Коментари и препоръка за библиотеката към сайта.
inspo - майстор
Че аз по темата писах. По точно за външният и вид.
Нищо не пречи да пишеш цветно или с удебелен шрифт, но е дразнещо за свикналите да четат нормално написан текст.
Не знам дали ще ти помогне, но виж за html5 flipbook.
Chefo77 - майстор
Разбира се, че е друга програмата за създаване на *.pdf файловете. Adobe Reader е за четене. За създаване и корекции е Adobe Acrobat.
Имайте предвид, че Акробатските файлове по принцип са тежки. Не прекалявайте с обема на отделните файлове. Масово хората са свикнали не да отварят програмата за четене и оттам - файла, а директно да цъкат на файла ... който предизвиква зареждане И на програмата. Ако и файлът е голям ... гаранция ще изтрият книгата без да са я прочели, без значение колко добре е направена.
b313156 - напреднал
Това със платената версия на Адобе акробат доста ме притесни. Тайно се надявам да я имам инсталирана в компа си. За целта проверих в старт менюто и от там на всички програми и не я видях. След това проверих в програм файл и там я няма. Проверих и в контрол панел където се деинсталират програмите и там не я видях. Но, създавам PDF файлове на които на свойства пише: Адобе акробат файл. Да не би да е инсталирана в някакъв пакет и това да ме затруднява да я намеря? Проверих и в Адобе. Там излязоха 3 неща, но нея я нямаше. Моля дайте съвет!
Lisko - майстор
Как ги създаваш - директно от уърда ли ? Той може да създава но не може да редактира.
Може ли да се вкара видео по тоя начин - на мен не ми е известно.

Тогава се връщаме на моя вариант - трябва да се обзаведеш с Акробата
http://success.adobe.com/en/na/sem/prod ... robat.html
b313156 - напреднал
Снабдих се с адобе акробат (платената версия). Качих текста и снимките в уърд и от там ги преобразувах в pdf. Отворих pdf файла с адобе акробат (платената) и не виждам как мога да кача видео файлове.
версията на адобе акробат е 11 про - 11.0.10
agj - майстор
b313156 написа:
Цитат:"Ето файла който изтеглих: https://code.google.com/p/epub-samples/ ... b&can=2&q=
предоставен любезно/безплатно от Гугъл"
Аз го разархивирах и отворих с КМР плеера, от EPUB папката и после на "видео".
Но това е някаква неуредица. Не трябва по такъв сложен начин да се отварят. Това не е нормално.

На таблета имам две приложения за четене на книги :Cool Reader и Ebook Reader - https://play.google.com/store/apps/deta ... bookreader
Cool Reader -отваря файла но не може да покаже картините и видеото ,но Ebook Reader си отвара файла от раз и си плейва всичко в него !
Така че има и четци на такива файлове ,а щом са създадени значи има начин да се вгради и видео,а сигурно има и издатели на електронни книги които ще могат да ти го направят....!
Но според мен ,PDF формата е най-неподходящия за четене на електронни книги!
Lisko - майстор
agj написа:

Но според мен ,PDF формата е най-неподходящия за четене на електронни книги!
Аз писах по-подробно по въпроса в началото на темата, но човека отговори, че е по-склонен да се ориентира към компютри, не към мобилни устройства. Четенето на pdf на комп. няма никакви недостатъци спрямо другите формати.
agj - майстор
Специално мен ,четенето на книги на компютър ме изморява !
Ето нещо интересно което сътворих: http://dox.bg/files/dw?a=b16e10db7b с Calibre -то !
От темата която бях създал,я съхраних във htm, от там във Calibre -то.... и мисля че се получи добре,разгледайте я чак до края -там има един gif файл който дори и мърда :) ,НО само ако се чете през Ebook Reader-а ,през Cool Reader се виждат само картинките !!
agj - майстор
Lisko написа:
agj написа:

Но според мен ,PDF формата е най-неподходящия за четене на електронни книги!
Аз писах по-подробно по въпроса в началото на темата, но човека отговори, че е по-склонен да се ориентира към компютри, не към мобилни устройства. Четенето на pdf на комп. няма никакви недостатъци спрямо другите формати.


Може би най -добре ще е да се направят два варианта на книгата -основния на pdf,а алтернативния -epub ,само с линкове и прапратки към сървър..
Още повече че автора не дава информация каква ще е книгата ?Ако е нещо от рода техническа информация в няколоко страници-то четенето на компютър не би било проблем за никой ,ако обаче четивото е в стотици странци ,то тогава PDF формата би бил проблем за доста потребители!

Тема "КАК ДА СИ НАПРАВЯ ХУБАВА ЕЛЕКТРОННА КНИГА?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: