Проявете вашата изобретателност.
npelov - специалист
Дръжките на една отварачка за буркани се пукнаха:
Прикачен файл:
dryjki.jpg
dryjki.jpg (90.66 KиБ) Видяна 4137 пъти
По-лесно е да си купиш нова, но пък не е толкова кеф като да си направиш сам. Трябваше да изхвърля едни стари фотьойли преди време харесах едни орнаменти от твърдо дърво (нямам представа какво точно:
Прикачен файл:
dyrvo.jpg
dyrvo.jpg (48.16 KиБ) Видяна 4137 пъти
Няма да казвам как съм ги рязал защото ще ме питате защо направо не съм си уарил с брадва през пръстите :)...
Отрязах почти квадратна пръчка с дължина два пъти дължината на дръжката. Понеже нямаше как да пробия дупки отрязах малка пластинка от всеки край и издълбах вътрешността с малка дрелка проксон и фрезер дремел. После разрязах на две. Изпилих лъскавата част където ще се лепи, пробих дупки за по-добро залепване и налях епоксидна смола. Като засъхна залепих пластинки от същото дърво и пилих докато ми се свят зави:
Прикачен файл:
otvarachka.jpg
Може би има по-добър начин да направиш дръжки, но това ми хрумна, това направих. На снимката предвидливо съм скрил частта, на която не съм напаснал шарката :)

Понеже пружинката беше почнала да ръждясва преди да залепя всичко напръсках с преобразувател за ръжда, после измих и подсуших, а след като всичко беше залепено капнах малко универсално масло за смазка.
Накрая полях с единственото което имах - ленен безир (да, ще купя от пустия полиуретан дето толкова го хвалят всички да видя и аз какво е това). Натрих със шкурка и после избърсах остатъка. Бавно съхне, но след ден може да се ползва.

Не е нещо особено, но си го направих сам.
ZMeyGorianin - майстор
Поздравления за желанието и изпълнението!
stiv1961 - майстор
Станала е по- хубава от оригиналната :supz:
inspo - майстор
И на мен ми харесва.
nikolson - майстор
И от мене поздрави. Хареса ми!
rositodor - специалист
Браво! добре е станало.Ако те интересува дървото е бук...
npelov - специалист
Мда, разбрах че е бук. Взех летвички от бук от Баухаус и приличат 1:1 на дървото от дръжките. Макар, че някъде четох че не може като го погледнеш да си 100% сигурен.
Хубаво дърво - като се намаже с безир шарките стават триизмерни - въртиш го на светлината и все едно влизат навътре в дървото.
rositodor - специалист
npelov написа:
Мда, разбрах че е бук. Взех летвички от бук от Баухаус и приличат 1:1 на дървото от дръжките. Макар, че някъде четох че не може като го погледнеш да си 100% сигурен.
Хубаво дърво - като се намаже с безир шарките стават триизмерни - въртиш го на светлината и все едно влизат навътре в дървото.

Това дето си го чел са пълни глупости,знаеш ли как изглежда и на снимка да е,го познаваш. :wink:

Тема "Дървени дръжки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: