• 1
  • 2
Проявете вашата изобретателност.
housedoktor - майстор
Когато купих къщата на двора имаше чешма ,представляваща грозна стърчаща тръба .Хрумна ми нещо и за 15 минути сътворих с верижния трион и плоска бургия това.Резултата ми хареса и, вместо временно , до ден днешен си стои така

Прикачен файл

S6300211 (Small).JPG
S6300211 (Small).JPG (79.48 KиБ) Видяна 15209 пъти
Emerald - модератор
И на мен ми харесва. :roll:
panalov - специалист
Почти не личи че е чешма .Супер е.
housedoktor - майстор
От към гърба правя разрез с верижния трион ,за да вкарм тръбата,после измервам къде излиза -пробивам и слагам канелката.Въженцето е да прикрие тръбата ,друга идея не ми хрумна.В разреза поставям малко пяна и лакирвам с водоразстворим лак.Общо време 15-20 минутки
panalov - специалист
Замръзва ли през зимата?
housedoktor - майстор
Аз винаги спирам водата извън къщата зимно време.Тази чешма се ползва само за поливане.
Стефан - майстор
housedoktor написа:
От към гърба правя разрез с верижния трион ,за да вкарм тръбата,после измервам къде излиза -пробивам и слагам канелката.Въженцето е да прикрие тръбата ,друга идея не ми хрумна.В разреза поставям малко пяна и лакирвам с водоразстворим лак.Общо време 15-20 минутки
Това може да стане и с живо дърво с дебелина около 10 см - примерно слива. Разреза може да е за най-тънката тръба, която ще осъществи дебита. След време кората зараства, и тръбата остава вътре. Да му мисли тоя, който след време ще реже дърва за печката :lol:
Bechev - специалист
Супер! =D>Ако намеря време ще си направя на село такава чешма това лято. :lol:
NRG7 - специалист
:? Хитро замислено и изглежда красиво. :)
karamundi - специалист
и на мен ми хареса но вместо въже намотай ракита ище стане по гот
  • 1
  • 2

Тема "Чешма на двора" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: