• 1
  • 2
Проявете вашата изобретателност.
8180 - майстор
iano написа:
"жичкаджията прави дре грешки в живота си:
1.Да избере професията си ;
2.Тя е фатална."

а и немога да разбера какво пречи да споделя това което сам съм си го направил и има ли значение кои клас съм , на колко години съм. според мен няма ама нз ти ще кажеш ако съм трърде малък за този форум ще напусна
Не се сърди толкова лесно.
За това, което си направил САМ - казах "похвално", най-вече заради възрастта, но...
Не е лошо да знаем в кой клас си. Не сте много учениците тук, а ние понякога си пишем без да се съобразяваме с това.
Както сам си казал, а и аз ти намекнах - това може да бъде фатално.
Сега, за принципа на л.л. - вижда се, че не ти е ясен, макар да си "си го спомнил". Нищо лошо, дори професионалисти понякога се затрудняват, но защо да не използваш повода, ТИ да го научиш. Мисля че има поне две теми и в нашия форум, пък и другаде можеше да прочетеш, преди да отговориш/пишеш - нали ти е хоби.
Пък и тъкмо работа за ученик - потърси схемата, изясни си всеки елемент за какво е и как действат заедно. Твоят стартер какво и как прави - защо л.л., след като запали не мига, а при теб, същият елемент си е "мигалка" постоянно? Направи го - сигурно ще си горд и доволен. Би било добър повод да преоцениш и физика си, ако се допиташ до него. При необходимост и ние тук ще помогнем.

Нямаме възрастови ограничения за Форума - щом ти е интересно, "Добре дошъл". Ще трябва да спазваш и правилата, обаче, а едно от тях е да се пише на добър Български език. Твоят хич не е такъв - дано не си в горните класове, че срамота.
Вярвам, ще ме разбереш правилно и приемеш критиката сериозно.
Приятни и полезни часове при нас.
dimko1 - специалист
iano написа:
здравейте
аз съм все още ученик и донякаде се интересувам от почти всичко свързано с ток и жички :lol:
реших да си направя лампа която да премигва
зададох въпрос на учителя по физика но категорично ми каза че неможе да ми помогне и затова се пробвах сам
мислех в началото да пробвам с реле обаче трябваше да отида да си закупя (а все пак пиша "от нищо нещо) след това се сетих за принципа на луминисцентните лампи
взех една фасунка и крушка (най обикновена) сложих кабел и проверих дали свети след това взех един стартер за луминисцентна лампа http://www.tpetrov.com/ImagesTE/JPG/STAR22W.jpg и го свързах като обикновен ключ и се получи
Забележка - лампата премигва но няма определен цикъл през които да се получава ефекта

надявам се че ще помогна на някои които се забавлява по този начин : :razz:
тока е толкова слаб че си премигва и без стартер за луминисцентна лампа.
hidrazin - майстор
dimko1 написа:
...тока е толкова слаб че си премигва и без стартер за луминисцентна лампа.
За какво говориш?
:partyman:
fox_vt - майстор
Това със стартера беше стандартен "ъпгрейт" на новогодишните лампички които по него време само си светеха :lol:
hidrazin - майстор
Това ми беше и първата цветомузика. Две фасунги на една дъска, всяка с отделен стартер. В дъската изкопано място за стартерите. Едната ламба синя, другата червена. Така не мигаха в синхрон а различно. Голям купон в 7-му клас. :-D
:partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Премигваща лампа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: