• 1
  • 2
Коментари и препоръка за библиотеката към сайта.
gandonov - специалист
Ето и моят принос към ръководството.
В предишното ми съобщение бях посочил няколко open-source програми, конвертиращи AudioCD в различни формати, някои от които са без загуба на качество (lossless).
На UNIX/Linux работят без проблеми, но мисля, че имат версии и за други операционни системи.

По-долу съм прикачил снимки на въпросните програми. Мисля, че всичко е ясно и няма нужда от допълнителни обяснения.
  • Sound Juicer
    Изображение

    Sound Converter
    Изображение

    Добре е да се знае, че въпросните програми свалят ID3 тагове - т.е. Автоматично попълват: имената на песните, албум, година, изпълнителя, обложка, стил, .... и т.н.,
    Разбира се, трябва да имате достъп до интернет.
@Hermes: Мисля, че не трябва да се подценява информацията от ID3.
Нали не искаме плейърът да свири Track1, Track2, Track3, ... от албум No Info на изпълнителя Unknown? :wink:

Следващата програма е за редактиране на въпросните ID3 тагове.
  • EasyTAG
    Изображение
sstefanov - майстор
Защо тогава има различни нива на компресия дори и при lossless форматите?
За всички програми има помощ и форуми. Тогава защо е необходимо твоето ръководство, след като не казва нищо ново?
Защо точно тези програми, които ползваш, си решил, че заслужава да бъдат инсталирани? Защо не други? Това пише ли го в ръководството? Къде са сравненията?
Пак повтарям - като правиш ръководство го прави както трябва.
Отделен е въпросът, че не ти е достъпен сайта през цялото време и линка за сваляне не работи винаги.
Hermes - напреднал
@Hermes: Мисля, че не трябва да се подценява информацията от ID3.
да, всяка описана от мене програми поддържат информацията от ID3. Всеки уважаваш се програмист които желае неговата програма да бъде желана от всеки, да бъде удобна във всяко отношение го правят. Описаните програми ежемесечно търпят както основни така и "козметични промени в своя интерфейс. Като добра програма за обработка на таговете на песните даващи ни информация за автора на албума, името на песента, честотата на дискредитация и още една дузина информация за дадена песен е програмата Mp3tag / http://www.mp3tag.de/en/ / / цъкнете върху дадения от мене линк за да видите нейните основни функции. Програмката е безплатна и е едно своеобразно швейцарско ножче за всеки уважаващ се меломан. Има и други които макар и платени нямат подобни неща..... и накрая ..... програмката поддържа и български интерфейс. :)
Защо тогава има различни нива на компресия дори и при lossless форматите?
Да има различни нива на компресия като всяко си има своята специфичност на компресиране. След тяхното представяне се дава напътствие за най-добра компресия съобразяваща се с качеството. В крайна сметка които рипва даден диск вече избира каква компресия да бъде. характерното за рипването в Lossless формат е в създаването на така наречен лог-файл който дава информация за протичането на процеса рипване и степента на компресия. Той е задължителен при качването на такава музика в тракерите.
За всички програми има помощ и форуми. Тогава защо е необходимо твоето ръководство, след като не казва нищо ново?
Всеки сам решава какво да прави в интернет - едни прочитат ръководства написани на български език, други посещават форуми и ако знаят език - разбират за какво става въпрос. После те пишат подобни неща за тези които не знаят език, не знаят къде да отидат и .... за такива които тепърва започват. Аз лично започнах с л.с.
Защо точно тези програми, които ползваш, си решил, че заслужава да бъдат инсталирани? Защо не други? Това пише ли го в ръководството? Къде са сравненията?
да тези, едно е да обиколиш няколко международни тракери, да питаш с л.с. съобщение хора които имат широко сърце и обясняват.
За тези които не искат подобни предложени от мене програми нека опитат с други и .......... споделят своите наблюдения и опити. По своята природа интернет е свободна територия където хората влизащи в него сами избират кое и колко да използват.


Пак повтарям - като правиш ръководство го прави както трябва.
Отделен е въпросът, че не ти е достъпен сайта през цялото време и линка за сваляне не работи винаги.

пак ще повторя - събрал съм квинесенцията на работа с файлове Lossless формат където всеки уважаващ се тракер във форума си има публикувани постове на работа с тези програми. Относно линка за сваляне ще поставя скрийшот на който се вижда че лика е РАБОТЕЩ. Тъй като качвам доста неща в Mediafire.com и следя за изправността на линковете си.

Изображение

ясно се вижда зелената отметка което означава че линка работи, при неработещ линк отметката е заменено с "Х"

@sstefanov, моля те когато прочетеш ръководството тогава да задаваш въпроси.

Ще завърша своето изказване с едно интересно изказване на Айнщайн на въпрос защо е станал толкова велик?

" Ами защото стъпих на нозете на великани"
Последна промяна от Hermes на ср авг 18, 2010 9:13 pm, променено общо 1 път.
ArturDent - Почти Безобиден
Стефанов, нива на компресия - колкото и да е чудно може да се постигне и при lossless форматите.
Въпрос на математически алгоритъм.
Вземи един прост WAV той е lossless, но може да се компресира с RAR и ACE. Zip-a не помага. Има и други архиватори, които могат да го компресират до 50%.
Просто самата математическа компресия трябва да отчита вида и структурата на файла. Въпрос на CPU, срещу дисково пространство.
Дори и един Zip файл с 10000 файла в него и максимална компресия, ако го пуснеш пак през Zip ще намалее значително.
Не беше ли ти фен на Linux - точно затова там се използва tar.gz - файловете се компресират два пъти подред.

П.П. Стига сте се дръгнали за този или онзи плеър/рипер/компресор, 50%-60% от всички са базирани на FFMpeg библиотеките му и модификации. Изключения правят тези на големите производители Microsoft, Apple и т.н. Под linux процента стига до 95.

П.П.П. Ако някой иска собствен уникален плеър/риппер/компресор мога да му напиша, срещу съответното заплащане. Ще поддържа всички популярни и повечето екзотични кодеци. ;)
sstefanov - майстор
Аз много добре знам кое и как става! Но не съм тръгнал да пиша ръководство, просто защото знам колко е сложна материята, и защото всичко необходимо го има на английски, а не искам да се правя на преводач (все пак съм инженер, а не с английска филология :) ) Затова се опитвам да дам насоки на съфорумеца (без успех). Обаче той очевидно не ми отговаря на въпросите и не виждам с какво неговото ръководство ще помогне на някой, който иска наистина да се научи кое и защо става така. Няма смисъл от прости преводи и събиране на няколко неща. Това няма абсолютно никаква добавена стойност над евентуално посочените линкове за помощ (които са точно 3 на брой). За не знам кой път повтарям - като правите нещо, го правете като хората, а не превеждайте елементарни материали.
Има огромно значение кой плеър по какъв начин комуникира с хардуера, за да възпроизвежда звук. Затова има foobar2000, затова има ASIO. Ако не са ви известни - четете.
Понеже идеята на статията е как най-качествено да се компресира и възпроизведе звук, нека авторът да се постарае и наистина да я направи полезна!
(за автора - линкът за свалянве абсолютно не работи поне с моята конфигурация - Debian SID + IceWeasel)
BAlexandrov - специалист
Колега, sstefanov мисля, че прекалено взе да повтаряш едно и също как всъщност труда на колегата е безмислен, а той не е! Той е похвален!
Това не е дисертация на тема компресиране на музика. Това е ръководство за хора, които имат музика и желание, но нямат умението как да я споделят - да прочетат набързо и да го направят добре. Бъркаш целта и аудиторията на ръководството.

Давам за пример шефа ми преди доста години, имаше на дискове цялата дискография на Queen и хванал с една програмка и я свалил на mp3 и ми я даде, но на 93 kbit/s! Нали разбираш, че си е загубил времето всъщност?
Hermes - напреднал
(за автора - линкът за свалянве абсолютно не работи поне с моята конфигурация - Debian SID + IceWeasel)
@sstefanov, моля те когато си дръпнеш ръковоството ТОГАВА ДА ЗАДАВАШ СМИСЛЕНИ ВЪПРОСИ, А НЕ ДА СЕ ЗАЯЖДАШ. Описах и дадох скрийншот ЧЕ ЛИНКА РАБОТИ.
Аз много добре знам кое и как става!

Като знаеш много добре кое и как става защо тогава задаваш въпроси?
Затова се опитвам да дам насоки на съфорумеца (без успех). Обаче той очевидно не ми отговаря на въпросите и не виждам с какво неговото ръководство ще помогне на някой, който иска наистина да се научи кое и защо става така.
На общи въпроси Г-н sstefanov се отговаря ОБЩО!!!!! Първо чети а тогава питай.
От тези неща които съм подбрал и обединил всеки които ги е прочел се е научил кое как работи, как се настройва и т.нт. Друг е въпроса че не си ги прочел и задаваш въпроси с цел заяждане. Ако демонстрираш с тези си въпроси някакво интелектуално ниво засега няма никакъв резултат освен голословно заяждане.

Не остава нищо друго освен някой светъл ден господине да седнете пред компа спокойно да си дръпнете ръководството и ТОГАВА ДА ЗАДАВАТЕ ВЪПРОСИ.



Изображение
ето Ви още едно доказателство че линка работи.

Моля, да бъда извинен пред модераторите на форума за използването на главни букви, по форумите хората се събират с цел да обменят свой неща и да бъдат полезни един на друг. Знам че писането с главни букви е крещене и недопустимо във форум но има хора и с други цели - с някакво ниво на познание на дадена материя - ИТ - да демонстрират високо интелектуално ниво. Моля моето действие да бъде разбрано. Мерси предварително.
sstefanov - майстор
OK, спирам.
Успех в начинанието!
gandonov - специалист
Уточнение извън темата.
ArturDent написа:
.... Не беше ли ти фен на Linux - точно затова там се използва tar.gz - файловете се компресират два пъти подред....
@ArturDent: .tar.gz не е двойна компресия.
  • tar прави "архив" на всичко избраното в един файл, но без никакво компресиране. Просто запазва права за достъп, собственост, линкове и т.н.
    gzip всъщност компресира създадения от tar файл.
Така, че компресията е една, като се запазват всички атрибути на файловата структура.
Vladimir GG - напреднал
Много благодаря за инфото за Medieval CUE Splitter.
Свърши ми чудесна работа.
  • 1
  • 2

Тема "Постъпково ръководство за работа с Ape & Flac файлове" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: