Проявете вашата изобретателност.
lyki - специалист
Здр. Имам средна гумена лодка с гребла ,но с монтирани конзоли за транец.Транеца ще си изработя сам вече имам идея.Въпроса ми е мога ли да използвам редуктор от малък ъглошлаиф (да обърна движението на 90 градуса и задвижвам с винтоверт на 12v.Идеята за конструктивното решение ми е бистра ,интересува ме някой правил ли е такова нещо .и дали мощноста на винтовера ще преодолее натоварването.Извинявам се на админа ако темата не е за този форум ,и предварително благодаря на отзовалите се.
Мисля, че 12в винтоверт е на ок 1/2, до максимум 2/3 от мощността на най слабите оригинални моторчета. Освен това, оборотите са 1400-1500, при 1700-2200 на истинските.
С редукторите не зная как стоят нещата.
Не съм го правил.
Стига бе, ако беше питал няква рецепта за манджа, на ресторант ли ще го пратиш?!
silent - майстор
Транец това лято в Емаг 30лв... Приличен мотор 300лв... Не знам как ще ти се вържат сметките освен ако идеята е ...лайно да е мое да е...
Andri01 - майстор
Елементарно : двигател/ мощност/, обороти, винт/ диаметър,стъпка/...?! Всичко това ,за да върши даже елементарна работа, си иска пресмятането! Всичко друго е във сферата на пожеланията и всезнайковщината!!
Дааа, за да си полезен някому, трябва да осмислиш въпроса му, да помислиш за решението и смислено да предложиш подход за решаването му.

Елементарна работа ще върши при всички положения. Очакванията, а и въпросът, са да върши полезна работа.
Направих си трудът да потърся информация и да споделя вижданията си по въпроса, За останалото споделих, че не зная.

Беше споделена цената на оригиналните джаджи. И в това не е въпросът- "Баба знае две и двеста".
Също не бих си правил трудът, а бих купил най добрите неща за хобито си. Не забравям обаче, какви гимнастики съм правил, когато стотинките не са стигали.

https://manager.bg/pr-i-sbitiya/trayna- ... itik-i-tro

Да живеят хейтърите!

пп. Човекът не е активен от 27.09. тази есен. Кое е по важно- да помогнем или да оставим следа за поколенията...............на стената в кенефа.

Тема "Ел.двигател за гумена лодка от винтоверт?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: