Software и Hardware за GSM и мобилни у-ва
Кики - специалист
Здравейте! от две седмици имам Самсунг галакси с2 плюс, интересува ме нормално ли е батерията му да пада от100 до 3% за около 38-43 часа? отначало си мислих че това е от факта че си играя доста с него (трябваше да го опозная все пак) но от седмица и повече го ползувам само като телефон и то максимум по 60 мин. на 24 часа. Като отворя менюто показващо изтощаването на батерията показанията са:
система Андройд-48%
гласови повиквания-17%
батерия в готовност-14%
екран-8%
ОС Андроид-6%
активно устройство-6%
мултимедиен сървър-2%
услуги на Гугъл-2%
Написани са точно в реда показан на дисплея.
Това е при 33% остатък на заряда и 28часа и 33мин. след изключване от заряд. Моля да ми кажете кое не е наред или това си е проблем при смартфоните!!! Благодаря предварително на отзовалите се!
Последна промяна от Кики на пон дек 02, 2013 6:13 pm, променено общо 1 път.
sstefanov - майстор
Инсталирай си BatteryDefender.
fox_vt - майстор
Нормално е и аз съм така със същия.Една от причините е слаб сигнал,това понастоящем ме мори и съм събарял батерията от 100 до 2 % за 3 часа телефона пари не се пипа,и разбира се се успивам за работа.Друг много важен фактор който много ми вдигна живота на батерията е изключването на пакетните данни.Но така или иначе даже и за слушалка 2 дена си е нормално който каквото и да ти казва.
VLADO66 - майстор
Тази готовност е напълно нормална за това галакси.Именно батерията беше причина за зарежа смартфона и да се върна на телефона.По добре таблет и телефон ако толкова е зор нета.
DundyTheCroc - майстор
Аз пък си мисля, че не е баш нормално операционната система да е смъкнала над 50 процента от батерията при положение, че се ползва основно за телефон. Според мен има пуснати разни приложения, които бачкат във фонов режим и не позволяват на процесора да влезе в режим deep sleep когато телефона не се ползва.
fox_vt - майстор
Това че го ползваш като телефон го знаеш само ти :-D смартфона ти работи като преносим компютър или накратко смартфон.Дали ползваш всичко дали не няма значение заложено е набор от процеси да работят искаш или не.Влез в настройки/диспечер приложения и виж изпълнение колко приложения работят.Инсталирай си Wakelock Detector за да видиш дали няма процес който ти буди телефона.Нормално за Awake е не повече от 2-3 % ако са повече търси причината.
Кики - специалист
Благодаря на всички помагащи! започвам с обясненията: влизам в настройки > диспечер приложения > изпълнение , оказва се доста приложения работят , разглеждайки ги едно по едно за да преценя кое да изключа умния телефон ми обяснява че всяко едно по своему участва в определена степен в работата на телефона като такъв, т.е. аз си вадя изводи че са му необходими. През времето за което се оплаквам (около 10 дни) че ми харчи бързо батерия съм изключил нарочно всички Wi FI , блутут , ползуване на данни от мрежата , синхронизации и т.н., ползвам го само като телефон. Преди час инсталирах DU Batery saver но не ми вдъхва особено доверие (може и да греша, ще видим), просто опциите които ми предлага за икономия на ток са същите които аз си бях избрал преди това. Скаран съм с тези "умни" телефони (този ми е първия), и Awake нищо не ми говори, по-късно ще пробвам с предложената от fox_vt Wakelock Detector. И пак да поясня: обяснявайте като на абориген защото не съм хващал smart телефон до сега и малко съм като в джунгла все още. Благодаря отново!!!
DundyTheCroc - майстор
Wakelock Detector ще ти покаже кое приложение колко пъти ти е будило телефона докато би трябвало да спи, така ще знаеш какво да спреш. DU Batery saver наистина не върши нищо повече от това, което можеш да направиш и сам. При мен проблема с батерията бяха Maps и Location service, изяждаха почти 50 процента за да може чичко Гугъл да знае къде съм в момента :evil:
Кики - специалист
Точно тези двете и аз ги изключих чак вчера , дано да има някакъв положителен резултат. Сина ми има iPhone 4S , не го оставя по цял ден и пак му държи по два дни , ако аз го ползвам по толкова време само дисплея ще смъкне заряда за 1-2 часа да го ева. Ще пробвам това което ме съветвате с fox_vt. Като го инсталирам освен да ми покаже неправилно работещите приложения ще елиминира ли проблема автоматично или ще чака аз да изключа въпросните приложения? дилемата при мен е да разбера кое трябва и мога да изключа за да ми работи след това телефона коректно, а и когато потрябват дали ще се включват сами.
fox_vt - майстор
Значи като инсталираш Wakelock Detector той ще ти покаже всички приложения които будят телефона.Има две основни опции-по честота на буденето triggers -това е колко пъти дадено приложение се е намесвало така да се каже.Другата опция е по интензитет на процесорно време,или кое колко е ползвало процесора.При мен най много ползва месенджера на ФБ -134 се е включвал като общото време за тези включвания е 10 минути и 21 сек.Awake ( буден) при мен е 1% което е добре.Реално има доста процеси които не трябва да се изключват все пак е смартфон.А и андроид платформата не може да се сравнява със айфонската,макар че наистина при нас дисплея дърпа много ток.Виж не оставяй дисплея на макс най много на 70%.

Тема "Бързо падане на батерията Samsung Galaxy S2 plus" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: