Проявете вашата изобретателност.
ev_dimov - специалист
root666 написа:
Зеления ламинат е супер - откъде е и колко струва?
От -"Praktiker"Пловдив на някаква промоция. Цената беше към 15 лв кв.м, но това беше преди няколко години. Все пак мисля че още го има, даже в няколко цвята
Идеята ми харесва,особенно ми допадна стария лаков гардероб.Имам точно такъв и мисля да пробвам,само се чудя дали нама да стане по-добре с ел.пистолет за боядисване, понеже знам от кого да взема :).Притеснява ме само няма ли да се стича боята по това много глатко лаково покритие??? :?
alno - напреднал
Колегата е писал че е матирал повърхноста с шкурка 280-320.
Работил съм с доста и различни (марки) ПДЧ-та и мога смело да твърдя, че старите мебели имат доста по-здрави материали от новите.След едно притягане и подмяна на обкова са като нови.
И тук да попитам, че в другите теми никой не ми отговори. Извинявам се за дублирането. :-D
Искам да лакирам с тъмен лак този шкаф от меламиново ПДЧ. http://media.snimka.bg/6472/019198619-big.jpg?r=0 Мацнах вътрешното чекмедже една ръка с водоразредим лак на Оргахим и за сега се държи добре, НО един дърводелец ми каза, че след време ще започне да се лющи лака и тази повърхност не търпи пребоядисване и лакиране. Ако някой го е правил това упражнение, моля да сподели как се "държи" лака след време. Шкафа ми е нов, нямам зор да го пребоядисвам на всяка цена, но ще е по-добре ако е по-тъмничък.
ev_dimov - специалист
Боядисване на ламинат не е особено добра идея. Правилно ти е казал майстора, че ще почне да се лющи при употреба.
asinka - специалист
Страхотно! Ние ще правим подобни упражнения за детската, която започнахме вече. Мислих си обаче за декупажната техника, и още разучавам въпроса!
Здравей искам да те поздравя за това което си направил. Наистина е страхотно. Исках да те попитам тези бои от специални магазини ли се купуват по интернет или ги има и в обикновените магазини за строителни материали. Искам и аз да пробвам нещо имам доста материал за обновяване. Благодаря предварително. :)
ev_dimov - специалист
Здравей,
Магазинът от който взех боята(Пловдив) , за съжаление вече не е на това място.
Има обаче много други фирми , които продават боя и бъркат цвят по каталог или номер. Те предлагат също и вариант акрил или алкид, гланц - полугланц - мат или шагрен.
chagovec - помощник
Аз също боядисвах стари мебели,под стари имам предвид чамови ползвани около 2 год.Първо свалих лака с шкурка ,после ги боядисах с пистолет и боя на водна основа,не се сещам за марката,но беше в пластмасова кутия с дръжка.Трябва да кажа,че съм жена и се справих значи е лесно.Успех на всички!!!ИзображениеИзображениеИзображение
ev_dimov - специалист
Много добре е станало =D>
И пеперудите на стената са в същия цвят, въобще всичко, цветово е много добре решено .

Тема "Боядисване на стари мебели" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: