Проявете вашата изобретателност.
Elvis - специалист
По форумите за маниаци (разни вегани и суровоядци) има доста писано по този въпрос - сушенето на слънце/дехидратор. Не съм се зачитал много (не съм им от сектата), но май дори и този естествен метод има противници. Лично за мен, големия проблем със сушенето на слънце е:
1) слънцеточ не е целогодишно (дехидратора не се ползва само за плодове и може да ти потрябва и зимъска - примерно за сушене на месо при малко по-топло време)
2) трябва да живееш в къща с двор на село (аз нямам този късмет)
hidrazin - майстор
Ами как няма да е отлично? С толкова мухи и буболечки по изсушените неща. Тази "екстра" Elvis я пропусна.
За слънцето е прав. Ако по време на сушене падне един дъжд и е облачно няколко дена...
:partyman:
estario - специалист
marian1 написа:
Браво! Много добра тема, и обяснения - така трябва да изглеждат всички проекти в този форум!
Интересувам се, за колко време се изсушава едно пълнене, и какво количество побира.
Разглеждах проекта, и понеже ме пече слънцето - ми хрумна - дали ако това го изложиш на слънце и боядисаш подходящо отвън - ще поддържа необходимата топлина само? Ако има термостат и вентилатор на степени - може да се модне да стане по енергонезависимо и еко :-D
Ето и отговорите на въпроса. При едно пъленне догоре с домати - около 5-6 килограма отнема около 40 часа за да изсъхнат добре.
В началото миришеше на формалдехид, но вече не се усеща подобна миризма.
Иначе от коментарите не можах да разбера дали съм сбъркал със свързването на лампите или не. Не разбирам от електротехника. Действително като ползваме дехидратора повече сметката ни за ток се вдига с 10-15 лева, но няма база за сравнение да кажа дали е ок или не. Като цяло съм доволен. Спрямо малкия купешки вентилатор е доста по-удобно.
Junak - майстор
Много правилно си ги вързал. Щом успяваш да постигнеш добро изсушаване. :) Не се подвеждай по мненията на хора, далеч от електротехниката.

Тема "Домашен Дехидратор - интрукции и снимки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: