• 1
  • 2
Проявете вашата изобретателност.
soto - специалист
Всичко започна миналата година .Работех по един проект и се налагаше често да допирам до услугите на стругар.Прибрах се една вечер в нас изнервен от това че трябваше да чакам три дена за да ми изработят две полиамидни ролки и си казах че :Аз ще имам струг.Седнах на компа и директно в руските форуми,там е бъкано с информация за изработването на стругове ,фрези оборудване абсолютно всичко стига да ти се чете.И така идеята беше стругчето да не е много голямо да е компактно за да се помести в интериора на гаража ми.Всичко по него е закупено от скраб за метали освен универсална ,Шведски А клас и двигателя 2,2монофазен .

Прикачен файл

IMG_20170508_190509.jpg
soto - специалист
Ето началото

Прикачен файл

IMG_20170201_171320.jpg
soto - специалист
Прикачен файл:
IMG_20170213_124516.jpg
Приспособление за фрезоване което се захваща за ножодържача.Пробата е върху счупено бутало от кола
soto - специалист
Автоматично преместване на супорта ,редуктор от чистачки на Жигули и двускоростен двигател от вентилатор на пасат 3 с преходен фланец .Две напред една назад

Прикачен файл

IMG_20170322_060044.jpg
Последна промяна от soto на ср май 10, 2017 2:51 pm, променено общо 2 пъти.
soto - специалист
Кух отвор в универсална .Може да се прекарат тръби до 28-30мм.

Прикачен файл

IMG_20170412_135548.jpg
soto - специалист
Точност на патрона.

Прикачен файл

IMG_20170417_133745.jpg
soto - специалист
Направляващите са от хидравличен цилиндър на мотокар предната а задната е от шина 1см.дебелина и ширина мисля 8 или 9см.Винта за преместване на супорта е от раздвижна пета на строително скеле.

Прикачен файл

IMG_20170508_190521.jpg
soto - специалист
Напречните направляващите са от старите ми предни амортисьори на Омегата и 4 биели от Жигули на които използвах горните отвори ,идеално пасват с дебелината на амортисьорите.Два лагера отпред и отзад,и шпионка 16мм.с да гайки.

Прикачен файл

IMG_20160602_203858.jpg
amdatlon - специалист
Аз съм на същата вълна в момента и се радвам че си успял за сглобиш нещо.
Ще помоля за още снимки че ми е интересно :)
Аз го мисля така:

Направляващите за движение на супорта : от стебла на амортисьори Ф20 мм дължината им е 36-38 см.
За плъзгащи лагери : 4 обикновени лагера, и на тях заварена плоча , на която е ще е супорта.
За напречното движение на супорта, пак по същия начин , но с по къси амортисьори.
За сега толкова , ще го мисля в движение и ще се радвам на съвети :)
  • 1
  • 2

Тема "Струг за метал" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: