Проявете вашата изобретателност.
nikolson - майстор
Djack, ти говориш за ленено масло. Не е толкова пари, по-евтино е. http://artservicebg.com/index.php?route ... D%D0%BE%20
Lov, не съм слагал вода в миниума, може по твоя начин по-лесно да се смесва след това.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
lov написа:
Айде да се накарам на всички пишман бояджии. Само сте чували но точната рецепта е друга. Оловния минимум не се бърка директно с безир. Първо се почва с чиста водичка докато стана с гъстотата на кисело мляко че дори и по гъсто. И като преспи една нощ така чак тогава се добаяа безир до необходимата гъстота.
Химиците пишат, че миниумът не реагира с вода. Защо го мокриш. че и чакаш да втаса? Теорията ме интересува
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
nikolson написа:
Djack, ти говориш за ленено масло. Не е толкова пари, по-евтино е. http://artservicebg.com/index.php?route ... D%D0%BE%20
Lov, не съм слагал вода в миниума, може по твоя начин по-лесно да се смесва след това.
Вода с безир прави емулсия, нещо по-плътно и по-гъсто, има логика откъм нанасяне и "хващане"
lov - майстор
Напъни още малко мозъчните клетки и ще стигнеш до истината. :)
Той минимума няма да реагира и с ръждата когато е в маслената емулсия на безира. Но като добавиш и вода какво ли става??? :razz:
И защо ли се препоръчва дЖилязото да е станало на лисица??? :-D
Krass - майстор
Какво,какво? По принцип е забранен за употреба. А един в Перник го продава по 12 кинта килото.
nikolovvd - майстор
Ами да вземат да забранят йодната тинктура и амонячната вода или перхидрола и ацетона, защото и от тях може да се направи взривно вещество.
kozl - майстор
Не е забранен поради тази причина, а подобно на азбеста. Мисля, че е набеден за канцерогенен.
За оловото знам, че веднъж постъпило в човешкия организъм не може да бъде изхвърлено. По тази причина се прекрати употребата на оловни тръби като водопроводни. Все пак миниума е оловно съединение.
Krass - майстор
kozl написа:
Не е забранен поради тази причина, а подобно на азбеста. Мисля, че е набеден за канцерогенен.
За оловото знам, че веднъж постъпило в човешкия организъм не може да бъде изхвърлено. По тази причина се прекрати употребата на оловни тръби като водопроводни. Все пак миниума е оловно съединение.
:thumbs:

А относно изхвърлянето от организма... може, но трябва хирург и оловото да е под формата на съчми или бренеке :wink:

Тема "Телефон от филмите." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: