Software и Hardware за GSM и мобилни у-ва
Кики - специалист
Благодаря! инсталирах го и сега след като заредя батерията ще и наблюдавам един пълен цикъл на разряд да видим какво ще покаже (веднага след инсталирането ми показа 6% awake но е от Гугъл че ми се наложи снощи малко да ползвам нет). Другата програма (battery saver) ми показва 12% остатък на батерия и в същото време 3,68 V което ми е доста чудно при положение че би трябвало да може да смъкне до поне 3V като минимално за li-ion батерия, все пак ми дава още около 4 часа работа и ще видя до какво ниво на напрежението ще ми "каже" че не може повече. Дисплея го държа на около 30% и го изключвам винаги принудително веднага след като не ми трябва. Ще наблюдавам следващия цикъл и ще споделя.
DundyTheCroc - майстор
Батерията ако падне на 3 волта я пиши бегала.
Дисплея можеш да го сложиш и на Auto, предполагам има датчик за осветеност телефона.
fox_vt - майстор
Значи да добавя че awake не се влияе от това дали ползваш нет или нешо друго.То показва когато не ползваш телефона и е изгасен и заключен какво точно го ползва в този момент.Щом ти е 6% веднага ще си проличи кое е проблема.30% дисплей поне за мен е много тъмен за нощем става но денем [-X Ауто режима пък не винаги сработва коректно.Моята батерия в момента е на 3734mV и 42%.
Кики - специалист
Awake ще я видя утре след като телефона наистина се наспи, гадното е че при разряда слезе до 3.586V на 2% а може и още (според мен) поне до 3.2 - 3.3 V . А за датчика на дисплея си прав, особено на луминесцентно осветление доста се чуди какво да прави. Утре ще питам детектора на сънища колко и как е спала маймунката и след това ще споделя за коментар.
fox_vt - майстор
Това е защита на батерията и няма как да достигне наистина минимума си.Това е с цел като ти покаже че е свършила съвсем и тела се изключи да остане заряд в батерията поне 20% за да има време докато се наканиш да я заредиш да не пада под минимума и да се надуе.
Кики - специалист
Сега, точно 25 часа след пълен заряд Awake ми показа 0% (изключени всички ненужни приложения) , battery saver ми показва 61% остатък като се има предвид че около 2 часа сина ми си игра с него при включен WiFI, изтегляния, инсталирания, с две думи позагря го доста. Май тази програмка (за икономия на батерия) ще върши известна работа, пък ако не съм доволен други ще пробвам но явно си е нормално да харчи доста ток пущината. Оня ден пуснах за проба навигацията и се справи доста добре та покрай това се сетих че имам един стар трансмитер в жабката и като забучих кабела в USB-то му взе да зарежда, малко се учудих защото на сина iPhona не иска да се зарежда от там, та сега вече имам вариант за заряд и в автомобила и съм по-спокоен.
VLADO66 - майстор
Недей толкова смело да бучиш кабели в телефона,да не изревеш че батерията ти се е скапала.Тя си има определен ток на заряд. :)
DundyTheCroc - майстор
VLADO66 написа:
Недей толкова смело да бучиш кабели в телефона,да не изревеш че батерията ти се е скапала.Тя си има определен ток на заряд. :)
Телефона сам си определя зарядния ток, а и трансмитера дали ще даде дори 500 милиампера на USB порта. Аз за колата ползвам USB-то на радиото, 1А тъкмо му стигат на навигация да не пада батерията, ама не се и зарежда :-D
Да не съм офф за проблема на колегата - според мен няма какво повече да се желае от телефона, без тези 2 часа игри спокойно може да се докара на 3 дена с едно зареждане.
Кики - специалист
За три дни едва ли ще има вътък но положението е доста по-добре, на 37-мия час имам остатък 58% а преди като цяло изкарваше 37 - 42 часа. Явно "Battery saver " върши добра работа. За колата си мислех да си направя сам зарядно с една 7805 и USB порт, според мен е важно да се докара напрежението а тока на заряд се ограничава един път от електрониката в батерията и втори път от самия телефон, прав си обаче че трансмитера едва ли ще дава повече ток от 500мА че може и по-малко да е ама ще го мисля нататък при повече свободно време, пък и гледам има купешки варианти за по 6-7 лв.
fox_vt - майстор
Сега вече си стигнал нормално падане на батерията при 25 часа 61% е добре ,забрави за 3-4 дена да изкараш с една батерия.Аз в колата имам зарядно купешко от запалката за този телефон със микро юсб,и едно за стария телефон със мини юсб като второто само поддържа телефона :-D много му малък тока явно.Това да зареждам през юсб то на ЦД то пък хич не ми е хрумвало :? за момента когато ползвам тела за навигация ще е в пъти по удобно да точа от там.

Тема "Бързо падане на батерията Samsung Galaxy S2 plus" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: