Проявете вашата изобретателност.
8180 - майстор
Моят дядо твърдеше, че стари ножчета не се изхвърлят, защото се самозаточвали във времето!?
Хич не ми се вярваше, но пробвах с едни случайно съхранени тригодишни - трудно им изрових дръжката. Има нещо вярно - не се смейте.
Понеже страшно ме яд и на този монопол, продаващ празни опаковки, си правя разни експерименти.
В момента съм със сменяеми глави за "еднократна самобръсначка!?" - взех ги на майтап от Била и бях доста изумен на каква дръжка паснаха. Май по 30-40ст./бр. - съвсем прилични. :)
PCL82 - майстор
Баща ми ми е казал за друг номер за точене на класическите ножчета за бръснене-търкат се в парче стъкло. Например по вътрешната страна на чаша. Не знам дали се слага вода.

Иначе лъже търговците ни пробутват евтини боклуци и задават нисък стандарт. В Германия даже стоките в магазин за 1 евро са с много добро качество, не е пестен материал, има неща от дърво, неръждавейка, стъкло, порцелан за 1-2 евро.

Проблемът ни е в манталитета, търговците знаят, че българите обичат евтино и лъскаво-да е модерно.

Човек като оцени какво има и се оказва богат, когато разбере какво е ценно за него, а не да цени това което другите очакват от него!
perko - специалист
това с търкането, като че ли върши работа. Пробвах го при последното бръсене и не знам, дали си внушавам, но ножчето режеше кат ново.
aiako - специалист
И аз пробвах ... май има ефект. Това не може ли да се докаже някак ? :-D
Spokoiniq - майстор
И при мен се получи, в шах съм. :? Имам една теория, особено за бръснещите се от дъжд на вятър като мене.По тая причина се отрязват по-дълги косми, които се заклинват между ножчетата, и не винаги водата ги отмива, т.е. освен космите на следващия ход на ножчето чат-пат "накълцваш" и вече отрязани.С движението по кожата те изпадат на 100%.При мене това е фактора, който преебава ножчетата най-често, иначе за "заточването" дори на тройно ножче е безотказно.
mirk - майстор
Като че ли става на тройно ножче от Била. :?

Преди време се говореше че ножчета поставени под пирамида се изостряли.
aiako - специалист
mirk написа:
Като че ли става на тройно ножче от Била. :?

Преди време се говореше че ножчета поставени под пирамида се изостряли.

Това го опровергаха "Ловци на митове" :mrgreen:
:-D тоа чичка жилет трябва да го линчуват :) нз ще пробвам и аз ама нали съм българин.. не вярвам
Lumin - специалист
ambipura написа:
:-D тоа чичка жилет трябва да го линчуват :) нз ще пробвам и аз ама нали съм българин.. не вярвам
Ще повярваш като пробваш :-D
peter_m - специалист
Имайте и в предвид, че в нашата родина ножчетата са 3-то качество, има и много ментета.

Тема "как да спестите от ножчета за бръснене" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: