Software и Hardware за GSM и мобилни у-ва
sensi - специалист
Здравейте, харесал съм си телефон от Китай, но не знам дали се плаща някакво мито. До колкото знам, има някаква долна граница за която не се изисква плащане. Ако някой има инфо, моля да сподели.
bulhomes2 - майстор
Няма смисъл. 2 съм си поръчвал, и двата изкараха по няколко месеца. А, и таблет - същата работа. Абсолютно хвърлени на вятъра пари. Иначе нямаше мито или ДДС, но това не значи, че не трябва да има. От 200-300 стоки 2 пъти съм плащал мито.
Lisko - майстор
Е ти си изкарал дълго. Аз изкарах един месец и полвина и децата го изгубиха. Иначе си работеше но джипиес приемника му беше безумно нечувствителен (безполезен).
VLADO66 - майстор
Много зависи за какъв телефон става дума,защото има такива които не отстъпвата от големите а и такива страшни ментета.В момента съм с този. http://www.ibuygou.com/p-xiaomi_mi3_16g ... -6186.html и мога да кажа че си заслужава всяка стотинка.
lov - майстор
Или си голям карък или наистина си се подлъгал по цената. Както каза колегата има си перфектни машинки и страшни ментета. Темата с ментетата е много дълга а китайчетата са царе на тая тема. Има руски форуми където всичко може да се научи но си трябва четене.
Минали са ми няколко телефона през ръцете и само един умря след около година но от удар.Дори в момента съм с едно копие на НТС от 3 години.Морално остаря но си работи перфектно и не отстъпва по нищо на оригинала.Купил съм и няколко таблета всичките са още живи и здрави и си работят.
Lisko - майстор
Владо твоя е марков !
Питам се дали има някаква граница на цената под която е неразумно да се купува телефон. Тоя дето го имах и се изгуби беше някъде към $88
sensi - специалист
Аз съм си харесал едно Леново за 160 лв. Но може и да изчакам, защото казаха, че марката навлиза със смартфони в Б-я в края на август.
kuuuuuul - майстор
Аз купувам само Китайско,много телефони които от начало проблема им беше че като свърши батерията не можех да намеря друга и купувах друг.Сега гледам батериите да са съвместими с тези на Нокиа.Последния /с четири карти/ е на повече от 2 години и кара почти цяла седмица,за него единствено от всичко което съм купувал ми се наложи да плащам мито защото му бяха обявили истинската цена която беше около 100лв и платих 20лв като занесах копие на фактурата/получава се при плащането/.Обикновено продавачите пишат ниска цена 10$ и не надхвърля границата от 15евро над което се дължи мито.Тогава тамън беше влязло това ограничение и може би поради това не се бяха още усетили.Купувай смело и внимавай с батерията.
Който не рискува,той не пичели! :lol:
VLADO66 - майстор
sensi написа:
Аз съм си харесал едно Леново за 160 лв. Но може и да изчакам, защото казаха, че марката навлиза със смартфони в Б-я в края на август.
Тука няма да е 160лв.-като се начисли мито,ДДС,поддръжка на сервизна база като нищо ще удари 250лв.

Тема "Покупка на телефон от Китай" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: