Проявете вашата изобретателност.
hidrazin - майстор
Която и да е тръбичка да отрежеш все ще избяга фреона. Газ е, и по принцип не е хубаво да се изпуска в атмосферата. "Яде" озоновия слой. Само дето не ми е ясно защо ще разваляш и фризернаъа част.
:partyman:
nikolaytatarov - специалист
Могат да се разделят само трябва да се види тръбите как са разположени,да нестане грешка.могат да имат и общ конданзатор трябва да се погледне добре.
hidrazin - майстор
6ani написа:
С два компресора е. В системата на хладилника няма фреон, но в тази на фризера има.
И каква грешка да стане?
:partyman:
6ani - напреднал
Като гледам е с един кондензатор. Хладилника е висок 2м, а кондезаторът е по челият му гръб, а и няма как да разделя фризера от хладилника. Вече две години ми пречи, а да го държа само заради фризера, който е 1/3 от размера на целият хладилник. Имам си нов и достатъчно голям. :partyman:
nikolovvd - майстор
На село винаги има нужда от фризер. Я за замразяване на зеленчуци, я за замразяване на подправки - копър, магданоз, кервиз и т.н. Само след 40 дни ще е много необходим за съхранение на коледните пържоли, ребърца, сланина и т.н. :-D
Junak - майстор
А хладилната част - шкафче :-D
Искам хладилника да работи при температура от 12 до 15оС мога ли да го постигна с елемент пелтие?
resistbody - майстор
lubor написа:
Искам хладилника да работи при температура от 12 до 15оС мога ли да го постигна с елемент пелтие?
По-лесно е да си оставиш компрестора и да го пускаш и спираш с външен терморегулатор. Един тип продиджи е 10-15лв. От китай електронно може и за 20лв да се вземе, за 30 от тука ги има

Тема "Стар хладилник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: