Проявете вашата изобретателност.
ivouz - специалист
Определено няма да ги ползвам след толкова време .Слязох в мазата специално да ги разгледам
не ми вдъхват доверие,апарата също .Ама неопрена ми се види още читав.
Е нови няма да купувам .Шнорхела , маската и до там .На Тюленово и Камен бряг много внимавайте !!! Без излишни рискове!Вие знаете де....
cybersas - специалист
Я кажи за Тюленово, щом знаеш и ако искаш. Чувам, че има доста подводни пещери - затова и отивам. Проверих за течения - не пише да има - за какво точно да се внимава - освен за обичайното?
ivouz - специалист
Течения има и то доста .Пещери също -по южно от селото.Най добре е почни от Яйлата нагоре към Камен бряг и после Тюленово .Много, много красиво!
Не знам какво наричаш обичайното но там вълната е особена .обед,след обед винаги прави "морско време" тоест духа от изток югоизток .Знаеш какво е мъртвак предполагам ,не влизай! По надалечко от брега!
Добре е да те сапътсва лодка отгоре че,,там няма просто излизане на брега като свърши въздуха!
Това е с две думи ако нещо те интересува конкретно питай.
Andri01 - майстор
Знаеш правилата за влизане в подводни пещери,нали? Втори човек/ по възможност/,осигурител в лодка/ задължително/,сигнално въже,втори автомат,жилетка и т.н. И естествено до 13м. без декомпресия,но по надолу....вече е друго!
cybersas - специалист
Имам бекъп - жената с детето в лодка - ако ме мрази - не зная :) Да, знам за правилата - не се гмуркам от вчера - питах за особености някакви - натъквал съм се на увивни водорасли; гадни рибарски мрежи които освен делфини и мен са ме давили - за такива неща питам
vvg - специалист
Преди години излизаше едно списание"Отечество".Та в един от броевете имаше схема на бокс за подводни снимки.Мисля ,че в конкретния случай ставаше въпрос за фотоапарат Зенит.Размери нямаше,за това писах на редакцията да ги публикуват,или да ми ги пратят,но не би.Чертежа мисля,беше на последната вътрешна страница.Списанието беше месечно издание,а периода за който говоря е 1980-1990 година.Значи ,остават ти за разглеждане само 120 списания.Отиваш в някоя читалня и за един следобед ще ги прехвърлиш.Няма да се занимаваш с буркани и тям подобни дивотии...При възможностите на сегашните лепила и силикони не виждам проблем с уплътняването.Хем ще се кефиш,че си си го направил сам/ако ти се занимава разбира се/,пък после ще качиш красотички ,които си запечатал...
Успех! :supz:
Andri01 - майстор
Подобен случай / без подробности/ слиза се два ножа: единия на крака,другия на жилетката-лявото рамо,до клапана! И така винаги единия нож ще го стигнеш!! :)
Andri01 - майстор
Подобен случай / без подробности/ слиза се два ножа: единия на крака,другия на жилетката-лявото рамо,до клапана! И така винаги единия нож ще го стигнеш!! :)
П.С.: Жената и хлапето в лодката се просто свидетели,не осигурител!! Но,това вече си е твой проблем!!
ivouz - специалист
Просто внимателно и без пренебрежение !Казвам го още веднъж!Водите от Калиакра нагоре са
по особени.Който се е гмуркал и рибарувал там знае!
bulhomes2 - майстор
cybersas написа:
Запален дайвър съм,...
Аз като по-тъп не зная тая дума и не можах да я намеря тук - http://pravopisen.onlinerechnik.com/dum ... 1%8A%D1%80 Означава човек, който обича да се дави ли?

Тема "Подводни снимки - направи си сам" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: