Проявете вашата изобретателност.
angel_ov - специалист
Здравейте!
Имам моторна коса която сдаде багажа и си купих нов храсторез. С две думи имам мотор и ми се върти идея да събера една моторна метла. Някой има ли идея от какво да взема турбина, и дали идеята е изпълнима? Рових в нета, но не открих моторни метли на части, а и не им знам устройството, и не съм ползвал никога. Някаква идея?
phantom_ - специалист
Обикновено на метлите турбината им е точно под двигателя-директно за коляновия вал хваната,а при теб трябва да е долу където ти е ножа примерно..Можеш да вземеш някоя турбина от двигател и да пробваш с нея :wink:
hidrazin - майстор
Имам една изгоряла електрическа листосъбирачка. Някой умен германец се е опитвал с нея да събере листата от някоя локва. :-D
Мисля пазя турбината с корпуса и изгорелия матор вътре. Ако ти върши работа, ще ти я подаря. Само трябва да я изровя и да я снимам.
:partyman:
angel_ov - специалист
Супер, ще имам занимание! Мисля движението да го хвана директно от вала. :partyman:
hidrazin - майстор
Е, няма си на идея как точно ще стане. Предполагам наистина ще трябва да е директно на вала. Ако ти пратя само перката, ще трябва да правиш и някакъв корпус за турбината. Така че мисля е по-добре да вземеш цялата горна част на корпуса.
Изчакай да я изровя и да я снимам. На село е и ще стане когато си отида там. Предполагам до няколко дни.
Пиши и от кой град си. Може пък да минеш и без транспортни разходи. :?
:partyman:
angel_ov - специалист
Не бързам, зимата е дълга. От В. Търново съм.
hidrazin - майстор
Кофти. Имам там едно жилище на бул.България, близо до Беляковко шосе но не мисля зимата да хода там. :?
:partyman:
angel_ov - специалист
От къде си?
Може пък аз да имам път, тъкмо ще почерпя.
:partyman:
hidrazin - майстор
Писах ти на лични. За да спазим добрия тон на форума погледни тук:
http://forum.napravisam.bg/forum/viewto ... 06#p637506
:partyman:

Тема "Моторна метла (листосъберач)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: