Проявете вашата изобретателност.
difimi - напреднал
Здравейте смятам да направя слънчев бойлер от два 80литра водосъдържателя боядисани в черно , свързани последователно към водопровода и остъклени. Идеята е да се ползва през лятото а зимата да се обезточва и да е максимално евтино - без такива панели и други скъпи неща. Споделете ако някой е правил нещо такова. Благодаря предварително на всички за полезни съвети.
stamenov1 - специалист
Потърси в мненията на колегата MamaMy. Той има три такива, и има качени и снимки във форума.
kartechar - специалист
Комшията ми има къща за гости и е монтирал на покривите 4 бр. сдвоени водосъдържатели от бойлери 80 л. По негови думи е супер доволен и при слънчево време топлата вода се загрява изцяло от тях, даже и къщата да е пълна с гости - 10-12 човека. Системата е проточна и супер проста (разбирай и евтина). Остъкляването е важно, за да не изстива водата през нощта. Най-добре е да се направи със стъклопакет (бракуван). Допълнително предимство се явява в неговия случай наличието на около 500-600 л. вода, която може да се използува на самотек при спиране на водата във водопровода. Зимата съответно ги източва.
miroton - майстор
kartechar написа:
Комшията ми има къща за гости и е монтирал на покривите 4 бр. сдвоени водосъдържатели от бойлери 80 л. По негови думи е супер доволен и при слънчево време топлата вода се загрява изцяло от тях, даже и къщата да е пълна с гости - 10-12 човека. Системата е проточна и супер проста (разбирай и евтина). Остъкляването е важно, за да не изстива водата през нощта. Най-добре е да се направи със стъклопакет (бракуван). Допълнително предимство се явява в неговия случай наличието на около 500-600 л. вода, която може да се използува на самотек при спиране на водата във водопровода. Зимата съответно ги източва.
зимата да ги пълни с вино,гостите ще се увеличат :lol:
kartechar - специалист
То тогава аз ще съм му най-честият гост :partyman:
difimi - напреднал
:partyman: Ако виното ти е станало вече давай да видим какво ще стане- трябва да пробваме :drinkers:
kartechar написа:
То тогава аз ще съм му най-честият гост :partyman:

Тема "Слънчев бойлер за вилата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: