Проявете вашата изобретателност.
shotik - майстор
Като разглеждах разни изрезки от вестници и списания ,за да снимам за друга тема материал,видях и това-как като се направи мелез от пирон и винт ,да стане един по-добър продукт:


Изображение

Представлява винт с прекъсната резба и с чук се забива и след това задължително се завърта с отвертка на 90 градуса,за да държи по-здраво!
hygro - майстор
Хм, леко размърдване и заради разрушената структура ще имаме разбит отвор около пирона. Мисля, че за аксиални натоварвания това е по-добро решение:

Изображение
Последна промяна от hygro на съб фев 21, 2009 12:44 pm, променено общо 1 път.
Justy - майстор
Винтът за дърво нарязва при завиването си в дървесината винтов канал. Пиронът пресова при зачукване и уплътнява леглото си. А това чудо при зачукване така ще накъса влакната, че май сам ще излиза :wink:
Matchless - специалист
Ще забиваме с фалц :lol:
Илиян Илиев™ - майстор
Нека не забравяме, че все пак закования винт държи по-добре от навит с отверка пирон.
pasat - специалист
Matchless написа:
Ще забиваме с фалц :lol:
спам - Смях се много време на коментара :lol:
pavkatay - майстор
С тези от втората снимка и два три подобни вида бяха ковани едни канадски палета,които разковавах- изпоти ми се и фамилията :-D
професионал - специалист
Ха-Ха-Ха ..... :lol: :lol: :lol: Имаше един подпис"Най-добре се завинтва винт с въртеливо движение на чука" (цитирам по памет)!!! :lol: :lol: :lol:
Ще забиваме с фалц :lol: :lol: :lol:
masterval - майстор
pavkatay написа:
С тези от втората снимка и два три подобни вида бяха ковани едни канадски палета,които разковавах- изпоти ми се и фамилията :-D
Прледи и нашите "БДЖ" палета се ковяха с нещо подобно, по спомен около 120 мм по 6 мм, като засукването беше чак до главата, нямаха въобще гладка част. Едно пале си го разглобих за 2 часа като стой та гледай :-D :-D :-D И аз бях потен до коленете...
ArturDent - Почти Безобиден
Лафа е:
По-добре винт забит с чук, отколкото питон завит с отвертка.

Тема "Пирон-винт" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: