам списанието пред това да го изтегля, ако може да се купи тука. Аз затова и написах, че който има парите по-добре е да си го купи. Край с пиратската дейност :-D
Илиян Илиев™ - майстор
Тук не се намира това списание за съжаление. :sad:
Hermes - напреднал
limp3r написа:
Днес си взех 2-ри брой и определено списанието е хубаво. Има доста полезни трикове и номерца за които човек не би се сетил (поне аз не се бях сетил :) ). Сега си поръчах и първият брой. Мисля да ги скенирам и да ги пусна тука, като се надявам да не ме арестуват за нарушаване на авторско право :banned: Все пак ако имате пари и попаднете на него по-добре си го купете, че да не вземат да го спрат :)
Друже не си прави труда да сканираш списанието, преди няколко дена разгледах списанието даже си направих ксерокопие някой хубави статии и ...... след няколко дена започнах да качвам тука списание "Майстер" и какво бе моето учудване че нашите едно към едно са копирали статиите там та даже и снимките са еднакви. Ако не вярваш - имаш списанието , после си дръпни броевете на Майстер 2008 година и ще видиш плагиатстване и половина - виж статиите за боядисването с латекс. За броевете на Майстер по етапно ще качвам - причината ми е времето - защото се се прибирам от работа скапан.
Илиян Илиев™ - майстор
А човека се бе уплашил да го не затворят за авторско право. :lol:
unclebim - специалист
Надали е плагиатстване, по-скоро са на един и същи издател - логото DIY е едно и също.

Иначе списанието си е точно по темата направи сам, интересно е, а и добре е де има конкуренция и алтернатива на популярното от дълги години у нас "Направи сам" на Ню Текник Пъблишинг.
Последна промяна от unclebim на вт май 04, 2010 2:06 am, променено общо 1 път.
limp3r - специалист
unclebim написа:
Надали е плагиатстване, по-скоро са на един и същи издател - логото DIY е едно и също.
Прав си, така е. В Германия е "Selber Machen" (Направи Сам)
  • 1
  • 2

Тема "Ново списание от сорта НАПРАВИ САМ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: