• 1
  • 2
Проявете вашата изобретателност.
fox_vt - майстор
nautilus33 написа:
fox_vt написа:
:shock: Доста безшумна е като за тази сила :?
На мен страшно много ми хареса :)
Случайно да знаеш наименованията на всички използвани части, понеже се замислям, дали да не опитам и аз.
Че какви части те от всяка железария ще се набавят.Парче 2 цола тръба или цол и половина с резба от двете страни,преход от 2 цола към 1/2 примерно,кран 1/2,тефлонова лента,тръба за цевта,пружинка и пръчка за спусъка.По трудно е да направиш спусъка но само от клипчето лесно ще го издялкаш със флекса.По голяма играчка е за приклада може и с по обикновенна форма.И награя гвоздеи и списание "Направи си сам" от миналата година,обличаш се целия в черно и ставаш черна и опасна нинджа. :lol: Шегата настрана това наистина може да убие човек,те навремето като играехме на фунийки със топлийка си беше доста екстремно а това :shock:
nautilus33 - майстор
fox_vt написа:
nautilus33 написа:
fox_vt написа:
:shock: Доста безшумна е като за тази сила :?
На мен страшно много ми хареса :)
Случайно да знаеш наименованията на всички използвани части, понеже се замислям, дали да не опитам и аз.
Че какви части те от всяка железария ще се набавят.Парче 2 цола тръба или цол и половина с резба от двете страни,преход от 2 цола към 1/2 примерно,кран 1/2,тефлонова лента,тръба за цевта,пружинка и пръчка за спусъка.По трудно е да направиш спусъка но само от клипчето лесно ще го издялкаш със флекса.По голяма играчка е за приклада може и с по обикновенна форма.И награя гвоздеи и списание "Направи си сам" от миналата година,обличаш се целия в черно и ставаш черна и опасна нинджа. :lol: Шегата настрана това наистина може да убие човек,те навремето като играехме на фунийки със топлийка си беше доста екстремно а това :shock:
Ами като го гледам как пробива дъската и направо...
Иначе тоя тип е качил бая други видеа за арбалеи, лъкове и тем подобни, които са доста интереснички, но пушката май е най-доброто :)

ПП За спусъка е качил отделно клипче, на което се виждат и размерите.
kolev_k - специалист
torbalan написа:
Ако се доработи "снаряда" може да се постигне доста по-голяма далекобойност :)

Нещо в този дух:

Изображение

След, като напусне цевта - дебелата част се отделя и пада... Остава само иглата да лети.
Не знам как реши че това нещо трябва да се отделя едно от друго.Дебелата част служи за маса.И цялото това не е за далекобойност,а за сила.Може би не си чувал за формулата на Айнщайн Е=CxMна квадрат.И как стабилизатора на иглата ще мине през дупката на тялото?А на него спирачен парашут ли трябва да му сложим?
gogo7777 - майстор
Бавно се зарежда балона. Аз бих пълнил от кислородна бутилка през манометър. Така ще има реглаж на далекобойноста :-D
nikolson - майстор
kolev_k написа:
Може би не си чувал за формулата на Айнщайн Е=CxMна квадрат.
:shock: :shock: :shock: За тази не съм чувал.
gogo7777 - майстор
....а за тая:
ЦЕна квадрат х ЕМ.... :lol:
Lisko - майстор
Формулата на Айнщайн няма нищо общо в случая.
Адекватната формула е известна по-отдавна и изглежда така:
Изображение
torbalan - Дървен философ
kolev_k написа:
...
Чувал си и ти нещо за някакви формули...

Клик


[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=coWJDfcdR60[/youtube]
  • 1
  • 2

Тема "Направи си сам- въздушна пушка(клипче)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: