Проявете вашата изобретателност.
Не съм странна. Боядисвам яйцата в Четвъртък разбира се. А относно боята как така са различни всяка година :?: Фирмите производители са едни и същи всяка година, ако не си забелязала. Има течни, на хапчета в пакетче(ето тук вече има разлика :-D )........, кой от тях харесвате?
За подготовка нямах в предвид боядисване на яйца, а декораций около великден. Например има едни обикновенни кошници, в който слагат цветя. Тях ще декорирам с изкуствена зелена тревичка и пиленца залепени отстрани или нещо такова. Също така мисля да направя някакви свещи с религиозни мотиви.
NRG7 - специалист
n_a написа:
Сега сме в пости и изобщо не пипаме яйцата. Нали за православната традиция питаш. То не е и традиция, ами канон, закон.
Та, естествено и разбира се, всичко свързано с яйцата е след Великден. Значи на Великден, в Неделята на Възкресението, живите ядат яйцата, а за мъртвите е следващата неделя. Тогава се раздава. Ако няма останали от Великден яйца, се боядисват нови.
Инак голямата ззадушница беше точно преди големите Великденски пости. Между Месни и Сирни Заговезни.

Благодаря ти ! :yes:
angela_pk - специалист
Ето какво сътворих със мъниста. Яйцата са предварително пробити и издухани. Голяма играчка е, но удоволствието е огромно. Остава само поставчици да им направя. Дано ви харесат.

Изображение

Изображение
kolaborator - специалист
Добра идея!

Поздрави. :)
NRG7 - специалист
angela_pk,поздравления! :)

Ето нещо и от нас :)
Кухи яйца-паети,панделки,силикон и много труд. Кошницата също е наше дело. :)

Прикачен файл

8.JPG
8.JPG (58.71 KиБ) Видяна 7285 пъти

Прикачен файл

5.JPG
5.JPG (47.15 KиБ) Видяна 7285 пъти

Прикачен файл

DSC053578.JPG
DSC053578.JPG (57.36 KиБ) Видяна 7285 пъти

Прикачен файл

DSC053501.JPG
DSC053501.JPG (19.42 KиБ) Видяна 7285 пъти
Илиян Илиев™ - майстор
Ето и нашите великденски яйца. Детето ги е боядисало само под зоркия поглед на леля си. :cool:

Малко са, но на нас двамата ще ни стигнат за закуска. На католиците ще им показваме само снимки на кошничката. :-D

Е, едно ще си го остави, че го е обещала на класната. :evil:

Прикачен файл

DSC00060..jpg
DSC00060..jpg (58.52 KиБ) Видяна 7045 пъти
angela_pk - специалист
Ето още Великденско настроение от мен.
Необходими материали - празно яйце, мъниста, силикон и мноооого търпение. Голям кеф е !!! :cool:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
ida - специалист
angela_pk написа:
Ето още Великденско настроение от мен.
Необходими материали - празно яйце, мъниста, силикон и мноооого търпение. Голям кеф е !!! :cool:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Яйцата са уникални! Евала за търпението е усета! :gott:

Тема "Великден наближава!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: