• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Проявете вашата изобретателност.
ivansoni - специалист
http://www.youtube.com/watch?v=bWoLchq3 ... r=miscbeep
Защитено е с патент но е супер за домашно ползване!
http://www.youtube.com/watch?v=WBqGPWFe ... 3ASKNLZEog
Пробвал съм го! Не съм сигурен но изобретателя е българин!
http://www.youtube.com/watch?v=ghp-7MqU ... 3ASKNLZEog
Използва завихращите потоци на вятъра след като са се приплъзнали по витлото от там черпи допълнително мощност. Стартира при 0,6 метра в секунда, гениално е. При много силни ветрове не се справя много добре, но при леките ветрове е гениално!
ivanovbg - майстор
0,6m/s тръгва,ама колко отдава? Мощност нямаш при тази скорост никаква.
ivansoni - специалист
Показах преимуществото на 7 проводника с диаметър 0,3мм пред това да се ползва проводник с 0,9мм с което се удвоява добива! Сега ти показах технология с която вместо да ти се зарежда батерията от 2 метра в секунда да се зарежда при един метър в секунда, а при 2 метра в секунда добива е два пъти повече сравнение от нормалните витла. Вярно енергията е доста малко но за сметка на това можем да си позволим да увеличим размера на витлото и не е никак скъпо, не ни коства нищо! Дотук с тези две технологии ти умножих добива по 4! Да спомена ли че вятър 1 метър в секунда е по „24 часа в денонощието“ ( до някъде :mrgreen: ).
Оставам с впечатлението, че след като си достигнал до извода че от вятъра не може да се възвърне инвестицията и „това е целия свят“!
Умен човек си ако имаш знания помагаѝ, пък какво излезе! Да може да се ползва редуктор но не с цел 6000 оборота това не са титаниеви лагери! Може но до към 500, 1000 оборота и после да се отклонява!

Успех! :partyman: :partyman: :partyman:
ivanovbg - майстор
Нещо не схващам - колко е цената на енергията заредена в батерията и колко е цената на инвестицията. Примерно си заредил днес един амперчас в батерията и при 12 волта това се равнява на 12 ватчаса или 0,012киловатчаса и ги умножим по 0,22лева - получаваме енергия 0,00264 лева. Генератора примерно струва 50 лева. Та разделяме 0,00264/50*100=0,00528% КПД А инвестицията в генератора ще ти се изплати за около 52 години. Не слагам цената на батерия, перки и ...други помощни джаджи.
Е тва е КПД достойно за подражание. Ти си направо за нобелова награда :prayer:

За пример мога да ти кажа че ако пуснеш силно чешмата, налягането ти е 4 бара и разход на вода от литър в секунда и с нея завъртиш турбина която да върти един генератор, съвсем спокойно можеш да постигнеш мощност от порядъка на 250 вата.
ivansoni - специалист
Мисля си за витло диаметър поне 5 метра с редуктор едно към пет и поне 50 вата при 2,5 метра в секунда. Ти как мислиш ще стане ли? Не ми се смята ако е нужно ще увелича витлото! Още не ми е опряло!
ivansoni - специалист
Излиза че 6,7 метра диаметър ме устроѝват с нормално витло но ако ползвам онова с патента и 5 метровото ще свърши работа. Аз си лягам! Мерси за данните!
Успех! :partyman:
sbs
Аз също много мисля как да се оттърва от енергото.Ти ми говориш за ТЕСЛА.Ето една идея по която мисля но образованието не ми достига както и възрастта която е 60год и няма за кога да уча .Ефирът е препълнен с електромагнитни вълни които не се знае на кого са за да има претенции от правна гледна точка и другата точка ако знае има ли моето съгласие да ме облъчва с тях . Затова мисли по въпроса как да преобразуваме електромагнитните вълни в електрически ---от там ще дойде и безплатната енергия ---в природата всички процеси са обратими с изключение на два----..не можеш да влезеш там от където си излязъл и когато ти разпишат молбата не можеш да я анулираш.Ще се радвам ако осъществим контакт както и с други заинтерисувани от темата ЕНЕРГО..ИМАМ И ДРУГИ ИДЕИ ЗА ВЪЗПРОИЗВОДСТВО НА ТОК------------- ТЕЛЕФОНЪТ МИ Е-------------- 0894712472
zz_stefanov - майстор
пон фев 17, 2020 9:05 pmsbs написа:
Аз също много мисля как да се оттърва от енергото.Ти ми говориш за ТЕСЛА.Ето една идея по която мисля но образованието не ми достига както и възрастта която е 60год и няма за кога да уча .Ефирът е препълнен с електромагнитни вълни които не се знае на кого са за да има претенции от правна гледна точка и другата точка ако знае има ли моето съгласие да ме облъчва с тях . Затова мисли по въпроса как да преобразуваме електромагнитните вълни в електрически ---от там ще дойде и безплатната енергия ---в природата всички процеси са обратими с изключение на два----..не можеш да влезеш там от където си излязъл и когато ти разпишат молбата не можеш да я анулираш.Ще се радвам ако осъществим контакт както и с други заинтерисувани от темата ЕНЕРГО..ИМАМ И ДРУГИ ИДЕИ ЗА ВЪЗПРОИЗВОДСТВО НА ТОК------------- ТЕЛЕФОНЪТ МИ Е-------------- 0894712472
http://mazeto.net/
Там е твоят шанс, при нас няма да случиш :)
fbr - майстор
пон фев 17, 2020 9:05 pmsbs написа:
Аз също много мисля как да се оттърва от енергото.Ето една идея по която мисля но образованието не ми достига
Болшинството от желаещите да се отърват от енергото са на твоето ниво на образование. Така че, не се коси за такива дреболии. Давай напред.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Въпрос за генератор на ток ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: