• 1
  • 2
Проявете вашата изобретателност.
nеwage - специалист
Това е устройството на евтина, лека и лесна за изработка печка на дърва, подходяща за пешеходен туризъм, велотуризъм и полева кухня. Тя има двустенен дизайн, който предварително загрява въздуха между двете стени на печката, за да възпламени отделилите се при горенето на дървата газове и дим. Правилно изготвена и заредена, тя гори със ярък, бездимен пламък, който оставя малко сажди и слабо, или съвсем не обгаря земята под себе си. [Продължи...]
Изображение Изображение
bateFori - помощник
От мачало ми стана интересно. Ама после като се замисля,то когато ходим за риба са същото,че и по малко време кипваме вода директно на огъня.Е,не е с шепа съчки,с две три да речем или 10 И кво!?Лва е идеята бе братко мили че не фащам от раз?? За кво е всичкия труд искам да кажа,когато аз за 10-15 минути същото количество ще кипна и на пряк огън. Даже и въглени за скарата ще ми останат..
world_explorer - специалист
bateFori написа:
От мачало ми стана интересно. Ама после като се замисля,то когато ходим за риба са същото,че и по малко време кипваме вода директно на огъня.Е,не е с шепа съчки,с две три да речем или 10 И кво!?Лва е идеята бе братко мили че не фащам от раз?? За кво е всичкия труд искам да кажа,когато аз за 10-15 минути същото количество ще кипна и на пряк огън. Даже и въглени за скарата ще ми останат..
Мога да предложа едно предимство- безопасност. Хайде за риба като ходиш има вода и ако стане нещо с огъня можеш да ливнеш една кофа , ама в гората където няма вода е опасно да се пали огън на произволни места. Не че и с тази кутия ще е позволено навсякъде, но поне е малко по- безопасно, огънят е заграден и случаен полъх на вятъра няма да е предпоставка за пожар. Пък и лесно се гаси де :-D
nеwage - специалист
world_explorer написа:
bateFori написа:
От мачало ми стана интересно. Ама после като се замисля,то когато ходим за риба са същото,че и по малко време кипваме вода директно на огъня.Е,не е с шепа съчки,с две три да речем или 10 И кво!?Лва е идеята бе братко мили че не фащам от раз?? За кво е всичкия труд искам да кажа,когато аз за 10-15 минути същото количество ще кипна и на пряк огън. Даже и въглени за скарата ще ми останат..
Мога да предложа едно предимство- безопасност. Хайде за риба като ходиш има вода и ако стане нещо с огъня можеш да ливнеш една кофа , ама в гората където няма вода е опасно да се пали огън на произволни места. Не че и с тази кутия ще е позволено навсякъде, но поне е малко по- безопасно, огънят е заграден и случаен полъх на вятъра няма да е предпоставка за пожар. Пък и лесно се гаси де :-D
Нещо друго - с това много по-лесно можеш да си сготвиш когато вали. Дето се вика, може и в палатката да го запалиш, само подлагаш един камък отдолу.
lz2skt - специалист
Идеална печка за къмпинг става от стара нафтова печка.Горивната и камера е с 2 стени и има направени отвори за вторичен и третичен въздух.Реже се над отворите за третичен на около 35см от дъното.Пробиват се отвори за първичен въздух-скарата.Едни крачета и готово.Имаме походна печка с подгряване на въздуха ,която почти не пуши и е икономична.Е не е за раница по скоро за бивак с автомобил...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед юни 30, 2019 11:08 pmlz2skt написа:
Идеална печка за къмпинг става от стара нафтова печка.Горивната и камера е с 2 стени и има направени отвори за вторичен и третичен въздух.Реже се над отворите за третичен на около 35см от дъното.Пробиват се отвори за първичен въздух-скарата.Едни крачета и готово.Имаме походна печка с подгряване на въздуха ,която почти не пуши и е икономична.Е не е за раница по скоро за бивак с автомобил...
Кое режа?

Изображение
lz2skt - специалист
Разглобяваш я вадиш горивната камера и така както гледаш отгоре спрямо снимката ти малко над ръба където са последните отвори за въздух режеш с ъглошлайфа -там самата камера става по-широка ...няма как да объркаш.Около 30см над дъното се реже.Отдолу има и едни 4 уши там може да разшириш отворите и с 4 болта за крака или каквото измислиш.Ако не ти е ясно нещо питай...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон юли 01, 2019 3:46 pmlz2skt написа:
Разглобяваш я вадиш горивната камера и така както гледаш отгоре спрямо снимката ти малко над ръба където са последните отвори за въздух режеш с ъглошлайфа -там самата камера става по-широка ...няма как да объркаш.Около 30см над дъното се реже.Отдолу има и едни 4 уши там може да разшириш отворите и с 4 болта за крака или каквото измислиш.Ако не ти е ясно нещо питай...
Ахм... а защо изобщо да се занимавам да разглобявам и преправям нафтова печка?
lz2skt - специалист
Е твоя си работа-може с нея на нафта да се топлиш,на отработено масло и т.н.Може и от нея паметник на комунизма да направиш...Форума е Направи сам и темата е свързана с направа на подобна печка....много хора изхвърлят нафтовите си печки на отпадъци за жълти стотинки.Пък който разбира ще оцени подобна идея....
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Вижда ми се тежко и трудоемко като за походна печка.
Питам, какво, Освен наличието на стара нафтова печка...
Инак е интересно,имам две такива
  • 1
  • 2

Тема "Ефективна походна газова печка от консервена кутия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: