Коментари и препоръка за библиотеката към сайта.
b313156 - напреднал
Първата ми книга, която се опитвам да направя сега в електронен вариант е озаглавена "Чудото на яйцелечението". Големината й ще бъде някъде около 200-230 страници (със снимките). Видео материала за сега е около един Гб. Ако я направя както искам ще стане поне 2 Гб.
Може би ще е по добре първо да я направя за четене на компютри, както предложихте. Ако обема й не представлява проблем за PDF-а мисля да се спра на този вариант. Идеята ми е да илюстрирам със видео материал където преценя за удачно. Някъде ще поставя GIF (анимирани), а някъде снимки. Сега разучавам боравенето с Акробата. Днес разбрах как се качват видео файлове от компа ми в акробата. Има доста работа по качването, защото трябва да се конвертират всичките в друг формат (Flv). За целта изтеглих конверторната програма Any Video Conwerter. И тук има известен проблем. Видео материалите съм изрязал от клипове от ютуба, чрез програмата ютуб донлоадер. Тази програма изрязва с точност до 1 секунда. Повечето ми клипчета са по големи от това, което трябва да се покаже. Не зная друг начин за изрязване освен, чрез Мове макер. Там точността на показвания материал е добра, но това, което не се вижда не е изрязано окончателно, а е направено така, че само да не се вижда. иначе си тежи като обем информация на файла. Има вероятност като конвертирам мове макер файла във Flv това, което не се вижда в мове макера да се види във Flv файла. Някой знае ли по прецизна програма за изрязване?
Като се опитам да кача Гиф в акробата не го намирам нито към качване на снимките нито към качване на видео. Не ми е останало време да се занимавам с него. Трябва първо да намеря начин да го кача и да е с възможност за четене.
Разбрах че файлове могат да се качват по повече от един начин. Не зная дали използвам правилния, затова ще споделя как го постигам.
За да отворя Адобе акробат файла натискам първо с десен бутон на него и избирам „Редактиране“. След като се отвори прозореца цъкам на ИНСТРУМЕНТИ в дясната горна страна. Цъкам на „Интерактивни обекти“ и след това на „Добави видео“.
Може би не е правилния начин, защото горе в ляво има папка „Отвори“ и може би от там трябва да се отварят, но аз не успях от там. Като цъкна на него ми излиза празен прозорец. Явно нещо не разбирам добре и е възможно да работя по твърде погрешен и труден начин.
Ето за нагледност една илюстрация на това как въвеждам видеото. На снимката се вижда и качен видео материал. Като се цъкне на него се активира в собственото си прозорче, чийто размери се избират по желание. След като се активира има възможност да се увеличи но не много екрана и има още една възможност, която е на цял екран. Това е за сега и ако виждате грешки и имате идеи, не се колебайте да ми ги съобщите. Благодаря ви за вниманието и помощта, която ми оказвате. Без вас ще бъде много трудно да се справя.

Прикачен файл

ДОБАВЯНЕ НА ВИДЕО.JPG
agj - майстор
b313156, не знам защо държиш да вграждаш видеото във файла,след като клиповете ще са в ютуба?Може да си направиш книгата в какъвто искаш формат, само с препратки към клиповете -много по лесно ще ти е ,пък и файла ще е с много по малък обем.
Почти във всички сйтове в нета , дори и клиповете да са вградени , са все с препратки към сайта в който са качени ,за да може потребителя да ги гледа в какъвто си иска размер!
За изрязвани и конвертиране на файлове аз ползвам- viDrop,напълно безплатна и лесна за работа програма, с меню на бг.
b313156 - напреднал
Качих един 2 Гб видео файл в книгата и няколко малки по 1-2 Мб., с цел да експериментирам. Книгата се отвори еднакво бързо както и без големия файл. Малките файлове веднага зареждаха, а на големия му трябваше неприятно дълго време.
Видео файловете които ще ползвам са с различна големина. Те са изрезки с цел илюстрация на дадено събитие. Размерите им са от 2-3 секунди до няколко минути. Ще бъдат около 200-300 броя (съвсем груба преценка). Мисля, че не са подходящи за съхранение в Ютуб, въпреки че ми е много удобно да са там. Как да кача толкова много файлове и някои от тях толкова малки в ютуб, нали минават през някакво одобрение преди да се качат! Може и да греша но мисля, че няма да ги допуснат всичките. Дали има някакво ограничение? За размера на файла зная, че е 300 Мб., но за бройките нямам представа. Трябва да ги кача в някое хранилище (задължително безплатно). Опитах с Дроббокса но не успях. Иска ми код за вграждане а от дроббокса мога да получа само ШАРЕ ДРОБ ЛИНК. Възможно е да може там, но аз да не съм успял да го постигна. Напоследък се сблъсквам със съвсем нови за мен неща в които трябва да вниквам достатъчно добре и да си призная не ми е лесно.
Направих конвертирането на файловете в Flv чрез Ани видео конвертор. Мислех, че ще ми отнеми много време а се оказа че не е така. Този конвертор има опция за едновременно конвертиране на повече от един файл и е на български, което за мен е доста важно. На 2-3 зареждания ги конвертирах всичките.
Към настоящия момент трябва да разреша проблема със съхранението на файловете. Ако имате идеи, моля споделете.

Тема "КАК ДА СИ НАПРАВЯ ХУБАВА ЕЛЕКТРОННА КНИГА?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: