Проявете вашата изобретателност.
vvg - специалист
Преди години излизаше едно списание"Отечество".Та в един от броевете имаше схема на бокс за подводни снимки.Мисля ,че в конкретния случай ставаше въпрос за фотоапарат Зенит.Размери нямаше,за това писах на редакцията да ги публикуват,или да ми ги пратят,но не би.Чертежа мисля,беше на последната вътрешна страница.Списанието беше месечно издание,а периода за който говоря е 1980-1990 година.Значи ,остават ти за разглеждане само 120 списания.Отиваш в някоя читалня и за един следобед ще ги прехвърлиш.Няма да се занимаваш с буркани и тям подобни дивотии...При възможностите на сегашните лепила и силикони не виждам проблем с уплътняването.Хем ще се кефиш,че си си го направил сам/ако ти се занимава разбира се/,пък после ще качиш красотички ,които си запечатал...
Успех! :supz:
Andri01 - майстор
Подобен случай / без подробности/ слиза се два ножа: единия на крака,другия на жилетката-лявото рамо,до клапана! И така винаги единия нож ще го стигнеш!! :)
Andri01 - майстор
Подобен случай / без подробности/ слиза се два ножа: единия на крака,другия на жилетката-лявото рамо,до клапана! И така винаги единия нож ще го стигнеш!! :)
П.С.: Жената и хлапето в лодката се просто свидетели,не осигурител!! Но,това вече си е твой проблем!!
ivouz - специалист
Просто внимателно и без пренебрежение !Казвам го още веднъж!Водите от Калиакра нагоре са
по особени.Който се е гмуркал и рибарувал там знае!
bulhomes2 - майстор
cybersas написа:
Запален дайвър съм,...
Аз като по-тъп не зная тая дума и не можах да я намеря тук - http://pravopisen.onlinerechnik.com/dum ... 1%8A%D1%80 Означава човек, който обича да се дави ли?
Andri01 - майстор
diver - леководолаз ! За съжаление обаче има и наистина не малко загинали такива,т.е. "удавени"! :( Но обикновено това е от неспазване на някои основни правила.
vvg - специалист
Ето какво намерих за теб :

..."Автор: Mori13
Дата: 19-02-08 10:07

Стъклопласти...Самият калъф го оформяш върху калъп от стиропор по известната технология - мажеш смола, лепиш стъкломат. За обектива ти трябва един УВ филтър. За всички контролни бутони които се натискат можеш да предвидиш отвори и после да реализираш там мека стена от силиконова или друга херметична гъвкава мембрана, като закрепването и става със малък фланец. Затварянето на калъфа също е желателно да е с фланцово съединение - по-добре да завиеш 10 болта, но да знаеш, че работата е сигурна. Това са общи препоръки, но всичко много зависи от типа на апарата - по-лесно е да направиш калъф за сапунерка, отколкто за огледално рефлексен. Аз лично ти препоръчвам сапунерките - то и без това велики снимки няма да станат без осветление, щото под водата е тъмно, трудно е да се задържиш на едно място без да мърдаш, пък и рибките много не позират статично. Освен това рядко водата е толкова бистра. То ако те влече да майсториш, както мен....всичко това няма значение."
egomen66 - майстор
Ако те устройва цената .....http://onebgshop.com/Action-Camcorder-720P :) Но не е в духа на форума #-o .
tanosliven - специалист
cybersas написа:
Запален дайвър съм, но не ми се иска да инвестирам 500-600 лв в камера за подводни снимки - имам маса телефони, камери и прочее, но как да ги херметизирам - няма да слизам под 10 метра (и без това става твърде тъмно)...

Мисля за нещо като буркан в който да пльосна камерата, но то пък баш дъната им са криви и непрозрачни, с надписи и т.н.

Някой някакви идеи?
Има за 100Е добри решения ,кума ми с едно такова апаратче спечели конкурс на списаниес награда билети за AC/DC в Германия /предеи три дена се върна/ :partyman:
VLADO66 - майстор
tanosliven написа:
cybersas написа:
Запален дайвър съм, но не ми се иска да инвестирам 500-600 лв в камера за подводни снимки - имам маса телефони, камери и прочее, но как да ги херметизирам - няма да слизам под 10 метра (и без това става твърде тъмно)...

Мисля за нещо като буркан в който да пльосна камерата, но то пък баш дъната им са криви и непрозрачни, с надписи и т.н.

Някой някакви идеи?
Има за 100Е добри решения ,кума ми с едно такова апаратче спечели конкурс на списаниес награда билети за AC/DC в Германия /предеи три дена се върна/ :partyman:
По-горе дадох линк /струва около 200лв./ ето и видео http://www.youtube.com/watch?v=dk7A-QeJ ... ata_player

Тема "Подводни снимки - направи си сам" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: