Software и Hardware за GSM и мобилни у-ва
nv952 - майстор
Аз усещам че ще имам проблеми и предварително да си проуча въпроса.
Става въпрос за смартфон LG L70 ('чисто нов-на баща ми е).Историята помни много невинни апарати които се изгубват и после се купуват нови та по тоя въпрос приятел ми каза че имало нещо което (приложение или не знам...) можело с дистанционен достъп от компютър да ти намери тела след въвеждане на парола.Ако някои е информиран да даде малко разяснение по темата.
VLADO66 - майстор
От сега ти казвам като препатил че нямаш шанс.Като се извади сим картата от апарата всичко приключва.Полицията имитира дейност за имущество под 1000лв.
nv952 - майстор
Колега не става въпрос за кражба а за простичко загубване(я в колите да го е оставил а някаде по село или на вилата)защото последния път го търсихме цял ден а то се оказа че бил в колата.
VLADO66 - майстор
Има едно приложение в Google play-plan b само че не съм го ползвал и не знам каква е точността му.Имай впредвид че ГПС-а точи батерията доволно.
mobilis - специалист
VLADO66 написа:
Има едно приложение в Google play-plan b само че не съм го ползвал и не знам каква е точността му.Имай впредвид че ГПС-а точи батерията доволно.
Мога да препоръчам при следващата покупка на GSM да си вземете някой евтин Windows Phone телефон - Nokia 5xx, 6xx серия. Има по-просто меню и вградена функция "Открий моя телефон", не се инсталира нищо. Няма кой знае какво значение за батерията GPS-а дали е включен или не, лично тествано (явно Windows phone е добре оптимизиран в тази посока).
В сайта на Майкрософт се регистрира профил на телефона и от там за около 1 мин може да бъде локализиран. Ако има активиран пакет за данни, телефона се локализира и когато е в сграда, т.е. няма връзка със GPS сателити.
Lisko - майстор
GPS-a точи батерия само когато върши работа. Проверено многократно. И колкото по-често има обръщения от приложение към джипиеса - толкова повече ток.
Примерно ако просто е включен но никое приложение не го ползва, никаква разлика в потреблението на ток не виждам. Ако е включено приложение което записва координати през няколко секунди - хаби повече. Ако е включен гугъл мапс да ти навигира - тогава за няма и час си аут. Разбира се, тогава има и други причини - теглене на карти през G3/LTE, постоянно светещ екран по който се опресняват картите и пр.. но дори и с приложения които ползват локални карти и дори на черен екран, пак си е фактор.
resistbody - майстор
Трябва да имаш и нет не само ГПС... моя съм го вързал с Аваст-анти-тийф... всеки ден се свързва и дава данни за местоположението, после от компа гледам къде е бил.... може и да му пуснеш текуща позиция, но пак трябва да има нет, а при дневното свързване включва нета и гпса докато се открие и после ги спира.
nv952 - майстор
resistbody написа:
Трябва да имаш и нет не само ГПС... моя съм го вързал с Аваст-анти-тийф... всеки ден се свързва и дава данни за местоположението, после от компа гледам къде е бил.... може и да му пуснеш текуща позиция, но пак трябва да има нет, а при дневното свързване включва нета и гпса докато се открие и после ги спира.
Има нет.Ще пробвам и това приложение сега изтеглих това на колегата който предложи план б.
P.S. Инсталнах и това на авест но как да проверявам от компютър къде?
bulhomes2 - майстор
Полицията най-добре си върши работата и за по-евтини телефони. Искат имея и доказателство, че е твой - гаранция или фактура или кутия и т.н. На дъщерята откраднаха една дърта нокия и понеже случая се повтори и с друг съученик - се задействахме да си ги търсим и хванаха цигането.
resistbody - майстор
Пробвай така, моя сега гледах къде е бил като се е включвал автоматичния режим...

Прикачен файл

123e.PNG

Прикачен файл

2.PNG
2.PNG (85.51 KиБ) Видяна 12469 пъти

Тема "Проследяване на GSM с GPS" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: