Проявете вашата изобретателност.
cybersas - специалист
Запален дайвър съм, но не ми се иска да инвестирам 500-600 лв в камера за подводни снимки - имам маса телефони, камери и прочее, но как да ги херметизирам - няма да слизам под 10 метра (и без това става твърде тъмно)...

Мисля за нещо като буркан в който да пльосна камерата, но то пък баш дъната им са криви и непрозрачни, с надписи и т.н.

Някой някакви идеи?
ivouz - специалист
Моя съвет е продай масата с телефони и камери и си купи нещо подходящо иначе няма да си удовлетворен от резултата.Бурканите калъфите и прочие няма да ти свършат работа .Виж нещо под наем!Не искам песимистично но.....
cybersas - специалист
Мерси до тук, но колеги, точно аз много добре мога да ползвам интернет - не открих нищо практично и умно, което да не изисква кой знае какви умения и усилия - затова попитах...

Засега съм поръчал 2 буркана - кристално стъкло с тапи, които се затварят с метален механизъм и имат гумено уплътнение (като на някои от по-скъпите бирички) - 8 литрови - с широко гърло да пъхна камерата все пак. За късмет имам езеро на 200 метра от дома и ще цопна единия с тежест - празен - на 10-20 метра - де да знам да видя дали ще пропуска... Ако не пропуска - остава да измисля как да закрепя камерата вътре - вероятно с хартия или дунапрен - ще видя как е по-удобно... Само да не пуска вода - другото е лесно... Може и някакъв фенер да измисля, че наистина - тъмно в туй нашето море...

@ivouz - бе те стари разни смартфони - мартфони - за колко да ги продам... Но правят видео поне час и няма да ми е жал, ако някой се "подмокри" :)
ivouz - специалист
Сybersas разбирам те но,вече съм го пробвал .Опитай да направиш снимка през буркан на сухо ако ти харесва пробвай и във вода.Сега няма да се обосновавам със приказки ...Просто направи една проба и така.После пак ще го обсъдим.
cybersas - специалист
Пробвах аз на сухо, но бурканите, които имам са с дебело дъно (очаквано) и разни надписи по тях - очаквано - разочароващо... Сега да видим "кристалните" им буркани хе хе - и ако не става - ко да се прави - ще има преразказ по картинка... Няма да дам 800 лв за GoHero + опаковка за подводни снимки - чак такъв мерак - нямам :) То по-хибаво да си сменя мачтата на сърфа - бах тия цени - ко толко сложно има - 21 век... Не е популярно явно. Щото то ширпотребата (блондинките) не умеят да пливат - и ей - го на - пазарна икономика - оферти - няя :)
ivouz - специалист
А долу има какво да се снима повярвай една друга вселена .Липсват ми годините когато влизахме за рапани!Еех младост....
cybersas - специалист
Има, разбира се - даже скат видях - уникално красиво - миналата година... За тази плановете са Ахтопол, Тюленово и Балчик - все чудесни места за гмуркане - скали и т.н. Дано има повече слънце, та да се вижда... Га няма слънце - яхам сърфа и така...
ivouz - специалист
За Балчик и Тюленово много мога да ти кажа .В Ахтопол не съм се гмуркал.

Тема "Подводни снимки - направи си сам" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: