• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Проявете вашата изобретателност.
angelfilev - специалист
шоп написа:
:prayer:
Чест и почитания. Когато имам 2-3 часа свободно време съм си отбелязал, че трябва да прочета този пост.
Наздраве!
Недей, файда йок! :)
Наздраве!
vrangelov - специалист
Смятам, че такива като мен, които се интересуват чисто любителски от сушенето на плодове и зеленчуци, има какво да научат. Аз поне намерих много полезни неща написани вътре. Благодаря!
Откакто прочетох някои много интересни неща за мононатриевия глулутамат, вкъщи нито се употребява бульон, нито се слага в списъка с покупки. Това е и основната причина за интереса ми към домашна сушилня.

Поздрави!
angelfilev - специалист
vrangelov написа:
Смятам, че такива като мен, които се интересуват чисто любителски от сушенето на плодове и зеленчуци, има какво да научат. Аз поне намерих много полезни неща написани вътре. Благодаря!
Откакто прочетох някои много интересни неща за мононатриевия глулутамат, вкъщи нито се употребява бульон, нито се слага в списъка с покупки. Това е и основната причина за интереса ми към домашна сушилня.

Поздрави!
Много добре би било ако се наблегне на рационалните неща. Нужна е лупа да се намерят сред плявата.
Баба ми сушеше всичко без да е чувала за Профи и аз също .
Нека Профи си суши както знае и всеки както знае, няма пресечни точки. :)
Смешно и скудоумие е да ти обяснява някой например водата за пиене.
Като не може нещо смислено човекът компенсира с многословие за забава на околните. :)
Andri01 - майстор
А какво знаете вие ? Даже и изсушените на слънце плодове и зеленчуци са нищо в сравнение с тези,О-правени в "професионална "сушилня! Особено ако е сътворена от академик,професор или проЗД инДжинерИН! Е,все пак едно да бълваш глупости,да се правиш на велик,сред самозвани майстори,от някакъв си измислен форум,друго е да направиш нещо умно и смислено,но сред хора ,които имат глава на раменете си и мислят с нея! Такива са хората в този форум,все пак! :partyman:
profy - специалист
Bobby Заглавие: ФИНАЛ на конкурса "НАПРАВИ САМ 2012" Мнение: чет ное 01, 2012 10:38 pm
Bobby написа:
Уважаеми съфорумци с удоволствие ви съобщаваме ,че приключи класирането на конкурса "НАПРАВИ САМ 2012"...
1во място и парична награда от 300лв печели..."profy" със своят проект:"Домашна сушилна камера за плодове и зеленчуци"
...
[/b]
viewtopic.php?f=79&t=40138

Наблюдаваме едновременно триумф и салют на глупостта.
Пуста завист! Дори е развила некадърността в завистлива омраза...
Според нашето дълбоко убеждение провеждането на даден конкурс и достиженията в него са достижения на форума,
служещи за повишаване на авторитета и търсенето на самия сайт.
Молим, допитайте се до собствениците на сайта, дали това е така!
Поради това злословниците, директно действащи срещу авторитета на самия сайт, нямат място по форумите му, така считаме ние.
Няма никаква логорея, налице е синхронизирана работа на екип от ерудирани професионалисти, от различни страни.
И последната публикация е израз на преждеспоменатия принцип за повишаване на авторитета на сайта, ние нямаме нужда от реклама в България.
Още по-малко от съвети и мнения от форум "Направи сам", в България.
Ние не споделяме гей-философията, че нашето оръжие срещу идеологията на тероризма е образование, толерантност и уважение.
Бой до отказ, като както се получи. Иначе се получава като у Париж...
Затова ще отбележим, не без задоволство, че анти-таласъмският колец е здраво забит на юг от кръста на множеството завистници.
И както се вижда от плачливите вопли в постингите на страдающите все още е там. :lol:

Поздрави от колектива към почтените участници във форума.
:-D :-D :-D :-D :-D
Andri01 - майстор
:prayer: :partyman: ?
Браво,много добре казано!! Може ли един въпрос само?
- Ти женен ли си? Да? Ок,защо обаче се държиш като омъжен? :?
П.С.: И колеги ,моля Ви престанете да си правите шеги с умните хора:
"...Благодаря.
В областта на сушилната техника и технологии притежавам 20-на патента
на конструкции на сушилни апарати и технологии на сушене с доста над 50 патентни претенции. :-D..."
Ahmakov - специалист
Добре дошла, уважаема г-жо к.т.н. инж. Магданоска Салаткина-Похлёбкина, в скромния ни форум. Станахте четирима в едно тяло, но се надявам, да не ви е прекалено тесничко.
Ще си позволя, няколко уточняващи въпроса, макар и да не очаквам отговори.

profy написа:
...По-високата производителност е постигната чрез запазване на технологическите параметри с мащабен преход за геометричните размери на
конструкциите
...
1. Да сте чували за теория на подобието?
profy написа:
...Проектирането на оптималните технологически режими на отделните апарати е осъществено чрез методите на математическото програмиране...
...Според нас хомогенно температурно поле с малък градиент на изменение на температурата е невъзможно за постигане в голям работен обем
на конвективна сушилна камера с неизвестно предварително масообменно поле по влажност и постоянно променящо се във времето.
2. Да сте чували за матеметическо моделиране и оптимизиране на технологични процеси?
profy написа:
...Благодарение на (квази)хомогенното температурно поле се осигурява високо качество на произвежданата сушена продукция - равномерно изсъхване...
...Според нас хомогенно температурно поле с малък градиент на изменение на температурата е невъзможно за постигане в голям работен обем
на конвективна сушилна камера с неизвестно предварително масообменно поле по влажност и постоянно променящо се във времето.
Непрекъснатото управление по температура е безсмислено оскъпяване на апаратурата поради високата инертност на дифузията на влагата в
обема на изсушавания продукт, и слабата чувствителност на процеса на сушене при изменение на температурата в диапазона на 2 градуса по
Целзий - доминиращ фактор е скоростта на сушилния агент...
3. Хомогенно температурно поле има или няма?
4. След като доминиращ фактор е скоростта на сушилния агент, защо никъде не споменавате каква трябва да е скоростта или масовия( или обемния) дебит?
profy написа:
...Топлоизолация не се предвижда, поради използване на устройствата главно през летния период, или в затворени помещения, с малки температурни
разлики с околната среда...
5.Как се отразява това на въздуха в помещението и работните му параметри?
profy написа:
...Проведените експериментални изследвания показаха запазване на основното качество на прототипа, а именно високата енергийна ефективност...
...Най-лошото е, че фермерите нямат техническа и икономическа култура - не знаят как да оценят енергоефективността на сушилните устройства,
напр. Евро/кг суха продукция, КВтч/кг суха продукция, КВтч/кг изпарена влага, и в какви граници трябва да са числените стойности, и се
доверяват само на рекламните твърдения на фирмите-производителки, където всичко е обайващо "най-най"...
...Конструкцията в общ вид представлява уникален хибрид на камерно и тунелно сушилни устройства.
Базовите модели са конструирани по принципите: максимална ефективност-минимална стойност-минимално достатъчна експлоатационна сигурност...

...Например сушилня, производство на българска фирма понастоящем, представяна като "много икономична", с работна повърхност 24 м2,
производителност по суров материал 700 кг, произвежда за 24 часа 95 кг сух лук, при топлинна мощност 55 КВт и ел. мощност 2,5 КВт.
Половината сух продукт 48 кг се постига със сушилка JNL-120 с работна повърхност 6 м2 за 18 часа, при обща потребявана мощност 3,6 КВт.
Сравнението показва разход на енергия 1380 КВтч за 95 Кг продукт за фирмения сушилен шкаф или 14,5 КВтч/кг продукт срещу 64,8 КВтч за
48-36 кг продукт за JNL-120, или 1,35-1,8 КВтч/кг, съотношение 10,74-8,1 в полза на JNL-120...
...
Приблизителен рандеман.
Суровина, 1 Кг............................Изсушен продукт, г
Ябълки..........................................130
Круши...........................................180
Сливи сини......................................300
Малини..........................................150
Вишни...........................................250
Кайсии..........................................150
Цвекло........................................120-170
Моркови.......................................120-180
Лук...........................................120-150
Зеле...........................................70-90
Зелени подправки (копър, магданоз, целина)......100
Тук вече има тема за размисъл.
Първо да разчетем какво означава JNL-120. Уникален хибрид на камерно - тунелна сушилня Йордан Н. Лазров ( JNL ) с производителност по суров материал 120 кг.

Нека видим какво сравняваме.
Производство на българска фирма понастоящем, представяна като "много икономична" и JNL-120
Те - за 24 часа от 720кг суров материал, произвеждат 95кг сух лук.
JNL-120 за 18 часа от 120кг суров материал, произвеждат 48кг сух лук.

Възникват следните въпроси:
Много голям този вашия рандеман..., дали е изсушен достатъчно..., сушилнята дали може да го изсуши до 15,8кг..., за колко време..., и какви ще са тогава
profy написа:
...Специфичен енергиен разход по изпарена влага (нормален се счита 1,6-2,5): 1,1 - 0,83 КВтч/Кг изпарена влага.
Специфичен енергиен разход по сух продукт (нормален се счита 2,0-2,5): 1,2 - 1,3 КВтч/Кг изсушен продукт.
Енергоефективност: от 0,15 Евро/кг сух продукт (България)...
Отговорете и после ще видим, кой колко лъже и кой каква техническа и икономическа култура има.

То верно че е Никулден, ама тук шарани няма.

И по повод Никулден, да Ви е живо и здраво името на всички именници.
infomar
вт юни 17, 2014 5:35 pmivanovbg написа:

Значи събота или неделя на вилата ще изпробвам следната постановка. Водосъдържател емайлиран 60литра - имам в наличност, компресор от хладилник 120 литров
:partyman:
Направих един експеримент за изсушаване на материал под вакуум.
За целта използвах жито за консумация.
Първо.
Определих каква е реалната влажност на житото.
Претеглих 100 грама и го поставих във фурна за два часа при 150 градуса. После отново претеглих житото и се оказа с тегло около 90 грама. Това показва, че абсолютната влажност на ползваното жито е 10%. ( 90 грама сухо вещество и 10% влага. Надявам се да не греша).
Второ.
Свързах компресор от хладилник с вакуумметър показващ до -1 атм..
Трето.
Използвах обикновен буркан с капачка пригодна да свържа компресора (вакуум помпата) с буркана.
Четвърто.
На дъното на буркана поставих изсушен силикагел около един сантиметър по височина - около 50 грама. В малка чашка поставих 43 грама жито, леко овлажнено.
Процес
Запуснах компресорър да работи около един час и след като се затопли го изключих. Така на интервали работеше около 4-5 часа. След това време измерих теглото на житото и се оказа около 39,5 грама. Това показва, че теглото е намаляло с 3,5 грама. По мои сметки от материалът са се извлекли 8,2% влага.
Мисля да продължа с вакуумирането докато теглото престане да се изменя.
Опитът е проведен при нормална външна температура, без охлаждане и без нагряване. Изводът който си правя, е че по този начин може да се извърши изсушаване на материалът.
Ако всичко мине добре, мисля да направя експеримент по същата технология, но с по-голям съд - около 20 литра, като в него сложа един килограм силикагел и 3 кг. материал за сушене. Ще използвам вакуум помпа с 2 Ра вакуум.
Въпроси:
1. Дали ще има ефект, ако този съд който вакумирам, съдържащ силикагел и обект за изсушаване, го поставя във фризер при температура - 20 гр., или в отоплен обем с температура примерно +40 гр. На този етап, дали температурата на продукта може да бъде повишена до максималната температура, разрешена за продукта, и дали това ще е благоприятно за намаляване на остатъчната вода и намаляване на времето за изсушаване.
2. При добро задържане на вакуума, мисля, че е добре да премина към циклично вакуумиране, след създаване на първият вакуум. Т.е. един час престой и 10 минути работа на вакуум помпата. Мислите ли, че този период е подходящ, или да го определя опитно по наблюдение на вакуум метъра поставен на съдът който се вакуумира, ако вакуума намля, да го възстановявам.

Гледайки графиката, мисля, че ако имаме 10-100 Ра вакуум, то ще имаме изпарение на влагата от материала в диапазона на -25 до 250 градуса, следователно процесът с изпарението ще протича нормално и при +25 гр. и не е необходимо поставяне във фризер.
Положителни страни на метода:
- суши се при нормални температури
- не се разпрашва материалът за сушене
- могат да се сушат едновременно различни материали които обикновено се разпрашват..
- простота на метода.
- ниска енергоемкост. Малък компресор работи с около 150-250 вата разход и не постоянно.
- силикагела се регенерира лесно в микровълнова фурна за 8 минути.
Прикачен файл:
01.jpg
Прикачен файл:
Snap2144131991.jpg
Прикачен файл:
Snap2144131994.jpg
Snap2144131994.jpg (61.42 KиБ) Видяна 1185 пъти
шоп - майстор
Не съм сушил никога плодове и зеленчуци с вакуум, но имам опит с дехидратиране на използвани пластинчати топлообменници и цели климатични системи с цел премахване на влагата.

Най-лесно, бързо и качествено става като съчетаем вакуума с подгряване.

Само не разбрах силикагела закакво го слагаш?

За мен това е излишно.
infomar
вт фев 22, 2022 2:59 pmшоп написа:


Най-лесно, бързо и качествено става като съчетаем вакуума с подгряване.

Само не разбрах силикагела закакво го слагаш?

За мен това е излишно.
Силикагела го слагам, за да поеме влагата по време на вакуумирането. Вакуум помпата не работи постоянно за да изтегля влажният въздух а само за да създаде вакуум и да го поддържа периодически.
Ако постоянно работи вакуум помпата разбира се няма да има нужда от силикагел, но не знам колко време издържа при постоянна работа вакуум помпа примерно от този тип: ВАКУУМ ПОМПА ДВУСТЪПАЛНА 1/4 HP VALUE VE215N ( https://apogee99.com/index.php?main_pag ... ts_id=3458 ) Може ли да издържи 24 часа непрекъсната работа и няма ли да се овлажни маслото в нея?
Да разбирам ли, че ако повдигна с нагревател температурата в буркана/ вакуумираният обем, то процесът на осушаване ще се подобри?
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Тема "Сушилня за плодове и зеленчуци" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: