Проявете вашата изобретателност.
dadko - майстор
То хубаво ще ги умориш, ама после няма да има отмирисване това буре. Но- май вече е късно да се мисли за друг вид третиране срещу гадини
ProvideR - специалист
Ами то се отмирисва до няколко часа, след като попие в дървото. Повече да ти кажа мирише от лака!
Lisko - майстор
Извинете за тъпия въпрос, но лака ще хване ли след като дървото е пропито с масло ?
ProvideR - специалист
Lisko написа:
Извинете за тъпия въпрос, но лака ще хване ли след като дървото е пропито с масло ?
Да, правил съм и други мебели вече така :)
ProvideR - специалист
Уникално добре става бурето. Китосах го с 2 различни кита ,за да се получи ефект при лакирането.
Шлайфано и закрепено здраво с монтажно лепило. Направих си нови обръчи от алуминий за хънтър с широчина 3,5 см.
Сега тия дни след работа само с това ще се занимавам, докато се стане за пълнене с бутилки :)
dadko - майстор
ProvideR написа:
Уникално добре става бурето.
Еми- качи снимки, да видим, де!
ProvideR - специалист
За 2 дена положих 5 слоя лак палисандър + орех като направих ефекти върху кита. Сега изобщо не си личи, че е слаган кит някога :)
Утре Ще слагам обръчите и ще режа вратичката. После започвам работа отвътре.
Предварителната обработка на обръчите беше да ги матирам със най-ситната шкурка, за да хване спрей върху тях като преди това напръсках с антикорозионен спрей за всеки случай. След 2 слоя спрей ще филмирам алуминия със спрей-лак.
Рафта мисля да си го направя от изрязани дъски, но все още обмислям дали да ги шпонтя или да ги направя с чопове. По-добре според мен е второто!

Снимки не мога да сложа, защото ще бъдат супер тъмни.
LazarGanev - "Велик майстор"
Голяма тема в развитие - все едно следиш сериал по радиото :-D
bulhomes2 - майстор
ProvideR написа:
...Снимки не мога да сложа, защото ще бъдат супер тъмни.
Нямаш
а) лампа
б) светкавица
в) прозорец
ли? Така темата се обезмисля и прецакваш труда на хората, които се опитаха да ти помогнат.
big_death - специалист
Не бе колеги - изработва го в мазътъ и няма ток там та затва - няма как да го изкара от там за да го снима :butthead: :rolleyes: :supz: :partyman: :-D :-D

Тема "Шкафче от буре" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: