Проявете вашата изобретателност.
Чираче - майстор
Не съм ползвал хлороформ за лепене на плексиглаз. Ползвал съм дихлоретан.
resistbody - майстор
8180 написа:
Хлороформ се намира - чукнете Чичо Гошо - поне 3 фирми предлагаха миналата година в Сф на доста различни цени. По памет - срещу улицата на Ст. "Славия" - Овча купел, Дружба-1.
По-преди съм купувал в първата успоредна на Черни връх, срещу з-д Витоша - ок. 10лв./л.
Мисля, че медицинският е най-чист и скъп (Овча купел).
А през 198..г. когато е правено изделието, надали чичко Гошо е знаел къде да го изпрати :D
8180 - майстор
resistbody написа:
А през 198..г. когато е правено изделието, надали чичко Гошо е знаел къде да го изпрати :D
Ти пък :)
То тогава имаше "Терснаб", а хлороформът се произвеждаше в Княжево на изхода към Владая - някаква "Комуна" или "Звезда" беше фабриката - сега е "гробница".
EDI - майстор
Едно време си имаше специализиран магазин за химии, дето всичко се намираше с литри у стъклени шишета. :lol: Пък и що заводи имаше.
nikolovvd - майстор
Учтехпром!
Сега има сайтове. Купуваш калиев нитрат, смесваш с пудра захар и ето ти гориво за ракетни двигатели. :-D
nikolson - майстор
И сега ги има магазините. В Ямбол, на гърба на ПГ и Математическата. Плюс лабораторна стъклария.
lyubohar - майстор
Хе,учтехпром.Кога ме върнахте. :-D
В Русе срещу халите някъде беше.
Какво ли не съм купувал от там.
Надали са продавали свободно хлороформ,както и сяра на прах.
Калиев перманганат(така ли беше)го продаваха в аптеките,ама и той не се купуваше лесно.
Белия бронз се продаваше свободно в магазините за бои.
Кибрита Буря беше също на свободен режим.Дали се сещате какво се правеше? :weedman:
Всичко наоколо ставаше червено от калиевия......
EDI - майстор
М,м също като смесиш калиев перманганат и глицерин става интересно.Няма нужда от кибрит. :-D
nikolovvd - майстор
lyubohar написа:
Надали са продавали свободно хлороформ,както и сяра на прах.....
И за какво ти е? :?
Не можеш ли да си купиш перхидрол и ацетон, па да забъркаш нещо. Само гледай да не вдигне повече от 10 градуса, че при 30 те отнася като куцо пиле домат! :lol:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
lyubohar написа:
Хе,учтехпром.Кога ме върнахте. :-D
В Русе срещу халите някъде беше.
Какво ли не съм купувал от там.
Надали са продавали свободно хлороформ,както и сяра на прах.
Калиев перманганат(така ли беше)го продаваха в аптеките,ама и той не се купуваше лесно.
Белия бронз се продаваше свободно в магазините за бои.
Кибрита Буря беше също на свободен режим.Дали се сещате какво се правеше? :weedman:
Всичко наоколо ставаше червено от калиевия......
Хлороформ се вземаше с връзка от болницата :-D
Оня ден ми попадна миниум, половин бурканче от кисело мляко! Идея някаква, за какво ми е?

Тема "Телефон от филмите." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: