Проявете вашата изобретателност.
blankcat - напреднал
Знам, че същия мотор го гласих преди време за друго нещо, но като се изровиха схемите и се оказа слаб. За съжаление сега не мога да открия старата тема... Пералнята беше Тамат 500, а следващите са снимките от мотора и другото, което остана. Ще поровя още и се надявам да открия и барабана, тъй като не намерих ос за голямата шайба.
Знам, че мотора работи и че вътре са реално два - един за пране и един за центрофугата, но не мога да открия схемата кой кабел за какво се ползваше.

Прикачен файл

image003.jpg

Прикачен файл

image002.jpg

Прикачен файл

image001.jpg
iva6ki - специалист
Моя е от перла 05 асинхронен ама ти трябва и комбиниран кондензатор с 4 крачета. Иначе е с две скорости и
може да върти и напред и назад.Аз съм ползвал оригиналния ключ от пералнята да си ползвам всички функции на електродвигателя ама ти трябват по малки шайби понеже е слабичък да има повече обороти :wink:
blankcat - напреднал
Чудесно звучи, но няма да стане - не съм запазил никакви ключове от пералнята. Но това няма и да ми е проблем докато не установя емпирично кой кабел за къде е :-D

Какъв е кондензаторя, който е добре да се използва, понеже дълбоко се съмнявам да открия и оригиналния. Пък и той ще е на 20+ години :lol:
Krass - майстор
Прикачен файл:
tamat_500_schemat_1447.jpg
tamat_500_schemat_1447.jpg (77.1 KиБ) Видяна 2039 пъти

Тема "струг за дърво" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: