Software и Hardware за GSM и мобилни у-ва
inspo - майстор
Аз съм със samsung galxy s duos купен лятотото на 2013.
Това е скрийншот от преди малко. Броих ги 30 разговора по около минута от последното зареждане.
С големи сим карти.

Прикачен файл

shot_000002.jpg
shot_000002.jpg (54.45 KиБ) Видяна 3327 пъти
krasi92 - майстор
до 200 лева Леново или Престижио а пък и ромънците правят едни Allview.
Valkooooo - специалист
Щях да ви препоръчам Samsung galaxy 2 ,сега вече S2+ , и може S3 Neo. Аз лично ползвам S2 сложил съм му една по голяма батерия, карам си 2-3 дни и съм доволен :) .
prascho - майстор
Леле, цял ферман написах и се разлогна профила....егаси. Спи ми се вечее....не е честно :(.

Та отначало синтезирано:

S3 Neo - този ли имате предвид:
http://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefo ... AQ#mnenija
характеристики много добри. Поне днес се дзверя само в числата. Ясно, че числата не са определящи, но е важно един телефон да е оразмерен правилно. Факт е, че разните тестове могат да се манипулират, но все пак дават някакви насоки за състоянието на окомплектовката.
Недостатък - виждам, че някаква "Годзила Глас" технология на амулед дисплея липсвала. Явно е по-хилав

Samsung Duos:http://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefo ... 0/#mnenija
виждам, че цената е на половина. Откъм характеристики е по-слабичък и с доста оплаквания.

Galaxy S2 - този пък е с цена 500лв
http://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefo ... AtHY8P8HAQ
Интересното е, че характеристиките на S2 са по-слабички от тези на S3 Neo, но цената е около 150лв отгоре. Може и нещо да бъркам.

Вчера по нощите киризих тези три модела:

Мото Г :http://news.smartphone.bg/motorola-moto ... a-i-tsena/.
Макар, че не виждам каква е разликата с този на бг пазара:
http://smartphone.bg/smartphones-motorola-Moto_G2-bl8
освен в цената.

Xcover 2: http://smartphone.bg/smartphones-samsun ... gray_S7710
За този чета единствено негативно нещо било липсата на памет. Това се оправяло с "root" /каквото и да значи :)/ на фърмуера до 4.4.2 /киткат/. Цяла тема с процедурата днес чепках в форума на андроид. НО отпадала гаранцията. Гледах днес в олх един младеж /с много лайкове по модерно му, но леко неграмотен/ продава телефона на 20 дни за 200лв без гаранция. Ако се упдейтва версията, то не е ли по добре директно да се вземе телефон на старо. Иначе, нова версия на андроид за този модел я пуснат, я не пуснат. Напомня ми сегашния телефон - нокия 6680. Също прави впечатление, че управляващите бутони са механични, а не закачени към дисплея. Не знам от гледна точка на надежност, кое е по убаво.

Lenovo S860: http://smartphone.bg/smartphones-lenovo-S860-P0Q9000HRO
този ме изуми с голям капацитет на батерията 4000 мАh. С това животно може да се захранват други у-ва. Иначе, като характеристики и версия на андроид средна хубост.

Днес гледах на старо и S3-ки за 260лв.

Абе като цяло посочих бюджет 200-300лв като първа машина, пък отидохме на 350-500лв. Струва ли си :?
Chefo77 - майстор
kalpev написа:
Няма никакъв проблем да ти отрежат в специализиран магазин SIM картата и да стане микро. Aко е направено качествено, "остатъка" от отрязаното го ползваш като адаптор за старата големина на SIM-а, aко не - взимаш си фабричен такъв адаптор.
Никакъв смисъл от операцията, в Теленор например само заявяваш, че искаш да си смениш картата с 3 в 1 модел (нано към микро към мини - към макси). От теб се иска само да копираш телефоните от старата в телефона и оттам в новата или ако в магазина има устройство за прехвърляне - да копират телефоните там. Вземаш новата веднага, само подписваш протокола за замяна.
kalpev написа:
По принцип можеш да си прехвърлиш GSM номера на нова микро SIM в офис на мобилния ти оператор, тя си върви окомплектована фабрично с адаптор. Плаща се само цената за новата SIM карта и се чака 2 часа за активиране.
Не се плаща и стотинка. Активирането е почти веднага, въпрос на минута-две.
kalpev написа:
Аз лично бих те насочил към SAMSUNG GALAXY S3 Neo с една SIM. Лек, тънък, изискан, надежден, с добра батерия и е отличен телефон за парите си (може да се намери за около 340 лв). За Коледа подарих такъв на племенника си, много е доволен и очарован.
Такъв взех на жената за Коледа - много хубаво телефонче (да се има предвид, че аз МРАЗЯ Самсунг). Единственото нещо, което не ми хареса - но то НЕ Е проблем на Самсунг, а на всички андроид телефони - е че като го включиш, веднага трябва да му изключиш интернета, ако нямаш пуснат безплатен на плана си. В състояние е за час да ти навърти 20-30 лева само от ъпдейти. Уникално смотана ОС, на максимум половин час иска ъпдейт на нещо. 4.0 иска веднъж на 2 седмици, тази е ...
Прасчо, жената си поръча калъф (задница по-точно) и защитен екран (не лепенка, а стъкло). Общо И излезе към 10-ина лева, чакаме ги да дойдат. Горилата пази от надраскване и нищо повече. Приятел има горчив опит от леко изтърване - 800 лева за нов телефон.
А смартфон на старо, че и за почти толкова, колкото е нов ... хайде стига бе!
Леново-то ... защо ли го дават И без гаранция? Версията на Андроида е стара. А видя ли го колко тежи?
VLADO66 - майстор
Прасчо от тия които си гледал-Мото-то,обаче няма зарядно в комплекта.Дуракоустойчив телефон с чист Андроид.Дисплея е много добър,Процесора не е кой знае какво,но е стабилен,не харчи много ток и ще свърши работа ако не си играеш на игрички :-D Самсунг не ги долюбвам заради кривата им политика.Аз съм заложил на третия по големина производител на телефони в света Xiaomi-MI3.Имат едно моделче-MI 2S в този ценови диапазон,което е добро.
kalpev - специалист
Chefo77 написа:
Не се плаща и стотинка. Активирането е почти веднага, въпрос на минута-две.
Чудесно, щом вече е така :) Но преди време, когато си взех първия смартфон с микро SIM, беше различно.
Chefo77 написа:
Единственото нещо, което не ми хареса - но то НЕ Е проблем на Самсунг, а на всички андроид телефони - е че като го включиш, веднага трябва да му изключиш интернета, ако нямаш пуснат безплатен на плана си. В състояние е за час да ти навърти 20-30 лева само от ъпдейти.
Това се "лекува". В настройките на телефона (само не знам дали го има в S3 Neo) се дава да се ъпдейтва само през активирана Wi-Fi. Имам и някакви спомени, че може да се настрои и да те пита всеки път дали искаш да ги свали и инсталира, а не да го прави автоматично.
Chefo77 - майстор
kalpev написа:
Chefo77 написа:
Единственото нещо, което не ми хареса - но то НЕ Е проблем на Самсунг, а на всички андроид телефони - е че като го включиш, веднага трябва да му изключиш интернета, ако нямаш пуснат безплатен на плана си. В състояние е за час да ти навърти 20-30 лева само от ъпдейти.
Това се "лекува". В настройките на телефона (само не знам дали го има в S3 Neo) се дава да се ъпдейтва само през активирана Wi-Fi. Имам и някакви спомени, че може да се настрои и да те пита всеки път дали искаш да ги свали и инсталира, а не да го прави автоматично.
Ооо, знам. ВЕЧЕ ЗНАМ! Добре, че беше закупен на 29.11, че за 2 дни успя да направи "само" 25 лева и жената се усети след фактурата на 01.12. До усещането успя да набере още 30 лева в декемврийската. И вкъщи, и на работа, има наличен Wi-Fi и телефона беше настроен при налична такава мрежа, да използва нея. Сумите са само за преходите!
И всичко това - при условие, че на тъпата п*тка в Германос няколко пъти и казахме, че НЕ желаем да се свързва чрез мобилен нет и че Нокиа-та на 3 пъти сама се е включвала...

Днес ми казаха, че при подписване на нов договор преди пълното изтичане на стария, срокът на новия бил 12/24 месеца + оставащото време до изтичането на стария, но на условията на новия? Т.е. ако преподпишеш 2 месеца преди края на сегашния, новия ще бъде или 14 или 26 месеца. Така ли е и ако да, какво се правят на интересни, няма ли да изгорят за документи с невярно съдържание?
inspo - майстор
Chefo77 написа:
Днес ми казаха, че при подписване на нов договор преди пълното изтичане на стария, срокът на новия бил 12/24 месеца + оставащото време до изтичането на стария, но на условията на новия? Т.е. ако преподпишеш 2 месеца преди края на сегашния, новия ще бъде или 14 или 26 месеца. Така ли е и ако да, какво се правят на интересни, няма ли да изгорят за документи с невярно съдържание?
Това мизерниците с говеждото име ли ти го казаха?
Що да е невярно? За колкото подпишеш това ще е.
Chefo77 - майстор
На мен лично - не са. Казали са го при преподписване на позната тези дни. Въпросът е след като сключваш договор за, да речем, 24 месеца, имат ли право автоматично да го удължават до 25 или 26?

Тема "Кой телефон да взема." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: