Проявете вашата изобретателност.
m.petrova - напреднал
Здравейте. Моя позната скоро има рожден ден, а тя е поетична душа и има няколко ( 10) свои стиха. Идеята ми е да я изненадам, като събера стиховете с нещо като домашно направена книга. Разполагам с цветен принтер и смятам да подбера подходящи картини за всеки стих. Другото условие на което трябва да отговаря е да е тип "кукленска" с много цветчета и лентички, може би мидички ..
Имам начална идея от този сайт http://www.diyplanner.com/node/456 но бих се радвала да чуя и вашите предложения.

Напълно се доверявам на усета ви!
Благодаря!
rulom - модератор
Трябва ти софтуер за подреждане на страниците....сещам се за този, щото го имам в отметките, тествай го , има и други подобни.
Подвързването е по-лесната част.
Успех !
Харалампи - специалист
Не ти трябва софтуер, ползвай си Word. В настройването на страниците си има опция за брошура. Също там можеш да определиш броя на страниците в една кола. За десет стихотворения ще ти трябва само една, така че избери опция "всички". Имай пред вид, че страниците трябва да са кратни на 4. Така че най-добре остави първата страница празна, като използваш прекъсване на страницата или клавишна комбинация Ctrl+Enter.
Дай малко повече инфо.
Твърди или меки корици, колко страници и от хартия или картон. Размера на книгата .... :)
gandonov - специалист
Преди година си направих книга "Малкия Никола" защото последното издание, което намерих беше от 1984г.
Книгата стана по-истинска от оригинала.

Дадох я за печат в копирния център в сградата на НДК (под топлата връзка).
Черно-бял печат, 130стр., корици картон, + изрязване на книгата = 5лв.
Цената е за бройка. Независимо от количеството.
Добре е бройката да е четна, че иначе се мръщат (остават им изрезки от хартията.)

Книгата е направена с OpenOffice.org. Илюстрациите са сканирани от оригиналното издание.

Ето това отнесох в печатницата - http://212.50.14.233/Nikon/Books/%D0%A0 ... %BB%D0%B0/ Трябва да постигнеш нещо такова.

Въобще не си играй да правиш коли, да обръщаш страници и други щуротии.
Правиш един PDF-файл, изпращаш го в близката печатница и те знаят какво да правят.
Остава само да си избереш корици (дебелина на картона, цвят), вид на подвързването ... и книгата е готова.
Последна промяна от gandonov на пон авг 23, 2010 1:36 pm, променено общо 1 път.
Харалампи - специалист
gandonov написа:

Въобще не си играй да правиш коли, да обръщаш страници и други щуротии.
Правиш един PDF-файл, изпращаш го в близката печатница и те знаят какво да правят.
Остава само да си избереш корици (дебелина на картона, цвят), вид на подвързването ... и книгата е готова.

Това изказване въобще не е в духа "Направи сам". Ако беше по-добре запознат с възможностите на Word, щеше да знаеш, че процеса е автоматичен, няма обръщане на страници, няма дявол. Особено ако принтера ти печата двустранно, нямаш никакви грижи.
mir4oto - специалист
тъкмо се зарадвах, че и аз ще се изявя с професионален съвет, но видях датата :cry:. И все пак ако някой се интересува ще му кажа стъпка по стъпка как се прави :) с твърди или меки корици.
amesa - специалист
Изобщо не се колебай, а разказвай! :-)
sdeath - специалист
Аз също съм заинтересуван, полезно е да се знае как. Децата в училище точно с това ги мъчат в момента [-o<
mir4oto - специалист
който иска да пита нещо конкретно, да пише на лични

Тема "как да си напечатам книга у дома?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: