Проявете вашата изобретателност.
jekasus - майстор
Стефко написа:
Според мен е диамантена бор корона
http://hypersegment.hit.bg/instrukcii.html
Krass - майстор
Кое си требе, оно си сака =D>
alantion - специалист
Krass написа:
Рапид със свредло... :shock: бих искал да го видя.
Аз също се учудих,но фактите са налице. Първоначално допуснах ,че е закалена само около зъбите,но се оказа ,че е изработена от стомана ,която се самозакалява при обработка.Примерно :след като я обработвах с ъглошлайфа ,посиняваше на моменти,но след това отново се самозакалява. Това сигурно го знае всеки ,който е обработвал такива ножовки.
soto - специалист
Пичове искам да споделя че хубави ножове стават от гатерен трион ,говоря за тия старите гатери дето от цели трупи се вадят талпи .Това е много яка и жилава швецка стомана трудно се обработва самата заготовка за ножове и при заточване не си дава лесно стоманата ,страшо е жилава и еластична .Преди да си барна касапски ножове от тозо гатерен лист бях си правил арбалед повярвайте 2 санта дъска изобщо не я осеща На всички успех.
batkotony - специалист
Е дай някакви по-конкретни данни за този гатерен лист,или поне снимка някаква да добием представа. :)
А по темата искам да кажа,че един приятел се опита да "разкопчае" една дъска по метода,описан по-горе и успя,но самата страница още при откачането на заварките се отдели под напрежение и накрая остана огъната,като при опит да се изправи пука и е готова да се счупи.Дали не трябва да се нагрее? :?
soto - специалист
wood.bg/Статии/Гатерни-триони.html

Прикачен файл

katr-j-s-orez-cestou_i.jpg
katr-j-s-orez-cestou_i.jpg (2.15 KиБ) Видяна 5743 пъти
ZEDYCUS - майстор
Малко да ви подразна с едно истинско Мачете 55см. Дървата не съм ги цепил с него, ако пита някой. :razz:

Прикачен файл

DSC03777.JPG
jekasus - майстор
ZEDYCUS написа:
Дървата не съм ги цепил с него
Това кръв ли е по желязото? :razz:
ZEDYCUS - майстор
От нещастни кокошки кръв(бяха щастливи). :razz:

Тема ""МАЧЕТЕ" от стара дъска на моторен трион." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: