Проявете вашата изобретателност.
Emerald - модератор
Огледалото е страхотно. Разкажи за рамката и материалите! С какво ги лепи?

ккк, това че не се приемат големи снимки, не значи че трябва да са отрязани и да виждаме само рамката. :lol: Не ни дразни така, а намали снимките без да ги изрязваш!
kukupipikate - помощник
Не съм ги рязала, просто така ги снимах че да не се вижда светкавицата, то и няма какво друго да се снима, огледалого е кръгло, пясъка отстрани го лепих с С200, а самите миди и раковинки със силикон за аквариуми, че с другия /санитарния/ падат лесно, отгоре го пръснах леко с лак /останал беше на мъжа ми от боядисването на колата/ и това е нищо специално, за 2-3 часа е готово, само че слоя с пясъка се прави на два пъти че да стане по-плътен иначе прозира. Огледалото беше от най-старите пластмасовите , че даже и цвета вече не се виждаше какъв е бил, ама свекърва ми нямаше да даде да го изхвърлиме /живееме у тях :cry: / та за това го префасонирах
Харалампи - специалист
jujia написа:
Като деца пробивахме малки раковинки ,като ги търкахме в мокър асфалт.Предполагам ако мидите са достатъчо твърди може по същия начин.На мозайката на терасата или в брус за точене на ножове...
Не става в асфалта. Търкали сте ги на бордюра.
SuB^ZerO - специалист
ЕТО ПРОИЗВЕДЕНИЯТА НА МАЙКА МИ :weedman:

Прикачен файл

PICT0138_q60.JPG
PICT0138_q60.JPG (36 KиБ) Видяна 40943 пъти

Прикачен файл

PICT0141_q60.JPG
PICT0141_q60.JPG (47.19 KиБ) Видяна 40943 пъти

Прикачен файл

PICT0136_q60.JPG
PICT0136_q60.JPG (36.95 KиБ) Видяна 40943 пъти

Прикачен файл

PICT0135_q60.JPG
PICT0135_q60.JPG (47.22 KиБ) Видяна 40943 пъти
Можеш да си направиш герданче :) става много готино , но първо трябва да пробиеш мидите в края колкото да мине конец . Това може да стане с пила за нож и вода , но е малко бавно . Не сум сигурен дали ще стане с дрелката :lol: И после си слагаш колкото и каквито си искаш миди.

Съветвам те да не слагаш много зашото става тежко и почва да боцка :lol:

Прикачен файл

1367_344.JPG
Ето тук някъде се пробива
1367_344.JPG (9.03 KиБ) Видяна 36402 пъти
Харалампи - специалист
Какво ли може да се направи с мидите. Синчето например си ги пръска по пода и ги настъпва. Много им се кефи (жената какъв вой надава не е ситина). Аз обаче нали през цялото време докато са ги сабирали съм мърморел "за какво са им" та съм в позиция "нали ви казах..." та после пада голямото чистене в което аз участва със "ей там си пропуснала". Ама все пак ние сме си на морето та миди бол. Щерката си прави герданчета. Аз и ги пробивам с онези високо оборотни бъзганета (не ги знам как се казват) като си монтирам на цангата свредло.
ironlady - модератор
Централен елемент за маса с мидени свещи

Лятната почивка е към своя край, но вас все още не ви се иска да мислите за приближаващата есен. Удължете усещането за море и ваканция, като използвате събраните мидите и другите съкровища, събрани от плажа.
В плитка, прозрачна купа сипете по дъното около един пръст пясък, и наредете миди с черупките нагоре, няколко малки, светли рапанчета и по желание камъчета. Можете да замените пясъка изцяло с камъчета. Ако сте си купили от пълните с джунжурии сергии по морето морски звезди поставете и тях.
Няколко средно големи мидени черупки ще послужат за направата на мидените свещи. Първо почистете мидите със слаб разтвор от вода и белина и оставете да изсъхнат. Стопете парафин или вече направени свещи на водна баня. Стапянето направете в съд, който ще ви е удобен за сипване. Ако ползвате вече готови свещи, придържайте се към цветове, които ще пасват с мидите или с останалата обстановка.
Черупките поставете стабилно преди изливането, след това сипете парафина и поставете вътре фитилът. Може да ползвате неупотребяван фитил от чаени свещи, или да си купите от пазара не много дебел фитил, който да вържете около камъче или по-малка мидичка за тежест. При тези процедури внимавайте да не се изгорите.
Оставете свещите да изстинат за около 30 минути. Имайте предвид, че дори отгоре да изглеждат вече изстинали, долните слоеве парафин може още да не са се втвърдили и могат да се разлеят, ако преместите свещта твърде рано.
Вече изстиналите свещи поставете върху пясъка сред другите елементи. Когато смятате да вечеряте, запалете мидените свещи и се насладете на спомените си от почивката още веднъж, или повече пъти...
Изображение

взето от: receptibg.com
leo_beast - напреднал
ето и от мен нещо

Прикачен файл

NicPic(778).jpg
миди
NicPic(778).jpg (35.51 KиБ) Видяна 29347 пъти
ida - специалист
Ангелчета от миди:

Прикачен файл

323618287_d04bf53984_m.jpg
323618287_d04bf53984_m.jpg (26.19 KиБ) Видяна 29224 пъти

Прикачен файл

il_430xN.105769126.jpg
il_430xN.105769126.jpg (42.56 KиБ) Видяна 29224 пъти
M(art)o - специалист
И аз бях така, чудех се какво ли да ги правя малкото събрани миди...от мин. лято.
Но намерих решение -
Най обикновена рамка за снимки размер 24 на 18, но страните на рамката трябва да са плоски, а не релефни или заоблени. Една торбичка с миди, една тубичка секундно лепило и около 20 - 30 мин.(труд)търпение :mrgreen:
Всяка една мидичка, се почиства от песъчинките, капват се внимателно по 2-3 капки лепило, но върху обратната страна на сърцевината й!
И ето резултата -

Изображение


Изображение

Опитайте и вие! :bulb:

Тема "Какво мога да направя с 1 торба миди?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: