• 1
  • 2
Коментари и препоръка за библиотеката към сайта.
stanislav7 - напреднал
Някой ако може да препоръча литература (ноу хау) за замазване, шпакловане на стени, под, таван. По възможност на български, но може и руски, английски. Ще съм благодарен.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ами като попита, погледнах и в "ЗНАЕТЕ ЛИ КАК" от серията "направи си сам" на издателство Техника, издание от 1986-та година си има раздел зидане и измазване. Купих си я миналото лято от "тротоара" за 5лв. Има над 600 страници. Препоръчвам на всички да си имат такива стари, добре описващи класическите методи книги
За новите материали няма какво да питаш. Почти всичко необходимо е описано и изрисувано по опаковките, в тубата има клипчета и рекламни и лаишки
stanislav7 - напреднал
n_a написа:
Ами като попита, погледнах и в "ЗНАЕТЕ ЛИ КАК" от серията "направи си сам" на издателство Техника, издание от 1986-та година си има раздел зидане и измазване. Купих си я миналото лято от "тротоара" за 5лв. Има над 600 страници. Препоръчвам на всички да си имат такива стари, добре описващи класическите методи книги
За новите материали няма какво да питаш. Почти всичко необходимо е описано и изрисувано по опаковките, в тубата има клипчета и рекламни и лаишки
Търсих си някаква такава книжка. Ще видя къде в Пловдив мога да си намеря. Мерси. От ютуба иначе гледам постоянно. Много помага.

Цялата книга ли е 600 страници или това е само една малка книжка към 100 стр?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
stanislav7 написа:
...........

Цялата книга ли е 600 страници или това е само една малка книжка към 100 стр?
Цялата книга е 614 стр.

"ЗНАЕТЕ ЛИ КАК?...
от
... да извършите някои строителни, бояджийски, дърводелски работи
до
.... да сте здрави и красиви"

Имам и други книги с направи сам и в частност строителна насоченост, но не са ми подръка.
Идеята ми е, че има книги, намират се, а от онова време са доказано свестни. Не като сегашните с по един-два тона бла-бла и реклами и малко съществена информация
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Същата, имаш ли я? :-)))
stanislav7 - напреднал
n_a написа:
Същата, имаш ли я? :-)))
Само корицата :mrgreen:
Ще си я взема отнякъде. Антикварна е.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Която и да е, по темата, от соц време върши работа
alabal - специалист
Имам сканирани първите 50 страници - тия които се отнасят за строителството. Ако кажете може да ги кача някъде.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
alabal написа:
Имам сканирани първите 50 страници - тия които се отнасят за строителството. Ако кажете може да ги кача някъде.
Ми тук ги постни
  • 1
  • 2

Тема "Учебник за мазилки, замазки, шпакловка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: