Проявете вашата изобретателност.
ZLoBiL4e7o - напреднал
Здрасти!
Реших се да си напрвая струг за дърво...Предполагам, направата би излязла на по малко от 50 лева..

ето някаква примитивна схема за това, което мисля, че ще е!
Изображение
1.Това ще е стойката от 2те страни
незнам дали да е така то все пак зависи колко ще е дебело дървото за обработване..
2.Високооборотен двигател..незнам от къде ще го взема.Дайте предлажения..дали от вентилатор или от прахусмокачка.. предполагам, че ще трябва да прави 3000 - 20 000 оборота ?! все пак вие кажете..
3.Това където са 2те точки ще е нещо като място за фиксиране тоест стойката ще бъде от 2 части така ще мога да регулирам дълживата..мисля като са свързани 2те да е 60см. а като се разпъне най - много да става до 1м...
4.мисля също да е нещо като регулиране на дължината..да е със някакъв винт..
та дайте мнения от къде мога да взема двигателя..разбира се да е електронен..
според вас стойката дали ще е стабилна или не..
абе давайте иформацията, която разполагате.. :-D
masterrichi - специалист
Това дето си го намислил с тези моторчета няма да стане,мотора трябва да е поне 500вата и да е с ремъчна предавка .И това е доста опасно хоби трябва да измислиш добро закрепване на парчето което ще се обработва в противен случай може да изхвърчи с голяма скорост и става опасано.По добре си купи някой хоби струг не вярвам да струват повече от 300 лв.
ZLoBiL4e7o - напреднал
То хубаво да си купя, ама като няма пари..то едната ми заплата за тва ще иде...
ZLoBiL4e7o - напреднал
амм като търся в каталога за Einhell нищо не ми открива...
а иначе това ми се вижда стабилно.
Изображение

мнения
:?
hameleon - специалист
Ето ти една ниско-бюджетна идея,снимките са от руски сайт.

Прикачен файл

sw_stanok_16.jpg
sw_stanok_16.jpg (50.34 KиБ) Видяна 29275 пъти

Прикачен файл

sw_stanok_16.jpg
sw_stanok_16.jpg (50.34 KиБ) Видяна 29275 пъти

Прикачен файл

sw_stanok_17.jpg
sw_stanok_17.jpg (27.2 KиБ) Видяна 29275 пъти
ZLoBiL4e7o - напреднал
а тва ми харесва...!
аа иначе можете ли да ми дадете схема или програма от която мога да си направя..
ZLoBiL4e7o,
За двигател може да ползваш бормашина двускоростно Елпром - много яка.Закрепва се със скоби за рамката като патроника се центрира.
А сега се сетих с двигател (не му зная параметрите) от стара перална може би ще стане.
ZLoBiL4e7o - напреднал
А ако изполвам някой електромотор от дрелка или нещо подобно би ли действало..нали пак ще си е със ремък и тем подобните му нещица?!
CARRION - специалист
Аз не бих сложил директно мотор дрелка. Сложи една ремъчна предавка за всеки случей като предпазител, ако стане нещо за да може да преплъзне.

Тема "струг за дърво" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: